Skocz do zawartości

Prośba o przetestowanie sterowania teleskopu Smartfonem.


Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam ogromną prośbę.

Wypożyczę na testy trzy moduły do bezprzewodowego sterowania montażami teleskopów (SkyWatcher, Celestron, Meade).

Moja gorąca prośba:

Czy moglibyście przetestować te moduły na Waszych montażach?

 

Moduły będzie miał Marcin ze Zgorzelca (tel. 662 277 129), będzie też Stefan informatyk ewentualnie do pomocy.

Tutaj więcej informacji.

A ... i będzie potrzebny program SkySafari Pro lub Plus na smart phonie.

Ktoś będzie może go miał?

 

Proszę o informację czy ktoś będzie miał poniższe piloty do sterowania montażem:

SynScan (Sky Watcher)

AutoSAtar (Meade)

- StarFi (Celestron)

 

Proszę też o informację kto będzie na zlocie Smartfona z zainstalowanym SkySafari 5 Plus lub 5 Pro.

 

123_600x800.jpg.bafb9bc8e67f3f9ce38714daad00ae31.jpg

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam i życzę owocnych obserwacji!

Mariusz

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi żeby przetestować na miejscu do których montaży pasują moduły a do których nie. Najlepiej zrobić zdjęcia swoich montaży jak to wygląda z podłączeniem . Ja nie mam teraz punktu odniesienia. Mam kontakt z producentem i bede pytał o różne rozwiązania do teleskopów . A zlot to nasza jedyna szansa. Tak dużego zgrupowania teleskopów w jednym miejscu nie da się spotkać w innych okolicznościach .

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super że masz sprzęt . Skysafari na pewno sie przyda . Tylko do Lx200 będę miał midul dopiero za 2 tygodnie. Będę mógł ci podesłać do przetestowania.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, midimariusz napisał:

To super! Sprawdźcie jak to działa i proszę o Wasze opinie i zdjecia.

 

Ja mam iOptrona i SF5+, potrzebne jest to - https://www.ioptron.com/product-p/8434.htm

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie podczas zlotu zaczynają na siłę cielić się krowy, czasami jest jeszcze badanie krwi bydła na gruźlicę, brucelozę i białaczkę. W tym roku doszło jeszcze sobotnie, obowiązkowe przystrzeliwanie broni myśliwskiej. A więc jak nie urok to sraczka i to akurat na zlocie który ma odpowiedzieć na wiele moich pytań i wątpliwości. Mariusz broń to zbyt poważna sprawa by ją olać, podobnie krowy, ale spróbuję znaleźć jakiś inny termin na badanie. Jeszcze w poniedziałek jestem zajęty  czyszczeniem dróg rodnych krowy, ale od wtorku jadę do powiatowego lekarza weterynarii aby przełożyć termin. Jeśli się uda to będę wolny od godzin po południowych i zamelduję się z programem SS 5 pro,Vixenem GPD2 i EDkiem Oriona. Dokładnej godziny przyjazdu i czasu pobytu nie mogę zagwarantować. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek wyslij mi koniecznie zdjecie pilota i wejść w twoum montażu. Konsultowałem się z producentem i wg dokumenatacji powinieneś mieć wejście Rj232 w montażu inaczej nie będzie działać system . Właśnie to chcę sprawdzić na zdjęciu .

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wwaldek 1947 napisał:

Normalnie podczas zlotu zaczynają na siłę cielić się krowy, czasami jest jeszcze badanie krwi bydła na gruźlicę, brucelozę i białaczkę... ...A więc jak nie urok to sraczka... ...jestem zajęty  czyszczeniem dróg rodnych krowy,

No to przerąbane!!!

gallery_1381686285_219395.gif.af0e86d5797e97b47d398920bab21a15.gif

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wwaldek 1947 napisał:

