Skocz do zawartości

Sky-Watcher N-114/500 EQ-1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poczytałem posty dotyczące zakupu pierwszego teleskopu (wniosek jest jeden - Synta 8) ,niestety na zakup tego teleskopu nie posiadam funduszy i predko to się nie zmieni.

Mam możliwośc zakupu  Sky-Watcher N-114/500 EQ-1 używanego w cenie 250-300 zł i moje pytanie brzmi czy to się opłaca?

A może jest coś innego w tej cenie ?

Mieszkam w mieście , obserwacje balkonowe , do oglądania księżyc i planety - będe się uczył razem z dzieckiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Według mnie opłaca się ja mam Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK1149EQ1 .

Sky-Watcher N-114/500 EQ-1 do Obserwacji w mieście idealny widać księżyc i słońce (z folią nd 5.0) ,marsa, saturna, jowisza,wenus jasne planetoidy i komety i jasne mgławice i gromady nawet te ciemniejsze.W tych cenach to najlepszy wybór.

Inne teleskopy w tej cenie :

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK707AZ2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BK607AZ2

Teleskop Celestron FirstScope IYA 76

Teleskop Celestron PowerSeeker 50AZ

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego comader klona, proszę Cię nie pisz takich rzeczy. Czy miałeś okazję patrzeć przez 8'kę albo 10'tkę chociaż? Ja mam obecnie dokupionego 130/650 i wiem co można zobaczyć przez takie lustro bo przerobiłem również 12cali dobsona do wizuala.

114/500 - nie. Jeśli w mieście i planety to poszukaj ogniskowej ponad 750mm (planety są jasne więc F Ci nie potrzebne). No i podstawa celuj w jak największe lustro co przy Twoim budżecie pewnie na 130mm się skończy i będzie dużo lepsze niż 114. Posiadałem kiedyś 130/900 eq2 - w tych pieniądzach to chyba jedyne sensowne rozwiązanie.

Doświadczeni wizualowcy, proszę mnie poprawić jeśli się mylę ;)

 

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

 

Poczytałem posty dotyczące zakupu pierwszego teleskopu (wniosek jest jeden - Synta 8) ,niestety na zakup tego teleskopu nie posiadam funduszy i predko to się nie zmieni.

 

Mam możliwośc zakupu  Sky-Watcher N-114/500 EQ-1 używanego w cenie 250-300 zł i moje pytanie brzmi czy to się opłaca?

 

A może jest coś innego w tej cenie ?

 

Mieszkam w mieście , obserwacje balkonowe , do oglądania księżyc i planety - będe się uczył razem z dzieckiem.

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Zawsze się opłaca, wszystko zależy od determinacji, ja zaczynałem od 60/700, gdzie obrazy były masakryczne, ciemne i małe a teleskop trząsł się jak galaretka na stole wibracyjnym. No, ale jak pierwszy raz odnalazłem M13, gdzie widziałem raptem kilkanaście gwiazd, to byłem podjarany jak dziecko...i co zmotywowało mnie później do kupna 10-u cali ;) Jak masz mały budżet to kup taki teleskop, tylko nie oczekuj cudów i zaopatrz się w cierpliwość, a będzie Pan zadowolony ;) Między czasie odkładać na coś lepszego i będzie dobrze :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)