Skocz do zawartości

Mój ATM SW Star Adventurer


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę w tym wątku przedstawić moje ATM-owe zabawy związane z montażem Star Adventurer.

 

Na pierwszy ogień poszło "osławione" już podświetlenie lunetki biegunowej , którego nie można założyć do L-ki

z powodu źle dobranych średnic (że też nikt o tym nie pomyślał w fazie projektowania SW SA).

Dorobiłem redukcję która z jednej strony pasuje do L-ki a z drugiej do podświetlenia , fotki wszystko wyjaśniają.

 

polar1.jpg

polar2.jpg

polar3.jpg

polar4.jpg

 

 

Do posadowienia montażu zakupiłem statyw z EQ3-2.

Musiałem przerobić głowice tego statywu:

-pozbywając się  trzpienia który służy do ustawiania azymutu w oryginalnym EQ3-2

-poszerzyć podstawę żeby SA "leżał" na większej powierzchni

 

Została wprasowana aluminiowa tuleja , później przetoczona aby uzyskać jednolitą powierzchnię.

Pozostało tylko pomalować i złożyć statyw.

 

podstawa.jpg

 

Widziałem na forum link do fajnego patentu oferowanego w jakimś zagranicznym sklepie,

który zastępuje ciężarek przeciwwagi akumulatorem (chyba to było do EQ6)

Zainspirowany pomysłem jestem w trakcie wykonania nowego ciężarka do SA.

W chwili obecnej mam wykonaną obudowę w której będą włożone akumulatorki 18650 (ze starej baterii laptopowej ) , 

przetwornica step-down , do wykorzystania  jako zasilacz  Canona.

Akumulatory będą połączone w pakiet 3S2P z wyprowadzeniem do ładowarki z balanserem.

Dzięki połączeniu równoległym po 2 ogniwa pojemność tego aku to około 3600mAh , wystarczy na wiele astrofotograficznych godzin.

 

bat1.jpg

bat2.jpg

 

Na chwilę obecną to wszystko.

Jeżeli coś jeszcze wymyślę to będę o tym informował w tym temacie.

  • Like 2

EQ6 , TS APO 115/800 , SW 80/400+DSI , Canon 500D , Canon 450D w trakcie MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się

Przeszkadza wystający klin z głowicy statywu , ten o który opierają się śruby do regulacji azymutu przy ustawianiu polarnej.

Nawet jak usuniesz ten klin i wymienisz śrubę mocującą SA do statywu ,  to przylega on na bardzo małej powierzchni i dla tego dałem dorobić tuleje którą widać na foto

EQ6 , TS APO 115/800 , SW 80/400+DSI , Canon 500D , Canon 450D w trakcie MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, gryf188 napisał:

Nie musisz odcinać tego klina , możesz dorobić wyższą przejściówkę tak ja to zrobiłem. http://astropolis.pl/topic/52438-star-adventurer-modyfikacja-l-ki-i-ustawienie-na-biegun/ . Takie połączenie jest bardzo sztywne , myślę że stabilniejsze niż na jakimkolwiek statywie foto.

Olek , tylko nie obcinaj sobie klina !!!!!!!! :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, gryf188 napisał:

Nie musisz odcinać tego klina , możesz dorobić wyższą przejściówkę tak ja to zrobiłem. http://astropolis.pl/topic/52438-star-adventurer-modyfikacja-l-ki-i-ustawienie-na-biegun/ . Takie połączenie jest bardzo sztywne , myślę że stabilniejsze niż na jakimkolwiek statywie foto.

Widziałem Twoje rozwiązanie , przewaga taka że statyw nadal można wykorzystać z EQ3-2

Moje było prościej wykonać , tym bardziej że nie planuję korzystania z EQ3

 

EQ6 , TS APO 115/800 , SW 80/400+DSI , Canon 500D , Canon 450D w trakcie MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum astropolis w bliźniaczym wątku znalazło się kilka osób chętnych do zakupu prezentowanej redukcji podświetlenia.

Jeżeli ktoś był by chętny to można się wpisywać tutaj lub na astropolis do czwartku 09.02 .

Po czwartku i rozmowie z tokarzem podam koszta takiej redukcji i wtedy wspólnie zdecydujemy o zamowieniu

EQ6 , TS APO 115/800 , SW 80/400+DSI , Canon 500D , Canon 450D w trakcie MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Aku-przeciwwaga gotowa.

Tak to wygląda na gotowo  :D

B1.jpg

B2.jpg

B3.jpg

 

Dioda Led włącza się po załączeniu przetwornicy.

Wystający przewód to złącze do balansera ładowarki.

Oryginalna przeciwwaga waży 1kg , moja wersja 680g .

Myślę że w zupełności wystarczy na mój minimalistyczny zestaw

  • Like 2

EQ6 , TS APO 115/800 , SW 80/400+DSI , Canon 500D , Canon 450D w trakcie MOD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)