Skocz do zawartości

Firma "Delta Optical" Partnerem FA.


Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem informację że od 250 do 450 zł (plus przesyłka zapewne).

(a sama lornetka jest dostępna https://www.cyfrowe.pl/lornetki-lunety-teleskopy/celestron-skymaster-15x70.html?gclid=EAIaIQobChMIi47VhKm5ggMVCPRRCh3vEgn1EAQYBCABEgIF1PD_BwE w cenie 449 zł...)

Edytowane przez Dale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jak z naprawą auta. Koszt robocizny wymiany sprzęgła w aucie za 5k i za 50k będzie taki sam pod warunkiem, że trzeba poświęcić tyle samo czasu. 

W takiej taniej lornetce polecam zrobić samemu kolimacje przy okazji ucząc się tak to zrobić 🙂

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

W takiej taniej lornetce polecam zrobić samemu kolimacje przy okazji ucząc się tak to zrobić 🙂

Nie święci garnki lepią, ale garncarze robią to najlepiej. Kolimacji uczyłem się na niemieckiej 8x30, tyle że ja nie mam warunków do zrobienia tego jak należy.

9 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Koszt robocizny wymiany sprzęgła w aucie za 5k i za 50k będzie taki sam pod warunkiem, że trzeba poświęcić tyle samo czasu.

Wiesz, tylko jeśli wchodzimy już w takie filozofowanie (chyba tylko po to żeby Moderator mógł zamieść temat pod dywan) to mało osób zdecyduje się na naprawę używanego auta, w cenie nowego. Prawda? Z resztą, nie wdając się w szczegóły i koszty, ale kolimacja lornetki składanej bez kleju, na urządzeniu do tego służącym, nie jest jakimś czasochłonnym zajęciem. Nie sądzę by zabrała więcej niż godzinę, czy dwie. Zwłaszcza modelu znanego, gdzie nie raz czy dwa były robione kolimacje gwarancyjne.

 

Bardziej razi mnie podejście do klienta, no i obawa na przyszłość. Kupiłem w firmie jeden okular, spodobał mi się, chciałem uzupełnić sobie o kolejne ogniskowe. jestem klientem lojalnym i jeśli mi sklep pasuje, pozostaję przy nim i reklamuje wśród znajomych. Ale dla mnie liczy się serwis, pewność że zawsze mogę wrócić i nie zostanę na lodzie. A tutaj trochę się zraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest filozofowanie tylko po prostu tak działają usługi, że płaci się za czas wykonania. Czy Ci się opłaca naprawa tanich rzeczy to inna sprawa. Mechanikowi, też tak mówisz, że za drogo bo masz tanie auto? 

Delta ma bardzo dobre wsparcie klienta, po prostu wg nich tyle to kosztuje. Może być dla Ciebie za drogo, ale co to ma do wsparcia klienta skoro to nie jest naprawa gwarancyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

To nie jest filozofowanie tylko po prostu tak działają usługi, że płaci się za czas wykonania. Czy Ci się opłaca naprawa tanich rzeczy to inna sprawa. Mechanikowi, też tak mówisz, że za drogo bo masz tanie auto? 

Nie zrozumiałeś mnie. Ale to nie istotne.

46 minut temu, Sebastian Ś. napisał:

Delta ma bardzo dobre wsparcie klienta, po prostu wg nich tyle to kosztuje. Może być dla Ciebie za drogo, ale co to ma do wsparcia klienta skoro to nie jest naprawa gwarancyjna?

A tutaj akurat muszę przyznać że się myliłem. O ile kontakt telefoniczny udał się średnio, o tyle sytuację udało się wyjaśnić. I nawet jeśli nie zdecyduję się na naprawę, to klientem zostanę w dalszym ciągu, bo firma jest tego warta.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co na sąsiednim forum koledzy służą pomocą w sprawie kolimacji:

https://astropolis.pl/topic/90705-potrzebna-pomoc-kolimacja-lornetki/

Astro vlogi na YouTube -> klik 
Lornetki
: Orion 2x54, APM 10x50 ED, APM 16x70 ED, APM 25x100 ED  |  Statywy: Manfrotto 475b (głowica 502ah), Benro Mach3 (głowica S6)

nieboprzezlornetke.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofii żadnej nie ma, na przykład w moim Vixenie 16 x 80  odklejacie tuż przy mostku okleinę z gumy i znajdziecie dwie śrubki od góry i  dwie śrubki na dole , wystarczy położyć lornetkę na statyw i ładnie sobie dostosować do swoich oczu  ,kręcąc tymi śrubkami imbusikiem, wszystko .

