Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ło Panie - iście kosmiczna konstrukcja się wyłania :)
O ociepleniu/izolacji i wentylacji (bo to blacha) już myślałeś?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zarek napisał:

...gdzieś na dole mała kratka.

Na dole i na przeciwległej ściance na górze zrób. Na dole od strony najczęściej wiejących wiatrów.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolo napisał:

Gratulacje, bardzo zacnie to wygląda! Pisałeś, że całość będziesz przenosił - ile waży taka konstrukcja?

Dzięki.
Dobre pytanie, w weekend zważę całość. Już zapadła decyzja, że całość zostanie wstawiona na dach podnośnikiem. Tam też, na skrzyżowaniu dwóch ścian nośnych zamontuję pier. Na razie, tak gdzieś do lata całość postoi na ziemi i się potestuje.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

jestem pracownikiem Grupy Topex ? do nas należy marka Topex. Jestem nowy na forum, dlatego na początek witam wszystkich użytkowników. Staram się włączać w dyskusje tam gdzie pojawiają się posty dotyczące naszych marek i pomagać oraz radzić w miarę swoich możliwości i kompetencji.

zarek - Przyznam szczerze, że zaintrygowałeś mnie tym fragmentem swojego posta: ?tu ciekawostka, wszystkie dostępne w Polsce przymiary aluminiowe 30cm firmy Topex są krzywe, wyglądają dość profesjonalnie ale niestety nie spełniają podstawowego zadania, sprawdziłem w wielu marketach"

Nie wiem na jakiej próbie i w jaki sposób to sprawdziłeś, ale zakładam, że nie zjeździłeś całego kraju w celu sprawdzenia tego. Ja mogę Cię zapewnić, że tak nie jest i z mojej wiedzy wynika coś zupełnie odwrotnego. Mógłbyś napisać coś więcej o Twoim doświadczeniu? Może być w wiadomości prywatnej lub tutaj. Bardzo zależy mi na zbadaniu tego i jeśli faktycznie gdzieś wystąpił jakiś problem, postaramy się to naprawić. Po Twoim wpisie przebadaliśmy pięć losowych sztuk kątownika 30C363 za pomocą wzornika kąta prostego. Nie stwierdzono nieprawidłowości w żadnym z pięciu przebadanych egzemplarzy. 

W związku z powyższym chciałbym ustalić co dokładnie Twoim zdaniem było krzywe, w jaki sposób to sprawdziłeś i gdzie to sprawdzałeś (w jakim sklepie)? Będę bardzo wdzięczny za te informacje.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA!

Rzeczywiście trochę może przesadziłem pisząc "wszystkie dostępne w Polsce" ale akurat "trochę" podróżuję po Polsce i z czystej ciekawości, bo często bywam w różnych marketach budowlanych, sprawdzałem kątowniki czy występuje w nich ten sam problem, który był w moim. Okazało się, że wada się powielała. Sprawdzałem w kilku marketach w Poznaniu i kiedy zauważyłem, że nie ma tu "prostych" Topexów, przy okazji sprawdziłem w Przemyślu, Nowym Mieście Lubawskim, Krakowie i w Opolu. Oczywiście nie sprawdzałem za pomocą innego kątomierza tylko za pomocą twierdzenia Pitagorasa, pożyczając na moment suwmiarkę z regału obok. Wszystkie testowane przez mnie kątowniki nie trzymały kąta prostego, za to wszystkie dokładnie o tyle samo. Tak też powinna brzmieć moja uwaga na ten temat, jeżeli uda mi się, to zedytuję posta. Przepraszam za to zapędzenie się w osądach. Dodatkowo zauważyłem, że są co najmniej dwie serie tych kątowników, co widać poniżej.

topex.jpg.748eceed28ab28968db069d379161997.jpg

Niestety pozbyłem się już tego narzędzia i nie mogę sprawdzić jakie miał logo. Szkoda, bo był wykonany bardzo profesjonalnie.

P.S. Niestety nie mogę już edytować pierwszego posta, może któryś z Modów pomoże

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.03.2017 o 13:50, zarek napisał:

Tak, w środku będzie styropian a gdzieś na dole mała kratka.

Hmm, ale po co docieplać obserwatorium? :)

SW 200/1000, TSAPO65Q, NEQ6 Pro SynScan, iOptron CEM25EC, Atik 383L+, ASI1600MMC, PG Chameleon3, MPCC, IDAS LPS P2, Nagler 9mm, Powermate 2,5x, Nikon D80, D7500, D750, Samyang 135

Szukasz darmowej wersji PixInsigt LE? Zgłoś się na PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

Hmm, ale po co docieplać obserwatorium? :)

A miałeś kiedyś Mateuszu blaszany garaż? To nie o docieplenie chodzi dosłowne a bardziej o izolację termiczną. Zimno-zimno, gorąco-gorąco a tym samym i wilgoć, która naszym astro-zabawkom bardzo nie służy. +25*C na dworze przy Słońcu to w ,,gołym" blaszaku masz +50.....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarek,

Sprawdziliśmy kolejną próbę losową kątowników i u nas wszystkie odmierzają kąt prosty. Nasze laboratorium testuje kątowniki zgodnie ze wzorcem kąta prostego, który jest zgodny z normami dotyczącymi tego typu produktów.

Abyś nie miał wątpliwości co do naszych metod pomiarów, chciałbym zaproponować Ci wycieczkę po laboratorium Grupy Topex, gdybyś akurat miał wolną chwilę będąc w Warszawie :)Zapraszam na ulicę Pograniczną 2/4. Pokażemy Ci jak wygląda cały proces kontroli jakości naszych produktów. Daj tylko znać wcześniej, żeby na pewno był na miejscu ktoś, kto Cię oprowadzi i opowie o naszych testach :)

Pozdrowienia,

Tomek

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Expert Grupy Topex napisał:

Abyś nie miał wątpliwości co do naszych metod pomiarów, chciałbym zaproponować Ci wycieczkę po laboratorium Grupy Topex, gdybyś akurat miał wolną chwilę będąc w Warszawie :)Zapraszam na ulicę Pograniczną 2/4. Pokażemy Ci jak wygląda cały proces kontroli jakości naszych produktów.

Tomek

a ja tam proponuję wysłać do kolegi zarek ze 2 szt kątowników, żeby przy następnej pracy wszystkie kąty były na pewno proste ;) to by dopiero był marketing ze strony Grupy Topex

sorry za ot

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pszemek123 ? haha:) Dobry pomysł ale ja mam nawet lepszy - wyślemy zarkowi jeden, a Tobie drugi w ramach podziękowań za profesjonalne doradztwo marketingowe :D  Deal? 

 

Panowie, podajcie mi proszę w wiadomości prywatnej dane adresowe i pozwólcie, żebyśmy naprostowali Waszą opinię o kątownikach Topex ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2017 o 22:45, pszemek123 napisał:

a ja tam proponuję wysłać do kolegi zarek ze 2 szt kątowników, żeby przy następnej pracy wszystkie kąty były na pewno proste ;) to by dopiero był marketing ze strony Grupy Topex

sorry za ot

Nie ma takie potrzeby, zaproszenie do zwiedzenia labo jest dla mnie nie lada gratką i zamierzam z niego skorzystać.
W zeszłym tygodniu testowałem kątowniki w Castoramie w Przemyślu, Topexy trzymają kąt prosty bardzo dobrze. Są to kątowniki z logo T na tarczy, ja miałem tylko z napisem TOPEX, ta nowa seria już OK.

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)