Skocz do zawartości

Publikacja wizerunku zlotowicza


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zwrócono mi uwagę w statusach na pewną sprawę, jaką jest publikacja wizerunku zlotowicza, sugerowano też utajnienie tematów zlotowych.

Jednakże mamy punkt regulaminu który głosi:

 

Cytuj


1. Prawa Autorskie
(...)
c) Forumastronomiczne.pl jest Forum dyskusyjnym. Użytkownik piszący na Forum bierze pełną odpowiedzialność za umieszczoną przez siebie treść, ponadto Forum nie bierze odpowiedzialności za formę, prawdziwość publikacji, oraz nie ponosi konsekwencji prawnych za opublikowane niezgodnie z literą prawa treści.
d) Odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez umieszczone na Forum niezgodnych z prawem treści ponosi ich autor.

(...) 

Autorzy mają jednak organiczną możliwość edycji!

Jednak idąc na rękę osobie interesowanej,  jeśli ktoś nie  życzy sobie publikacji swoich zdjęć proszę dać znać autorowi, który je wkleił a ja dam mu uprawnienia do edycji, wyczerni daną twarz względnie wyrzuci fotkę jeśli zainteresowana  osoba jest na niej sama.

Co do utajniania tematów, jestem  wysoce przeciwny.

Pokazują koloryt naszych zlotów, dzięki nim  więcej ludzi przyjeżdża, ludzie się integrują i rośnie Forum..

Admin

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się robi chore.
Przecież jak ktoś sobie nie życzy być na fotach ze zlotu to niech nie przychodzi na foto grupowe ewentualnie odpuścić sobie zlot lub chodzić w ciemnych okularach lub kominiarce.
Robert musisz przy zapisach dodać punkt - w którym jest napisane że zapisując się na zlot automatycznie wyrażam zgodę na publikację wizerunku.
Zapisując się na zlot powinniśmy liczyć się z tym że zostaniemy uchwyceni w kadrze jakiegoś fotografa lub dziennikarza.
 

  • Like 6

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę chwilę. Chodzi o zdjęcia ze zlotów tak?

Dziwi mnie to, że ktoś biorąc udział w imprezie ma później problem o publikację wizerunku.

EDIT:

Włodek masz rację ale w niektórych przypadkach nie ma zmiłuj i mordkę wyczernić trzeba.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdzielę...ja bym przygotował specjalny formularz zawierający wszelkie niezbędne zgody, nakazał złożenie go na miesiąc przed-listem poleconym i z potwierdzeniem notarialnym podpisu jak również nakazał depozyt co najmniej 1000 PLN , który nie byłby zwracany w razie złamania regulaminu zlotu, czyli na przykład błysk zapalniczki po godzinie 18 a przed 5 rano. Lodu na głowę proponuję!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, szdom1 napisał:

Włodek masz rację ale w niektórych przypadkach nie ma zmiłuj i mordkę wyczernić trzeba.

Na zlocie, na powietrzu? - No bez jajek Szymek.....

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Pisząc brutalnie - jak ktoś nie chce żeby go druga połowa nie zobaczyła po użyciu albo wręcz z flaszką w ręku to niech nie chla..

Maciej, tu chodzi pewnie o to, że żona myśli, że jej kochany ciężko pracuje w tym czasie w delegacji. Flaszka to tylko gwóźdź do trumny :D

  • Like 2

Astrogołębnik, NEQ6, ATM Newton carbon 200/800 (by jolo), SBIG2000XM, korektor x0,73

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wessel napisał:

Pisząc brutalnie - jak ktoś nie chce żeby go druga połowa nie zobaczyła po użyciu albo wręcz z flaszką w ręku to niech nie chla..

Lub niech się zaopatrzy w
P.S. O! - Zdzicha propozycja SUPER!

Fota.jpg.d79d4cad2f61eb760d665846016de555.jpg

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak: 

Podczas imprezy publicznej nie ma konieczności pytania kogokolwiek z uczestników o zgodę. Nie ma też konieczności zakrywania twarzy czy usuwania zdjęcia jeżeli osoba, która nie życzy sobie publikacji stanowi tylko część całości fotografii.

 

PRZYKŁAD 1

58d255d5e2be7_Przykad1.thumb.JPG.b5510f4b4c69c9cbbb1c5346c9ab8e8d.JPG

W tym przypadku nie muszę się nikogo pytać czy mogę opublikować to zdjęcie. Nie muszę go także usuwać na prośbę lub żądanie danej osoby gdyż każda z osób na tym zdjęciu stanowi część (szczegół) całej fotografii, zdjęcie było zrobione na imprezie publicznej a przedstawionym wizerunkiem nikogo nie obrażam i nie działam na jego szkodę.

 

 

PRZYKŁAD 2

58d259adb3adc_Przykad2.thumb.JPG.1708b5941dab5a6d9677a7ef27c99ed6.JPG

Tu sprawa wygląda troszkę inaczej. O zgodę na publikację tego zdjęcia też nie muszę się nikogo pytać gdyż zdjęcie zrobione było tak jak poprzednie na imprezie publicznej. Jeżeli jednak osoba występuje na fotografii w roli głównej i napisze do mnie, że nie wyraża zgody na publikację muszę ukryć wizerunek tej osoby. Nie muszę usuwać zdjęcia wystarczy zakryć twarz. 

