Skocz do zawartości

Wyniki konkursu na najlepszą relację z obserwacji w 2016 r.


Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję każdemu autorowi konkursowych prac i dziękuję  wszystkim głosującycm. Szkoda tylko, że z czasem konkurs przybrał formę kółka wzajemnej adoracji. Niestety, gros jurorów to także oceniani. Ja w każdym razie nie przestaję czytać!

  • Like 1

Vortex Viper HD 10x42, APM ED 25x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo - Laureaci, Finaliści i Wszyscy, którzy w eliminacjach brali udział - Ukłony i Gratulacje za Wspaniałą lekturę :)
Mam nadzieję, że w IKA Będziecie tak samo pięknie dzielić się swoimi zdobyczami :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam nadzieję, że - między innymi na bazie członków owego kółka - wizual dalej będzie mocną stroną FA.

PS Uchylę rąbka tajemnicy: jeśli wszystko pójdzie dobrze, to na Forum może pojawić się w najbliższym czasie sporo ciekawych recenzji sprzętowych - w tym zabawek do wizuala.  ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panas to marka sama w sobie - gratulacje mistrzu :)

Łukasz - gratki, twoje prace i obserwacje zawsze są nowatorskie - czytam z przyjemnością bo wygrzebujesz niezłe perełki

Grzesiek - naprawdę fajne i ciekawe podejście do relacji - gratuluję

Damian - twoja podróż przez M33 to był mój ulubiony wpis w 2016 roku - szacun!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za głosy oddane na "Piknik", choć uważam, że były lepsze relacje niż rzeczony tasiemiec.

Gratuluję Łukaszowi drugiego miejsca, choć nie powiem, że zasłużonego. Bardziej zasłużone byłoby pierwsze. To była jedna z tych relacji, które tak mocno działają, że prowadzą do kłótni małżeńskich w rodzaju: "Jak to, do Afryki beze mnie pojedziesz?" :D 
Gratuluję trzeciego miejsca Grześkowi - twoje teksty coraz mocniej wrzynają się w mój łeb i czytam je z ogromną przyjemnością (zwykle po kilka razy).

Gratuluję również wszystkim finalistom - za pisanie swoich relacji jak najpiękniej się da.
Łukaszowi - za pomysł i przepiękne szkice, Damianowi - za sięganie, gdzie wzrok nie sięga, Pawłowi - za inspirującą wytrwałość, Oli i Ewie - za świeżość i odsamczenie rywalizacji, Jolowi (temu Jolu? :D) - za pokazanie, że wizual siedzi w każdym z nas.
I w końcu Jankowi - za najpiękniejszą polszczyznę w świecie astronomii amatorskiej i za wszystkie dobre słowa, które dostałem na forum i poza nim :).

I na sam koniec - dziękuję wszystkim głosującym i wszystkim, którzy mają siłę pisać relacje. Niesamowite jest być częścią takiego grona :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Panasmaras napisał:

...I w końcu Jankowi - za ... dobre słowa, które dostałem na forum i poza nim :).

I na sam koniec - dziękuję wszystkim głosującym i wszystkim, którzy mają siłę pisać relacje. Niesamowite jest być częścią takiego grona :) 

Oj, dostaniesz Ty jeszcze ode mnie, dostaniesz!  :bouncy:Tylko ostrzej potrenować muszę :bravo:

(myślę oczywiście o rywalizacji w relacjach obserwacyjnych).

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie również gratulacje dla zwycięzcy i dla wszystkich autorów tekstów. Dziękuje również wszystkim, którzy po prostu czytają nasze opisy. Cieszę się, że mogłem znaleźć się ponownie w zestawieniu rocznym i że zająłem lepszą pozycję niż rok temu - to znak, że są postępy.

Łukasz (Lukost) i Łukasz (Lukasz83) i inni, także piszący bezpośrednio pod relacjami. Dziękuje wam za te słowa, nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ciepło i miło się robi w człowieku czytając takie coś :) Dajecie motywację, by starać się robić coś nie tylko nadal, ale starać się robić lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)