Skocz do zawartości

Zaczynam się uczyć tego co mam nad głową - jaką to daje radość


Rekomendowane odpowiedzi

Witamy na FA.

Dnia 23.01.2017 at 20:05, slawomir.cichon napisał:

Do tej pory umiałem zidentyfikować małą i wielką niedźwiedzicę....

To i tak nie jest źle. Gro ludzi zna tylko Wielki Wóz a pokazując Mały Wóz palec kierują w stronę Plejad. :)3:)

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, lepiej późno jak wcale. Zresztą astronomia jest fascynująca w każdym wieku i każda jej "dyscyplina". Rozejrzyj się tylko na Forum. Pozdrawiam!!! 

Do tej pory bardziej interesowałem się astrofizyką.

Kiedyś pojechałem w lecie na Mazury nurkować w jeziorze Hańcza.

Nocowałem w namiocie harcerskim na łóżku polowym.

Pół nocy leżeliśmy pod otwartym niebem.

Ilość gwiazd jaką wtedy zobaczyłem aż przygniatała.

Konstelacje bezmała stawały się nierozpoznawalne przez zagęszczenie białych punkcików. Było to doznanie wręcz mistyczne.

Dziś zależy mi na tym aby wiedzieć co widzę. W Radzyminie takich warunków mieć nie będę - ale co się da to zobaczę.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawomir.cichon napisał:

...Pół nocy leżeliśmy pod otwartym niebem.

Ilość gwiazd jaką wtedy zobaczyłem aż przygniatała.

Konstelacje bezmała stawały się nierozpoznawalne przez zagęszczenie białych punkcików. Było to doznanie wręcz mistyczne.

Dziś zależy mi na tym aby wiedzieć co widzę. W Radzyminie takich warunków mieć nie będę - ale co się da to zobaczę.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

I to jest dla mnie najpiękniejsze w astrohobby.

Moje początki były podobne. Tutaj opisałem, jak sobie radziłem z nauką nieba.

Zaś Radzymin to wcale niezłe miejsce. Wio trochę na wschód i już masz rozsądne warunki. Ja z Ursynowa setkę potrafię zrobić, jak mnie tęsknota za dobrym niebem przypili astronomer2.gifteleskop.gif

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!!!

No właśnie mnie też przyparła jakaś tęsknota za kosmosem;). Niewiele potrafię rozpoznać gwiazdozbiorów, wiem gdzie szukać plejad (kątem oka), kilka jaśniejszych gwiazd pokażę palcem żonie oraz od czasu do czasu zadziwię ją informacją że "to jasne tam to Jowisz. Lubię sobie popatrzeć w niebo i tyle. Ale 2 lata temu, nad Soliną jak usiadłem i popatrzyłem w niebo, to do teraz tam siedzę:)). Więc kupiłem w piątek na początek SkyMastera 15x70 i nie mogę się doczekać aż przybędzie posłaniec z lornetą. Na razie przygotowuję statyw ze starego teodolitu i myślę nad budową żurawia do lornetki.

Pozdrawiam!!

  • Like 4

 POZDRAWIAM

 

SW N-150/750, SkyMaster 15x70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)