Skocz do zawartości

Upierdliwe "ą"


Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już w statusie, ale wciąż nie wiem, co jest przyczyną.

Otóż, gdy odpowiadam w temacie i zacytuję czyjąś wypowiedź, to gdy w pisanym tekście pojawi się "ą", to wpisanie tego znaku powoduje zaznaczenie całego tekstu (jakby wywołanie skrótu ctrl+a). Piszę kolejny znak i cały tekst znika, a ja wydaję głośny okrzyk "kur**". Na szczęście można cofnąć ctrl+z, ale zawsze brakuje kilku ostatnich wyrazów, więc jest to bardzo generalnie upierdliwe.

Teraz pytanie do administracji lub osób obeznanych w temacie - czy to wina mojej przeglądarki (chrome), wina forum (coś się skopało), czy to "gryzienie się" przeglądarki z forum. Zaznaczam, że problem pojawił się niedawno, a z chroma korzystam od zawsze. Ktoś ma pomysł, jak problem rozwiązać?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki program ostatnio instalowałeś w swoim komputerze? Zapewne masz tam pod literą "ą" załączony jakiś skrót, Może to być też oprogramowanie karty graficznej. Musisz to przeanalizować. 

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MateuszW napisał:

Teraz pytanie do administracji lub osób obeznanych w temacie - czy to wina mojej przeglądarki (chrome), wina forum (coś się skopało), czy to "gryzienie się" przeglądarki z forum. Zaznaczam, że problem pojawił się niedawno, a z chroma korzystam od zawsze. Ktoś ma pomysł, jak problem rozwiązać?

ąąąąą :)

To raczej problem skrótu klawiszowego łapanego albo przez któryś plugin w Chromie, albo przez forumowy edytorek (stawiam na to ostatnie). Występuje u mnie tylko w Chromie na windowsach. Kiedyś tego nie było, możliwe że z którąś nowszą wersją forum zaktualizowano też edytorek. Możesz cytat dodawać jak już wszystko napiszesz - doda się w miejscu, w którym jest kursor w edytorze. 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ąąą, cytat też jak chcę, i przez cytowania i kopiuj wklej ,,To raczej problem skrótu klawiszowego łapanego"

1 godzinę temu, jolo napisał:

ąąąąą :)

To raczej problem skrótu klawiszowego łapanego 

Mam Liska - hula i na IE sprawdziłem - też hula i w edytorze i na żywca :) Czyli chyba Chrome kuleje :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam chrome od początku chyba jego istnienia i nic się nie dzieje, przez co stwierdzam, że to nie jest wina chroma tylko ustawienia jakiegoś programu klawisza skrótu pod literką " ą " Prawdopodobnie jest to program współpracujący z chromem przez co to daje taki konflikt.

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fobek napisał:

Używam chrome od początku chyba jego istnienia i nic się nie dzieje, przez co stwierdzam, że to nie jest wina chroma tylko ustawienia jakiegoś programu klawisza skrótu pod literką " ą " Prawdopodobnie jest to program współpracujący z chromem przez co to daje taki konflikt.

U mnie też w chrome nie ma problemu.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problem mam do jakiegoś tygodnia. Od tego czasu nie zainstalowałem niczego związanego z Chrome - nowego rozszerzenia itp. Problem musi być we współpracy między FA, a Chrome, innej opcji nie ma. Do tego jeszcze pewnie coś specyficznego u mnie na kompie się podziało. Czy ostatnio było aktualizowane forum?

Przeszukując internet znalazłem wpisy ludzi, którzy skarżą się na ten problem, ale w grach we flashu. Czy nasze forum ma coś wspólnego z flashem? Problem u nich wynikał prawdopodobnie z niemieckiego skrótu klawiszowego alt+a, który u nich zaznacza tekst, a u nas wpisuję "ą". Coś gdzieś ten skrót podmienia (forum lub Chrome) i jest problem. Taka jest prawdopodobna przyczyna. Ale co z tym można zrobić? Czy Ignisie masz jakiś wgląd w kod forum i możliwości zdiagnozowania i poprawy tego błędu, czy forum to "czarna skrzynka" i pozostaje się modlić o update, który to naprawi?

