Skocz do zawartości

PROGRAM XIV ZLOTU


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni zlotowicze w tym roku wyjątkowo nie ogłaszam jeszcze konkursu na najlepszą prelekcję-wykład astronomiczny, gdyż  trwają  negocjacje z nowym, potencjalnym sponsorem. W związku z powyższym szukamy osób, które chciały by wygłosić prelekcję charytatywnie, pro publico bono, w zamian za dodatkową kiełbasę na ognichu i czteropak Leżajska od organizatora ;)

Wszystko wskazuje na to, że sponsora będziemy mieli, ale na chwilę obecną nie ma jednoznacznej zgody na przedstawioną przez Radę FA propozycję współpracy.  Niemniej jednak musimy wypuścić oficjalny program zlotu, co niniejszym czynię.

 

 

PROGRAM XIV ZLOTU


czwartek 30.03.2017

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 15.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-20.00 Czas wolny
  • Po 20.00 obserwacje/foto do rana względnie integracja.


piątek 31.03.2017

  • 8.30 Śniadanie
  • 13.00 Czas Wolny/ nieformalne wycieczki szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 16.30. Obiadokolacja
  • 17.00  Warsztaty  astro-fotograficzne (Prelegent: Jolo) - cz. 1.
  • 18.30-20.30.Czas wolny.
  • 20.30 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości.
  • W świetlicy Zatom-Pyrlandia : Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży: Czy istnieje życie w kosmosie?  (Prelegent: ignisdei).
  • 22.00-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana.


sobota 01.04.2017

  • 09.10 - Śniadanie.
  • 11.00 Udajemy się na (do wyboru):

- spływ kajakowy po Korytnicy

- zorganizowaną wyprawą samochodową fakultatywną  (zwiedzanie bunkrów)

-czas wolny

  • 15.00 Warsztaty  astro-fotograficzne  (Prelegent: Jolo) - cz. 2.
  • 16.30 Obiadokolacja
  • 17.45 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi.
  • Wręczenie nagród w Konkursie Heńka Kowalewskiego za 2016 rok - wspólna fotografia zlotowiczów.
  • 20.00, Obserwacje/foto do rana


niedziela 02.04.2017

  • 9-10.00 Śniadanie
  • 10-12.00 Pakowanie, obserwacje Słonka, pożegnania
  • 12.00 opuszczamy ośrodki  - rozpoczynamy przygotowania do " XV ZLOTU:21-24-09-2017 r
  • Po powrocie do domków dzielimy się na FA wrażeniami i fotografiami  OBOWIĄZKOWO.

WAŻNE.

Wszelkiej pomocy w rozwiązaniu napotkanych problemów, szczególnie Koleżankom i Kolegom, którzy na Zlot do Zatomia zawitają po raz pierwszy, bardzo chętnie udzielą  członkowie Rady FA  o każdej porze dnia i nocy:


Kolega Robert ? ignisdei ? Pyrlandia ? pokój nr 7

Kolega Łukasz ? jolo ? Pyrlandia ? pokój nr 3



 

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A warsztaty Astrofotograficzne? http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10998-xiv-zlot-w-zatomiu-warsztaty-astrofoto/&page=3

Oraz - Proszę o zmianę tego punktu z programu zlotu:
  18.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi - wspólna fotografia. 

Na:

   18.30 Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagród najlepszemu prelegentowi oraz wręczenie nagród w Konkursie Heńka Kowalewskiego za 2016 rok - wspólna fotografia.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jolo napisał:

Jakby się dało, to chętnie bym wcisnął warsztaty w piątek po obiedzie o 17.30. Nie wiem czy to traktować jako prelekcję/wykład,

Prelekcja połączona z warsztatem praktycznym i tak jak napisałem w wątku warsztatowym ,,Ja bym podzielił na 2x. Jedna godzinka to mało. Np. pierwsza część w piątek o 15:30 zamiast Wykład tematyczny (Prelegent: ignisdei ) Życie w kosmosie w wymiarze naukowym i etycznym a ten wykład przeniósł na czwartek na 17:30."