Niestety wracając z Grecji rozkolimowałem sobie Kronosa 10x50, BMC, to niestety inna bajka , będę go kolimował to wrzucę relacje, ale z Waszymi lornetkami nowej generacji nie ma żadnego problemu ,wystarczy odkleić tą okleinę i wyłuskać śrubki. 🙂

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Do Black Weekend coraz bliżej, rabat będzie bardzo korzystny i obejmie cały asortyment do 20 000 zł jaki jest aktualnie na magazynie 🙂

Rzutem na taśmę pojawiły się też filtry Optolonga, do jutra będą dodane na stronę, również obejmie je Black Friday.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem w DO pentaxa 7 xw jakie było zaskoczenie jaka znalazłem drobną nitkę pomiędzy soczewkami. Takiej rzeczy nie spodziewałem się w tej klasie okularów a jednak szybki kontakt z Deltą okular poszedł na serwis do wyglądu. Gwarancja szybko rozpatrzona i już idzie do mnie nowy jak zwykle szybko i sprawnie. Wolę kupić  Delcie czasem dać parę złotych więcej i mieć spokój niz denerwowac sie w TPL

  • Thanks 1

Mak 150/1800,  Achro 120/600,  N10 GoTo, Celestron nexstar 5i, AZ 5, Nikon EX 8x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smorff84 napisał:

Delcie czasem dać parę złotych więcej i mieć spokój niz denerwowac sie w TPL

To prawda, też jestem tego samego zdania. Zwłaszcza kiedy okazało się że kontakt nie kończy się tylko na "słuchawce", a Firma potrafi aktywnie zaangażować się w pomoc.

Też zastanawiałem się nad uzupełnieniem serii o pentaxa 20 mm (szkoda że nic dłuższego z serii XW nie ma w standardzie 1,25').

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2023 o 10:02, Delta Optical napisał:

Do Black Weekend coraz bliżej, rabat będzie bardzo korzystny  🙂

15 % żenada

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powiedziało się "A", trzeba powiedzieć "B", o ile pierwszy post w tym temacie pisałem z mieszanymi uczuciami, o tyle, teraz mam spokojne sumienie.

Chciałbym podziękować i pochwalić Ekipę Delty za pomoc. Na wstępie co prawda nie dogadaliśmy się przez telefon, ale cieszę się niezmiernie że Przedstawiciel Delty odezwał się na forum, bo w sumie okazało się że cała ta sytuacja to nieporozumienie.

Lornetki wysłałem do kolimacji w poniedziałek, jedna wymagała prostej kolimacji, znany Im model, więc nie było problemu. Przy okazji wymienili zużyte elementy 🙂, druga, sentymentalnie używany staroć 8x30 był kilkukrotnie przeze mnie rozbierany... ze wszelkimi konsekwencjami tego. Otrzymałem informację że "zrobili co mogli, ale cudów mam się nie spodziewać"... 

Lornetki przyszły wczoraj... łącznie 4 dni :). Dziś, przy pierwszym świetle wyszedłem na balkon testować...

Zdawałem sobie sprawę że obie lornetki obrazami nie powalają, ale to co zobaczyłem całkowicie mnie usatysfakcjonowało. w obu lornetkach. Mała - jako turystyczna, będzie mi znowu  towarzyszyła w wycieczkach, natomiast Celestron dorobi się porządnego mocowania do statywu. Czuję że zapowiada się piękny romans na długie zimowe wieczory :))))

Cena okazała się bardzo przystępna, jakość usług na wysokim poziomie, a termin realizacji błyskawiczny. Takie sytuacje, w moim przypadku skutkują, że jeśli szukam jakiegoś produktu, sprawdzam najpierw firmę do której nabrałem zaufania, na podstawie wcześniejszych kontaktów. Cena przestaje być istotna, liczy się poczucie bezpieczeństwa że nie zostawią klienta z "ręką w nocniku" 🙂

Pozdrawiam Sklep Delta i dziękuję.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stać czy nie... Nie nazywajmy rabatu 15% obniżka na "czarne" szaleństwo czy jakąkolwiek oferta wyprzedażowa.  Tyle to po prostu schodzą delikatnie z marży.