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat bo problem pojawił się również u mnie!!!

Tekst zaznacza się tylko podczas cytowania czyjejś wypowiedzi.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna beczka ale też problem.
Ja mam jeszcze inny problem. Do niedawna nie występował. Polega na:
Chcę komuś wrzucić w wątku plik JPG lub PNG, który jest na forum wcześniej zamieszczony. Do tej pory wystarczyło go skopiować (prawy klawisz mychy i wkleić w poście właśnie pisanym. Teraz to niemożliwe, wkleja się, niby jest na podglądzie a po wysłaniu postu brak.... :(
Trzeba go zapisać na swoim kompku i wstawić przez wybierz plik. Bardzo to wydłuża czas i jest upierdliwe. Da się wrócić do działającej wcześniej metody?

Tu powinien być skopiowany i wklejony obrazek:
..........

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do tego upierdliwego "ą". Zauważyłem, że problem pojawia się tylko wtedy gdy na początku pisanego posta użyjemy cytatu. Jeśli cytujemy kogoś dalej problem nie występuje.

Przykłady:

 

2017-02-19_18h52_35.thumb.png.d9296524d1923997546229d85e8c861e.png

 

2017-02-19_18h55_23.thumb.png.ea05e530b8187966d03f6335b5b900e7.png

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2017 at 13:16, MateuszW napisał:

Pisałem już w statusie, ale wciąż nie wiem, co jest przyczyną.

Otóż, gdy odpowiadam w temacie i zacytuję czyjąś wypowiedź, to gdy w pisanym tekście pojawi się "ą", to wpisanie tego znaku powoduje zaznaczenie całego tekstu (jakby wywołanie skrótu ctrl+a). Piszę kolejny znak i cały tekst znika, a ja wydaję głośny okrzyk "kur**". Na szczęście można cofnąć ctrl+z, ale zawsze brakuje kilku ostatnich wyrazów, więc jest to bardzo generalnie upierdliwe.

Teraz pytanie do administracji lub osób obeznanych w temacie - czy to wina mojej przeglądarki (chrome), wina forum (coś się skopało), czy to "gryzienie się" przeglądarki z forum. Zaznaczam, że problem pojawił się niedawno, a z chroma korzystam od zawsze. Ktoś ma pomysł, jak problem rozwiązać?

Test ą Ą

brak w Mozilli!

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ignisdei napisał:

Test ą Ą

brak w Mozilli!

Trzy posty wyżej napisałem, nie chcę zakładać nowego wątku. Może jeszcze to:

Inna beczka ale też problem.
 Do niedawna nie występował problem, który polega na:
Chcę komuś wrzucić w wątku plik JPG lub PNG, który jest na forum wcześniej zamieszczony. Do tej pory wystarczyło go skopiować (prawy klawisz mychy) i wkleić w poście właśnie pisanym. Teraz to niemożliwe, wkleja się, niby jest na podglądzie a po wysłaniu postu brak.... :(
Trzeba go zapisać na swoim kompku i wstawić przez wybierz plik. Bardzo to wydłuża czas i jest upierdliwe. Da się wrócić do działającej wcześniej metody?

Tu powinien być skopiowany i wklejony obrazek:
..........

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2017 at 08:25, Jacek E. napisał:

Chcę komuś wrzucić w wątku plik JPG lub PNG, który jest na forum wcześniej zamieszczony. Do tej pory wystarczyło go skopiować (prawy klawisz mychy) i wkleić w poście właśnie pisanym.
 

