Skocz do zawartości

"Spojrzenie w miejsce gwiezdnych narodzin" - M42 - (VIDEO)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie na forum :) Wbrew pozorom to nie jest mój pierwszy post. Posiadałem tutaj konto jakoś w latach 2008-2010 niestety zgubiłem do niego hasełka. W tamtym okresie pisałem artykuły oraz tworzyłem kalendarze dla zaprzyjaźnionego z forum astronomicznym portalu AstroVision.pl z którym ciągle jesteśmy w dobrych stosunkach :D Po kilkuletniej przerwie postanowiłem wrócić do popularyzacji i promowania astronomii z własnym blogiem astrolife.pl na którym dzielę się swoimi doświadczeniami astronomicznymi oraz w dalszym ciągu tworzę kalendarze i różne pomocne materiały - jednak już w formie video :) Zapraszam was do obejrzenia ostatniego filmu mojego autorstwa poświęconemu Wielkiej Mgławicy Oriona - M42. 

 

Życzę miłego oglądania :)

P.S. Zależy mi na tym aby móc dzielić się z wami moimi materiałami ponieważ wydaje mi się że mogą być pomocne dla wielu osób (zwłaszcza kalendarze). Chciałbym to robić w sposób zgodny z regulaminem forum więc jeśli umieściłem wątek w złym dziale lub popełniłem jakieś błędy prosiłbym moderatorów o sprostowania i nauczkę na przyszłość :D Pozdrawiam.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja znowu z wymową:
Huygens - jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, wymawia się "hałhens", najlepiej z harczącym "h" (choć zwykle słyszy się nieco spolszczoną wersję wymowy "chojchens", z miękkim "ch") - tu masz najlepszą wymowę (1:00) 

Charles Messier z kolei był Francuzem, więc nie "czarls mesier" tylko raczej coś w rodzaju "szarl mesje" (z akcentem na ostatnią sylabę).

Filmik ciekawy, działaj dalej :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da

Dnia 10.02.2017 at 13:34, Panasmaras napisał:

Heh, a ja znowu z wymową:
Huygens - jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, wymawia się "hałhens", najlepiej z harczącym "h" (choć zwykle słyszy się nieco spolszczoną wersję wymowy "chojchens", z miękkim "ch") - tu masz najlepszą wymowę (1:00) 

Charles Messier z kolei był Francuzem, więc nie "czarls mesier" tylko raczej coś w rodzaju "szarl mesje" (z akcentem na ostatnią sylabę).

Filmik ciekawy, działaj dalej :) 

Dzięki za uwagi :) Masz rację, mogłem się bardziej przyłożyć do wymowy nazwisk. 

P.S. ale tego gościa w filmiku nie mogę zdzierżyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)