 

A na zdjęciu to zwykły Focus. Ale prawda fajnie tu wygląda 😄 

Edytowane przez robinek72

SW 102/600, SW 80/400, EXOS2_SynScanGOTO, Bino TS, GSO CSV 30mm, ES 20mm LER x2, ES 11mm, ES 6.7 mm, SWA-58 6 i 4mm, Kamakura 10x50, Canon 550D, SVBony105 camera + SV106 guider scope

IMG_20230224_224615.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

W Delta Optical ciągle dążymy do oferowania naszym klientom najlepszych rozwiązań. Bardzo cenimy sobie opinie, która pozwala nam dostosowywać nasze usługi do oczekiwań.

Z tego powodu zwracamy się z prośbą o poświęcenie chwili na udzielenie odpowiedzi na kilka pytań, które umożliwią nam lepsze zrozumienie Twoich potrzeb w dziedzinie astronomii.

Wasze przemyślenia są dla nas nieocenione i teraz macie możliwość skorzystania z tego! Uczestnictwo w naszej ankiecie nie tylko wspomoże rozwój naszej oferty, ale także zaoferuje szansę na otrzymanie atrakcyjnej nagrody.

Dla autora najbardziej wartościowej opinii czeka okular Baader Hyperion 13 mm.

Dziękujemy za wsparcie i za bycie częścią naszej pasjonującej podróży przez kosmos.

https://deltaoptical.pl/ankieta-astronomiczna

Życzymy ciemnego nieba,

Ekipa Delta Optical

ankieta.jpg.6c2cf38e93a77ae3927fd1093861a7f1.jpg

Edytowane przez Delta Optical
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością informujemy, że dostępna jest już nowa wersja oprogramowania kontrolerów Sky-Watcher SynScan zawierająca polską wersję językową, zachęcamy użytkowników montaży Sky-Watcher z systemem SynScan do skorzystania z możliwości jej zainstalowania, przetestowania i podzielenia się uwagami, które będą mile widziane.

Więcej informacji pod linkiem.

Aktualizacja SynScan

synscanpostFB.jpg.thumb.jpg.813a507ad84caa8f5a0c21f79e54936d.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Aby przejść w tryb aktualizacji kontrolera należy przytrzymać jednocześnie oba przyciski "0" i "8", następnie podłączyć kabel USB typu B do komputera i kontrolera.

Uwaga! Kontrolery z systemem SynScan 6.00.00 wymagają również podłączenia pilota do głowicy montażu dołączonym kablem RJ-45 i uruchomienia jej celem dostarczenia zasilania do kontrolera.

Tutaj można by było napisać że po podłączeniu kontrolera do montażu i komputera i przytrzymaniu przycisku 0 i 8 należy włączyć zasilanie. Bo gdy do podpiętego pilota do zasilania i wyłączonego wciskałem przyciski 0 i 8 nic się nie działo.

Ogólnie aktualizacja przebiegła poprawnie 

 

 

 

Mak 150/1800,  Achro 120/600,  N10 GoTo, Celestron nexstar 5i, AZ 5, Nikon EX 8x40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smorff84 napisał:

3. Aby przejść w tryb aktualizacji kontrolera należy przytrzymać jednocześnie oba przyciski "0" i "8", następnie podłączyć kabel USB typu B do komputera i kontrolera.

Uwaga! Kontrolery z systemem SynScan 6.00.00 wymagają również podłączenia pilota do głowicy montażu dołączonym kablem RJ-45 i uruchomienia jej celem dostarczenia zasilania do kontrolera.

Tutaj można by było napisać że po podłączeniu kontrolera do montażu i komputera i przytrzymaniu przycisku 0 i 8 należy włączyć zasilanie. Bo gdy do podpiętego pilota do zasilania i wyłączonego wciskałem przyciski 0 i 8 nic się nie działo.

Ogólnie aktualizacja przebiegła poprawnie 

 

 

 

No kolejność w naszej instrukcji jest właśnie taka, podpięcie pilota do głowicy kablem i uruchomienie głowicy celem dostarczenia zasilania do kontrolera. Cały cas mówimy tu o pilotach z SynScan 6.00.00 bo wcześniejsze wersje pilotów z SynScan 4.XX.XX dostają zasilanie już z portu USB.

W każdym bądź razie, dobrze że się udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)