Skocz do zawartości

M35 i sąsiadka


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo lubię tę parkę. W każdym sprzęcie i pod każdym niebem jest ciekawa. Pomaga sprawdzać jakość nieba i jakość optyki.

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten duecik w kolekcji. Bardzo ładnie Ci wyszło. W szczególności podoba ni się rozbita NGC 2158.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Alan! Ale mogą też tak, jak na moim zdjęciu z marca 2011, zrobionym Canonem 20D przez achromat 120/600. Aberracje były tak tragiczne, że przekonwertowałem całość do mono :) Całość wisiała na EQ3-2 z napędem w RA adaptowanym z EQ5 :) Już sześć lat minęło, a pamiętam te fotki jak dziś :) 

m35.thumb.jpg.1c34b04b96ff8bf41fce02489aff5602.jpg

 

  • Like 5

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Idzie nowa moda - wątki będą zorientowane obiektowo :) 

I to nie byłby taki zły pomysł !!! ? ... Na początku ładny opis z jakimś tam jednym zdjęciem  obiektu i dalej byśmy tylko dorzucali ... Można by znaleźć wszystkie informacje , zmiany obiektu w czasie , jak i oczywiście jego coraz to lepszą jakość .

 

Dorzucam szybkie swoje M35 i towarzyszka  z dnia 25.01.2017 16x300s SBIG16803xAP155 crop1x1

M35_j.thumb.jpg.7741d0cefa33a3a2eea5f3f2bfa72276.jpg

 

 

 

  • Like 9

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ta nowa moda. Nawet taki ciężki uczeń jak ja wreszcie pojął o co chodzi z tymi fotkami. Od nastolatka fociłem najpierw na fillmach mono potem diapozytywach, kolejno na filmach 2x8 i 16 mm wreszcie obrabiałem pozytywy kolor by po kilku latach przerwy wejść w świat EOS-ów i  na koniec w astrofoto. Filtry używałem sporadycznie do efektów specjalnych nie akceptując ani LRGB, ani tym bardziej Halfa. Dopiero po kilku latach urzeczony ciemnymi mgławicami Maćka, Łukasza, Marcina, Piotra i wielu innych kolegów zacząłem czytać, a że czas ucieka mi jak nigdy dotąd trwało to z uwagi na nie dokończone rozpoznanie tematu tygodniami a nawet miesiącami bez nadziei, że czegoś wreszcie się nauczę (ze wstydem przyznaję że nawet nasz elementarz " od laika do astrofotografika" mimo wielu podchodów, do dzisiaj zajmuje pozycję lektur nie przeczytanych bo za każdym razem zaczynam od początku).  Były już okresy, że podobnie jak Zdzisiu (Alien) chciałem odpuścić, ale nie daję rady....tkwi to we mnie jak jakiś nie uleczalny wirus i nawet podpierając się nosem ze zmęczenia odpalam kompa i od razu wchodzę na forum aby czytać, oglądać i ponownie czytać (Zdzisław też wróci za jakiś czas,-gwarantuję). Dzisiaj zdałem sobie sprawę z tego że już wreszcie ktoś pomyślał za mnie i zacznę teraz czytać pojedyncze tematy, a nie jak dotychczas,- "od dechy do dechy".

Dziękuję Ci Łukaszu i gratuluję pomysłu. Myślę że teraz już będzie łatwiej, ja nie mogłem sobie przyswoić wiedzy bo byłem po prostu zbyt zmęczony, a piekące i opuchnięte oczy nie pozwalały mi doczytać do końca. A zdjęcia jak zwykle piękne...

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tyle osób ma ten obiekt w swoich archiwach to może jakiś konkursik na najpiękniejszą M35 z sąsiadka?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Idzie nowa moda - wątki będą zorientowane obiektowo :) 

Rozwijając to dalej ... dostałbym cos takiego na początku tematu (co zaproponowal szuu) , z odnośnikami do fotek ! To byłoby cos swietnego, bo te najlepsze , nas interesujące fotografie można by bez problemu znaleźć ! Nawet po 50 stronach (jak to jest np z księżycem)

http://astropolis.pl/topic/57298-astrowizja-styczen-17-glosowanie-vox-populi/?p=662963

 

 

AP155mm f/7 Starfire EDF, TECADL300, 1200GTO GTOCP3, SBIG16803, Celestron Astro FX, , guiding,MMoag, Scopos APO-ED D66/F400 F6.0 i Atik titan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)