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również zrobić dwie godzinki od razu z przerwą 15 min na papieroska. Zaczęlibyśmy np. o 17.30 do 19.30.

  • Like 1
TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest mi poinformować forumowiczów, że z dniem  firma ?Delta Optical? występuje w roli oficjalnego sponsora zlotu. Wyśle nam cenne nagrody na nasz konkurs. Warto zatem wziąć w nim  udział, ubarwiając zlot swoją prelekcją. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolo napisał:

@matti_94 - pasuje Ci przeniesienie Twojej prelekcji z soboty o 15 na piątek o 15? Byśmy się podmienili.

Matti - dzięki temu szlachetnemu czynowi uratujesz Stefana i skiperujesz jego flagowy wyrób ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że Marek z Olą odpadają ze zlotu, przejmuję dzieciaki w piątek i rezygnuję z sobotniego wykładu. Przechodzę z moim wykładem na wersję lajtową:

Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży: Czy istnieje życie w kosmosie?  (Prelegent: ignisdei).

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się że nie mogę uczestniczyć w zlocie, czego bardzo żałuję... Także zwalniam termin mojej prelekcji.

P.S. Mam nadzieję że w przyszłości uda mi się cos na temat ciemnej materii powiedzieć, bo ostatnio dzieje się wiele w tym temacie, szczególnie na naszym polskim "naukowym podwórku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, mógłbym zrobić powtórkę z Odernego i popaplać o obłokach molekularnych Byka i Perseusza ("Wizualne oblicze TMC-1 i innych obłoków molekularnych zimowego nieba"). Temat nieco nieaktualny, bo Byk kisi się nad zachodnim horyzontem, ale z braku laku...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nikt Jeśli nikt się nie zgłosi to ja pojadę.... zważywszy że będę miał przygotowany wykład dla dzieciaków z Drawna więc Twoim też coś tam powiem :)

Warunek: No ktoś musi mnie tam zawieźć ponieważ już wypiję sobie browara na powitanie z ludźmi ze Zlotu.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azar,już sobie układam w myśli wykład dla Twoich dzieciaków, mam syna w wieku 6 lat  oraz  spore doświadczenie w rozmowie o z nim takich, różnych tematach ;) więc myślę, że Twoim przypasuje. Myślę też, że ktoś z naszych pożyczy syntę ósemkę albo dziesiątkę na te parę godzin ona będzie najodpowiedniejsza... :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Charon_X napisał:

Robert, a skąd u ciebie syn 6 lat, przecież był malutki w wózeczku na którymś zlocie niedawno ;) ? I  córka chyba 12 lat :).

Córka 15 lat syn 6 ;)

Czas leci, dzieci rosną a my się starzejemy! W lipcu będę miał już dwa "kopnięte krzesła"  :?(

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignisdei napisał:

 

Czas leci, dzieci rosną a my się starzejemy!  :?(

No nie - to dzieci się starzeją! My troszkę kurczymy ;)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu, jak jest z tym programem - a mam na myśli warsztaty Łukasza. W jakimś wątku była dyskusja, żeby przesunąć pierwszą część warsztatów na późniejszą godzinę niż 15.30 bo Stefan w piątek tak szybko nie dojedzie. W pierwszym poście jest cały czas godz. 15.30. I teraz trudno określić godzinę ogniska patrząc na ten plan.

TAKAHASHI FSQ-106ED,  QHY 163M, QHY 163C, NEQ 6
SW 150/750, SW DOB 10, Platforma paralaktyczna
AstroWalker, SW Star Adventurer 2i
Canon 1100D, lornetka Nicon Action 10x50,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gayos napisał:

To w końcu, jak jest z tym programem - a mam na myśli warsztaty Łukasza. W jakimś wątku była dyskusja, żeby przesunąć pierwszą część warsztatów na późniejszą godzinę niż 15.30 bo Stefan w piątek tak szybko nie dojedzie.

W piątek 17 - część I i sobota 15 część II 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)