Skocz do zawartości

Lornetki na XIV zlocie


Rekomendowane odpowiedzi

Grzecznie informuję, że na zlot zabieram:
TS Marine 22x85
Fujinon FMTR-SX 10x50

Dodatkowo, dzięki uprzejmości Delta Optical, będą kolejne dwururki do wymacania:
DO Titanium 7x50, 8x56ED, 10x56, 9x63.
DO Titanium ROH 8x56, 10x56 i 12x56.

Wszystkie powyższe będą dostępne do oględzin w cenie paru słów komentarza do dyktafonu (uwaga: komentarz może zostać opublikowany Crazy).
Gdyby ktoś zabierał jakieś ciekawe dwururki, dajcie znać w wątku.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Panasmaras napisał:

 (uwaga: komentarz może zostać opublikowany Crazy).
 

Lor..jpg.fb17dfba425066d6dbd11689a0f2ec3a.jpg

  • Like 4

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem cynk, że lista lornetek Titanium dostępnych do przemacania na zlocie powiększy się o modele 8x42 i 10x42 :) 

Przy okazji, jeśli na zlocie ktoś zamierza pojawić się z Kamakurą 10x50 lub Nikonem Ex 10x50/12x50 - dajcie znać w wątku, żebym wiedział kogo szukać.
Gdyby ktoś miał jakąś dachówkę (42-60 mm) do porównania z serią ROH, również byłoby sympatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Panasmaras napisał:

Właśnie dostałem cynk, że lista lornetek Titanium dostępnych do przemacania na zlocie powiększy się o modele 8x42 i 10x42 :) 

Przy okazji, jeśli na zlocie ktoś zamierza pojawić się z Kamakurą 10x50 lub Nikonem Ex 10x50/12x50 - dajcie znać w wątku, żebym wiedział kogo szukać.
Gdyby ktoś miał jakąś dachówkę (42-60 mm) do porównania z serią ROH, również byłoby sympatycznie.


Jeżeli do środy wróci mi z serwisu Vanguard 10x42, to będę miał go ze sobą. Na pokrętle ostrości pojawił się spory shift, który ustawianie ostrości zamienił w mękę. W poniedziałek mam dzwonić do serwisu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiorę swoją Corvette 10x50 Bresser'a. Testowana pod niebem Niedźwiad, na ostatniej OZMA  :)

  • Like 1

 Ritchey-Chrétien TS 150 mm/ 1370 + Reduktor TS 0,67 x , TS ED 80/560 + Flattener x0,8 ; ASI 533 MC Pro, Guider ArteSky 60/240 mm+ ASI 178 MM  iOptron iEQ30 Pro, AsiAir Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę miał swoją Ecotone Kamakura wp2 10x50.

  • Like 1

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobry dział, w razie czego proszę o przeniesienie we właściwe miejsce.

Czy znajdzie się osoba która podejmie się renowacji lornetki Carl Zeiss Jena 8x30 ?

Chodzi o oczyszczenie ruchomych części i przesmarowanie ich, regulacja ostrości jak i regulacja dioptrii przy okularze chodzą bardzo ciężko.

Może przydała by się mała kolimacja ? Wiem że lornetka jest wiekowa i pewnie wielu z Was powie że nie ma sensu jej naprawiać. Ja jednak uważam że optyka tego zabytku bije na głowę obecne lornetki niskobudżetowe jak np. lidletki.

Apropos lidletki, moja jest trochę rozkolimowana, czy jakaś dobra osoba na zlocie pomorze mi ją skolimowa ?

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczy Wyraka dotarły, więc będą na zlocie :) 
Tak przy okazji - jeśli macie statywy i możecie je zabrać - weźcie, proszę, nawet jeśli nie będziecie brali lornetek. Będzie można ustawić cały szpaler dwururek do porównań.
Oczywiście wszelkie adaptery statyw-lornetka mile widziane.

Przy okazji, ktoś będzie miał Nikona Ex? 10x50, 12x50 lub jakieś inne?

@Jacek 2 - z Zeissem nie pomogę, ale Lidletkę skolimuję. Obym tylko nie zapomniał swoich śrubokręcików...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24 March 2017 o 18:20, marko7 napisał:

A ja będę miał swoją Ecotone Kamakura wp2 10x50.

Marko, gdzie mam Ciebie szukać? 
Przegapiłem Twoją obecność na poprzednim zlocie i nie chciałbym powtórzyć tego błędu.

Jakby co, jestem zakwaterowany w Pyrlandii, pokój nr 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panasmaras napisał:

Marko, gdzie mam Ciebie szukać? 
Przegapiłem Twoją obecność na poprzednim zlocie i nie chciałbym powtórzyć tego błędu.

Jakby co, jestem zakwaterowany w Pyrlandii, pokój nr 5.

Ją jestem w Goscincu ale będę też w Pyrlandii z Wami ostatnio jakoś sie rozminelismy, ale tym razem myślę sie odnajdziemy:) 

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolo napisał:

Ja wezmę CCCP 2.3x40. 

I statyw i adapter i Nikona EX 10x50.

no więc może będzie okazja porównać w końca Nikona z Kamakurrą bo narosło trochę legend i dobrze by je zweryfikować;)

SW 12" Flex,  SW 120/600, SW Mak127                                    Montaż: EQ5, AZ4.
Okulary: ES24mm, AXIOM 10mm, ES 4,7 , Barlow GSO 2" ED,                      Bino SW.  
Filtry: UB 2", GSO nebula , OIII.                             Lornetka:Ecotone Kamakura WP2 10X50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)