 

OK piszę do serwisu IPS

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ignisdei napisał:

OK piszę do serwisu IPS

Dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2017 at 08:25, Jacek E. napisał:

Chcę komuś wrzucić w wątku plik JPG lub PNG, który jest na forum wcześniej zamieszczony. Do tej pory wystarczyło go skopiować (prawy klawisz mychy) i wkleić w poście właśnie pisanym.
 

Ok wybieram zdjęcie z tego tematu

kopiuję i wklejam i jest!

A76dVxnNbM+CAAAAAElFTkSuQmCCAA==

 

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jolo napisał:

No nie bałdzo jest....

Dokładniej to nawet jest go brak :(
Na podglądzie jest, w momencie wyślij w poście niknie :(

P.S. Teraz wkleiło.

ngc2264.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2017 at 07:52, ignisdei napisał:

Test ą Ą

brak w Mozilli!

 

A czy ktoś kto używa chrome ma taki problem jak ja i Mateusz?

 

@Mateusz - wyleczyłeś już ten problem z literką ą?

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ignisdei napisał:

Niestety u mnie  nie działa, poczekam co odpiszą chłopaki  od Trumpa ;)

  U mnie już znów nie działa :(  Czyli coś szwankuje.

1 godzinę temu, szdom1 napisał:

A czy ktoś kto używa chrome ma taki problem jak ja i Mateusz?

Szymek, a spróbuj przeinstalować Chrome, lub zassać najnowszą ja dziś w pracy zrobiłem próbę bo bibliotekarka używa i pisałem ą bez problemu. Na Lisku bez problemów bo używam i IE również....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

góóóógle hrom

 

ąąąąĄĄĄĄĄĄ

czy aby na pewno to chromowa choroba??

pewnie jakiś driver przechwytuje - ja mam non stop kolor problem z Ł - bo to producent TouchPadów na notebookach przechwytuje do zrzucania logów z systemu - ni cholery nie idzie wyłaczyć poza magicznym wpisem w rejestrze  - mega CHORE soluszyn :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tadeopulous napisał:

góóóógle hrom

 

ąąąąĄĄĄĄĄĄ

czy aby na pewno to chromowa choroba??

pewnie jakiś driver przechwytuje - ja mam non stop kolor problem z Ł - bo to producent TouchPadów na notebookach przechwytuje do zrzucania logów z systemu - ni cholery nie idzie wyłaczyć poza magicznym wpisem w rejestrze  - mega CHORE soluszyn :D

 

U mnie na lisku jest ok. Na IE też działa a w chrome lipa.

Przeinstaluję i zobaczę efekty.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jacek E. napisał:

Szymek, a spróbuj przeinstalować Chrome, lub zassać najnowszą ja dziś w pracy zrobiłem próbę bo bibliotekarka używa i pisałem ą bez problemu. Na Lisku bez problemów bo używam i IE również....

Przeinstalowanie chroma jeszcze niczego nikomu nie naprawiło :) Ten program jest tak magiczny, że wszystkie bugi zostają zachowane po usunięciu i tylko reinstal systemu potrafi je naprawić. Miałem tak z 3 rzeczami. Ale ten problem wynika po części ze strony, a to można naprawić. A najnowsze wersje on sam sobie zasysa, prawie nie ma nad tym kontroli.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tadeopulous napisał:

czy aby na pewno to chromowa choroba??

Tak piszą w internetach - kolizja chorma z ustawieniami regionalnymi strony i pewnie jeszcze kolizja z czymś specyficznym w systemie.

5 godzin temu, szdom1 napisał:

@Mateusz - wyleczyłeś już ten problem z literką ą?

Niestety, nadal bez zmian.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ąąąąąąą , U mnie w chrome teraz działa, ale czasami podczas wciskania "ALT" wogóle ,kasuje wpisany tekst .

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grzegorz Czernecki napisał:

ąąąąąąą , U mnie w chrome teraz działa, ale czasami podczas wciskania "ALT" wogóle ,kasuje wpisany tekst .

Bo musisz cytować jakiś tekst, jak ja teraz :) Bez cytatu jest ok.

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)