Normalnie podczas zlotu zaczynają na siłę cielić się krowy,

Zacznij ich uświadamiać albo niech antykoncepcję stosują..... I nic na siłę ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział Szymku, nie ma gorszej roboty jak asysta weterynarzowi podczas tego zajęcia 3 dni po porodzie. Widoki i zapachy jak z salonu kosmetycznego na Uralu (z opowieści AK-owskich zesłańców) i swoich zawodowych obserwacji. A tak w podtekście gratuluję wyłapania swoistego klimatu w załączonym portrecie zestresowanej Mućki której nie było do śmiechu gdy bez bóli partych wyciągaliśmy w ostatnich chwilach duszące się ciele razem z macicą. Jeszcze kilka minut i było by po byczku. Poród rozpoczął się prawdopodobnie wskutek uderzenia przez inną krowę i dobrze że poszliśmy na spacer w kierunku stada. Dlatego tak ważne są te wiosenne "hurtowe" wycielenia i dlatego mam przerąbane jak piszesz. Ale nie wyobrażam sobie życia bez tej pracy. To już 44 lata praktyki,- (na "swoim" - 36 lat), prawie 2/3 życia. Ale być może uda się dojechać i choć kilka godzin spędzić z Wami.

Mariusz, niestety takiego wejścia jak piszesz nie ma. Jest tylko wejście DC Power i A.G. - 6 cio pinowe typu telekomunikacyjnego, oraz 2 wyjścia sterowania silników w osiach RA i DEC. jest też Speed mode selector1,5x, 2x, i 32x oraz przełącznik manualny OFF/ON i N - S.  Sam pilot opisany i sfotografowany jest na stronie wyprzedaży w Delta Optical. Na elektronice nie znam się zupełnie ale coś mi się wydaje że do tego typu montaży trzeba chyba zastosować system enkoderów. Nie pamiętam czy na chińskim czy japońskim forum coś chłopcy takiego pisali,- na pewno będzie coś wiedział Marcin lub Stefan

Pozdrawiam Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku,- Tobie odpowiem oddzielnie,(będzie Ci łatwiej przenieść tą odpowiedź do odpowiedniego działu).

Pewien młody adept sztuki weterynaryjnej zdawał końcowy egzamin na obronie pracy doktoranckiej i Rektor zadał jemu ostatnie pytanie od którego zależeć będzie czy obronił pracę czy spotkają się w przyszłym roku....

Panie doktorze,- czy dopuszczalne jest zastosowanie skrobanki u cielnej krowy? Zdenerwowany doktorant spocił się z wrażenia podejrzewając podstęp,ale w końcu zrezygnowany poddał się i odrzekł że nie wie na pewno... No to spotkamy się w przyszłym roku odparł Rektor i zrozpaczony doktorant wyszedł z uczelni. Po drodze spotkał kolegę ze starszego rocznika i opowiedział swoje przeżycie zadając to samo pytanie koledze. Ten długo wysilał umysł żeby oświecić kolegę ale w końcu poddał się i mówi,- pamiętasz tą małą knajpkę na Ursynowie, gdzie chodziliśmy na dziewczyny pomiędzy wykładami? Jest tam jeszcze ten sam łysawy barman który wszystko wie i pomoże na pewno....

Wchodzi doktorant do baru, zamawia setę i relacjonuje barmanowi przebieg egzaminu. Barman długo myśli w milczeniu, potem nalewa setę klientowi i sobie,- wychyla ją jednym tchem i odpowiada. Wiesz co kolego ?- Ja na wszystkim tak dokładnie to się nie znam, ale myśłę żeś się wpier....ł po uszy.:))

Zdrówka życzę Waldek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zmienię temat i zejdę z tematu krów i weterynarii :D .

Czy producent modułów sterowania przewidział możliwość zmiany adresów IP w konfiguracji urządzeń?

Jeśli w przypadku np. zlotu na polu znajdą się już chociażby dwa takie urządzenia z takim samych adresem IP to będzie konflikt i problem albo ewentualnie zabawniejsza sytuacja gdy jeden z użytkowników swoim telefonem będzie sterował teleskopem kolegi :D...

  • Like 1

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek mam dla Ciebie złą informację.

Jeśli nie ma portu RS232, który może mieć w obsłudze moduły WiFi - nie będzie to działać.

Podam tłumaczenie ze strony producenta

 

"Jedynymi teleskopami, które nie współpracują z SkyFi, są te, które nie posiadają interfejsu szeregowego RS-232.

