Skocz do zawartości

Zasilacz XBOX 360 203W - wylacza sie


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam ciekawe zagadnienie. Wczoraj mnie naszlo i przysposobiłem sobie zasilacz od xboxa360 203W do zasilania.

Napiecie sie zgadzały wiec podpialem pod astohuba a tutaj niespodzianka bo dioda sobie przeszla na czerwony i oczywiscie tylko wylaczenie z zasilania pomaga.

Co zrobiłęm lub ustaliłem:

- przerobiony xbox byl w stanie zasilać ledowa tasme 5M wiec jakies 30W spokojnie ciagnie

- astrohub go ubija

- astrohub dziala ze zwyklą impulsową kostka 12V/1.2A wiec astrohub  jest ok.

 

Szukam informacji co ewentualnie zrobic z zasilaczem boxa aby jednak sie nie poddawal mi w temacie zasilania astrohuba lub ogolnie jako stacja zasilajaca.

 

M.

 

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaPa napisał:

Szukam informacji co ewentualnie zrobic z zasilaczem boxa aby jednak sie nie poddawal mi w temacie zasilania astrohuba lub ogolnie jako stacja zasilajaca.

Marcin - może to pomoże?  http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9919-przerobienie-xbox-a/#comment-132645

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki JAcku

Ja mam wesje z dwoma cienkimi kabelkami - moze nie potrzebnie je dodawalem do grubych... sprawdzam tzn rozdzielam

Update:

Rozdzieliłem - niestety dalej z chwilą włożenia do gniazda astrohuba przechodzi na czerwona diodke i xboxowy zasilacz sie zatrzymuje ( tzn jego wiatraczek)

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MaPa napisał:

Rozdzieliłem - niestety dalej z chwilą włożenia do gniazda astrohuba przechodzi na czerwona diodke i xboxowy zasilacz sie zatrzymuje ( tzn jego wiatraczek)

Kurczak, no to chyba jest walnięty....
Sprawdź jeszcze podłączając do czegoś 12Voltowego. Jak nie będzie się wyłączał to znaczy, że cuś jest nie teges z astrohubem....
Ja miałem 3 sztuki (jeden z dość wysoka upadł i szlak go trafił) - właśnie podoba sytuacja jak u Ciebie miała miejsce, zielono a za chwilę czerwono.
Pozostałe dwa pracują tak właśnie przerobione nienagannie. Jeden napędza cały setup (montaż, kamerkę, grzałki, focuser, lustrzankę), drugi zestaw kamerki All Sky - rejestrator, grzałki, kamerkę i ruter domowy LTE. Też żadnych problemów.......
Jak coś to tu bardzo tanio i gość ma same pozytywne opinie http://allegro.pl/oryginalny-zasilacz-do-konsoli-xbox-360-moc-175-w-i6742390481.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jacek E. napisał:

Kurczak, no to chyba jest walnięty....
Sprawdź jeszcze podłączając do czegoś 12Voltowego. Jak nie będzie się wyłączał to znaczy, że cuś jest nie teges z astrohubem....

Xboxowy dziala z tasma led ~30W

Astrohub dziala z innym - prosta kostka impulsowa 12/1.2 V

Daltego szukam w którym kierunku iść - ja zakłądam jednak niesprecyzowany xboxowy problem.

 

 

 

Tak,Sbig,AP,SW....
http://www.astromarcin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MaPa napisał:

Xboxowy dziala z tasma led ~30W

 

A dowal mu jeszcze ze 2 - 3 urządzonka jak możesz. Może jednak coś mu padło i się dusi.
Mogło mu się coś spitolić w środeczku niestety, to tylko pudełko elektroniki  :(
A druga sprawa - dużo ludzisków go z różnymi konfiguracjami używa. Jak sprawny to dużo potrafi.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasilaczami impulsowymi jest tak, że np. 1,2 A jakieś ledy udzwignie, podłączymy coś innego o nawet mniejszym poborze prądu wyłączy się albo będzie pompował, on zabezpiecza się przed uszkodzeniem bo nie wie co my mu podłączyliśmy. Jeżeli na wejściu w jakimś urządzeniu będzie duży elektrolit,  czyli kondensator elektrolityczny,  czy nawet indukcyjność myślę tu o silniku elektrycznym, zasilacz może się wyłączyć, powodem tego jest chwilowe bardzo duże obciążenie przez układy wewnątrz urządzeń, do momentu ustabilizowania się warunków elektrycznych tych urządzeń, jeżeli do tego nie dojdzie zasilacz może się zabezpieczyć. Zasilacze nie są na tyle powtarzalne, niby dwa takie same a zachowują się różnie. Niektórzy popełniają błąd załączy i natychmiast wyłączy by ponownie załączyć, wówczas jest bardzo duże uszkodzenie nawet obu urządzeń. Reasumując to tak jak z wiertarką czy innym silnikiem elektrycznym moment rozruchu potrzebuje większego prądu niż jego wartość znamionowa. By bardziej szczegółowo odpowiedzieć musiał bym to widzieć co najmniej dokumentację obu urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Wykopaliska, ale czerwona dioda i rozłączenie wyjścia w tym zasilaczu to skutek zwarcia wyjścia. Wstaje dopiero po odłączeniu od sieci i ponownym podłączeniu. Zabezpieczenie bardzo czułe i skuteczne, zadziała szybciej niż bezpiecznik (wiem, bo przechodziłem przez to ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)