58d25c5c5f341_Przykad3.thumb.JPG.b73c55876008f886a672e9d528a3bf0c.JPG

 

 

 

  • Like 6

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wessel napisał:

Nie ten model. Powinien być taki z otworem na rurkę do picia.

Ale ta jest antyużywkowa, tylko może paczeć w niebo - Kochanie - ja tylko w gwiazdy paczyłem :))

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szdom1 napisał:

Sprawa wygląda tak: 

Podczas imprezy publicznej nie ma konieczności pytania kogokolwiek z uczestników o zgodę. Nie ma też konieczności zakrywania twarzy czy usuwania zdjęcia jeżeli osoba, która nie życzy sobie publikacji stanowi tylko część całości fotografii.

 

PRZYKŁAD 1

58d255d5e2be7_Przykad1.thumb.JPG.b5510f4b4c69c9cbbb1c5346c9ab8e8d.JPG

W tym przypadku nie muszę się nikogo pytać czy mogę opublikować to zdjęcie. Nie muszę go także usuwać na prośbę lub żądanie danej osoby gdyż każda z osób na tym zdjęciu stanowi część (szczegół) całej fotografii, zdjęcie było zrobione na imprezie publicznej a przedstawionym wizerunkiem nikogo nie obrażam i nie działam na jego szkodę.

 

 

PRZYKŁAD 2

58d259adb3adc_Przykad2.thumb.JPG.1708b5941dab5a6d9677a7ef27c99ed6.JPG

Tu sprawa wygląda troszkę inaczej. O zgodę na publikację tego zdjęcia też nie muszę się nikogo pytać gdyż zdjęcie zrobione było tak jak poprzednie na imprezie publicznej. Jeżeli jednak osoba występuje na fotografii w roli głównej i napisze do mnie, że nie wyraża zgody na publikację muszę ukryć wizerunek tej osoby. Nie muszę usuwać zdjęcia wystarczy zakryć twarz. 

58d25c5c5f341_Przykad3.thumb.JPG.b73c55876008f886a672e9d528a3bf0c.JPG

 

 

 

 

Wyrażam zgodę na oba warianty Crazy

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy można opublikować zdjęcie przeciętnych mieszkańców miasta?

- Jeśli się na to zgadzają, to oczywiście wolno. Na przykład, gdy robimy im zdjęcia do sondy ulicznej. Albo jeśli biorą udział w imprezie masowej, np. festynie, paradzie, proteście społecznym, procesji, pielgrzymce, są na koncercie czy meczu. Albo gdy rozległym zdjęciem, na którym jest wielu przechodniów, ilustrujemy publikację na przykład o demografii.

Ilu przechodniów musi być na zdjęciu, żeby można było je umieścić w internecie?

- Prawnicy i matematycy nie odpowiedzieli nam na to pytanie. Wiemy tylko, że według prawa, nie wymaga zezwolenia publikowanie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości, takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza. Najlepiej zatem, by była to cała armia albo chociaż kompania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jacek E. napisał:

Wyrażam zgodę na oba warianty Crazy

Ufff, całe szczęście bo już szukałem czegoś do zakrycia twarzy w pierwszym Twoim zdjęciu. :)

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 81. Ustawy o Prawie Autorskim pkt. 2 wymienia sytuacje, które nie wymagają zgody na rozpowszechnianie wizerunku. ........... Nie jest także wymagana zgoda na rozpowszechnianie wizerunku osób, które stanowią jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz czy impreza publiczna. Stąd też rozpowszechnianie wizerunku nie wymaga zezwolenia, jeżeli stanowi on jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia. Jednocześnie należy pamiętać, że wyłączenie ochrony wizerunku nie działa, jeżeli mamy do czynienia z portretem konkretnej osoby, tyle że utrwalonym np. przy okazji imprezy publicznej. Ponadto nie jest dozwolone rozpowszechnianie bez zgody portretowanego jego wizerunków wykadrowanych z większego ujęcia. Liczy się ?kadr rozpowszechniony? a nie ?kadr pierwotnie utrwalony?.

 

Tyle w temacie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kto jest winowajcą całego zamieszania? 3:)  Bo przecież jak napisał Włodek " To się robi chore..."

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Cholera, jakoś nie mogę znaleźć analogicznego znaku z opisem "zakaz myślenia", a szkoda...

aaaaaaaa.png.c88624f3d61d905f0fad7106f1d8fac1.png

  • Like 2

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Anva napisał:

Za to u mnie dziś tak-  Cogolo Italia

Uuuuuu, rzadko taki widok mam jak tam jestem - wyrazy współczucia :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Anva napisał:

Spoko założy się kominiarkę i da się radę:koktajl:Crazy

Prego una piccola birra e mezzo litro di grappa - na początek ;) 

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że powstał ciekawy temat po moim wpisie, luźno zarzuconym w statusach, który nie był ani prośbą o utajnianie wątków forum, ani jakimikolwiek pretensjami, a jedynie zwykłym wyrażeniem opinii. Swoją drogą ważny by był też link, który podałem do zrozumienia kontekstu. Także spokojnie chłopaki xD Jedyne pretensje jakie mam dotyczą coraz powszechniejszej inwigilacji internetowej prowadzonej przez korpo i służby i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Alice napisał:

Widzę, że powstał ciekawy temat po moim wpisie, luźno zarzuconym w statusach,

I po tym luźnym rzucie chodzisz na zlocie w kominiarce - doigrałeś się :))

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)