Modele takie obejmują wszystkie mocowania iOptron, Meade ETX-LS i mocowania Vixen z kontrolerami StarBook. Pierwsze dwa modele mają interfejsy USB i nie mogą być fizycznie połączone z SkyFi. Pracujemy nad bezprzewodowym rozwiązaniem USB SkyFi i ogłosimy to na naszej stronie internetowej, gdy będzie ona dostępna do zakupu.
Kontroler Starix firmy Vixen korzysta z interfejsu ethernetowego, który jest fizycznie niezgodny z SkyFi. Możesz jednak użyć Apple AirPort Express (lub innego routera bezprzewodowego) do sterowania StarBook z naszej aplikacji SkySafari iPhone lub oprogramowania Voyina Carina Software na komputerze Mac lub PC. Ten dokument z Vixen wyjaśnia, jak. Konieczne jest również skonfigurowanie SkySafari (lub Voyager) do komunikacji z kontrolerem StarBook w punkcie 169.254.1.1 w porcie 80. "

 

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Virus napisał:

 

Czy producent modułów sterowania przewidział możliwość zmiany adresów IP w konfiguracji urządzeń?

 

 

Oczywiście jest taka możliwość

Login: jest taki sam jak nazwa sieci

Hasło: 0123456789 lub 12345678 lub 012345678

 

 

Podam w kilku obrazkach jak można to ustawić

web1.thumb.jpg.94b1a8308ac9b2e6f68b2288aa7fc66f.jpgweb2.jpg.2237b9b9da6ad5b93cbcc9e75d2acce4.jpgweb3.thumb.jpg.40776f597d7cadc73f1be37bcab34755.jpgweb4.jpg.80cea33617cbf448286904bf14a9cd36.jpg

W razie problemów będzie Stefan - informatyk z Trójcy i w razie czego pomoże to skonfigurować.

 

Będę miał też na tydzień dwa dodatkowe moduły TrekFi GoTo oraz AutoFi LX200

sycscan2.png.5c1a1284e4aadb48ab2348c229f2c14b.png.3ab7526b92aba63911f78c1c803d9af8.png

 

Jak ktoś będzie chciał to może odkupić te moduły po cenie zakupu tj. 210 zł - niech da Marcinowi ze Zgorzelca (tel. 662 277 129). Ja zamówię sobie nowe.

Niestety mam tylko 3 sztuki.

 

  • Like 1

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam celestrona CGM,oraz madeLXD75,z chęcią  podłączę się do tego pierwszego ,a i skorzystał bym z pomocy Stefana w konfiguracji kompa pod astro:)

CGEM DX,BM-152/760,ES-30/82,ES-14/82,MTO-500,Canon700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moduły da sie takze podłączyć pod system Windows

Dedykowane programy Cartes du Ciel lub Stellarium

 

Ale musimy programowo połączyć port TCP do wirtualnego portu COM.

Oto sposób:

LINK1

LINK 2 PL

 LINK2 EN z obrazkami  

 

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moduły są już u Marcina

Będzie można je testować i próbować dowoli, kto che.

Po zlocie będzie można je odkupić w cenie zakupu czyli 210 zł - kasę zostawić Marcinowi. (jest to cena tych modułów do testów. Normalnie są nieco droższe)

Mogę też przy okazji zamówić komuś taki moduł w cenie zakupu.

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam słowo uzupełnienia.

Montaż Meade mogą posiadać dwa różne  złącza RJ9 lub RJ11.

Sama kolejność kabelków jest taka sama, tak samo pracuje moduł. Tylko różni się tym złączem.

Na złączu AutoFi jest zamontowany RJ9, a to oznacza dla złącza RJ11 będzie potrzebny konwerter tak jak na zdjęciu.

Nie wiem dlaczego firma stosuje dwa różne standardy?

 

Starsze modele AutoStar 497 posiadają wejście RJ11

a nowsze AutoStar 497 EP posiadają wejście RJ9.

Chyba najlepiej by było wprowadzenie tutaj w standarcie tej przejściówki.


58dcbf8a63f4f_NewOldAutoStar497.thumb.jpg.8cff5ed1622eb412418c9c99e4103a2c.jpg

Synta 12",  ES-y 30; 14, 8.8, 4.7;  filtry Lumicon 2"  OIII, UHC, H-Beta, H-Alfa
DSC  Lornetka 25X100, noktowizory

avatar3.png.b609b6d8baad58eb4a731d0d85b910e6.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)