Skocz do zawartości

Choinki 3/4


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli popularna gromada otwarta NGC 2264 w gwiazdozbiorze Jednorożca. Dodatkowo cała otoczka powoduje, że obiekt ten jest niezbyt chętny do pozowania w LRGB, ale póki nie dorobię się Ha to walczę czym mogę. A 3/4 dlatego, ponieważ brakuje jej zielonego kanału. Ciągły brak czasu na dozbieranie owego kanału zmusił mnie do tego, że postanowiłem pobawić się w tworzenie sztucznego zielonego. Szukając tutka w necie,  doszukałem się stwierdzenia, że sztuczny kolor w RGB to herezja, cóż najwyżej spłonę na stosie (dlatego też zastanawiałem się czy pokazać\ nie pokazać) :D Z owych kombinacji wyszło to co wyszło.

TS65Q, HEQ5belt, ST2K
L: 20x600s ; RB: 8x300s  -15st.C

Pozdrowka Tom

ngc2264.jpg

  • Like 8

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, yui1 napisał:

 -15st.C

Dawaj ją tu - rozgrzeją Cię głosy Jurorów - warto taką pracę zgłosić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEsli obcinac kolor w zbieraniu to tylko zielony. Dobrze wiec wybrałeś ;) Syntetyczny w obszarach wodorowych niestety pogasi trochę czerwieni.

JEsli to praca z ostatnich 2-3 mies to czemu tylko -15 ?. Ta kamerka spokojnie biega na -25  w chłodne nocki.

Nie mowie aby schodzic do -30 lub -35 bo to przegiecie tylko dlatego ze na zewnatrz mrozik.

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to obcinanie MaPa nie było do końca planowane, bo nocki mimo, że pogodne to jednak coś wisiało w powietrzu i było do kitu, wiec zostały się tylko dwa kanały, ale jak widzę taki efekt może sie podobać:) a dlaczego chłodzę do -15? Ponieważ zrobiłem sobie darki niedawno dla tej temp. i z lenistwa nie chciało mi się zmieniać temperatury. Czego później żałowałem, bo do akwizycji użyłem APT a guidowałem PHD, a soft ten w celu takim aby potestować dithering. Efekt tego był tak zadowalający, że do składania L'ki w ogóle nie używałem darków, to samo tyczyło się kanałów R i B. Gdybym wiedział, że tak fajnie wyjdzie dałbym -25 :)
Co do kolorystyki jak dopatrzyli jolo i Panasmaras, zastanawiałem się czy tego czerwonego nie brakuje za bardzo, a całość wyszła taka bura. Męczyło mnie to, bo w sieci fotki pływają w czerwieni. Ale skoro inna kolorystyka jest do przyjęcia to tak zostanie :D

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)