Skocz do zawartości

Prośbą o parę wskazówek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdeczne. Pisze do was z mala prośbą, potrzebuje pewnych informacji idę trochę na łatwiznę pisząc tutaj ale zaoszczędzi mi to dużo czasu. Mianowicie wraz z paroma znajomymi tworzymy grę i potrzebujemy paru informacji. 

1. Grawitacja, na ziemi panuje grawitacja 1G czy na grawitacja ma wplyw tylko ciężar planety czy też odległość od gwiazdy w danym układzie. Chodzi mi o to czy planeta bliżej.slonca ma miejsca grawitacja niż ta dalej od niego, czy jest możliwość ze planeta najbliższą słońcu będzie miała np.8G. 

2. Grawitacja zależna.jest od paru czynników i zawsze tak jest ze gazowe olbrzymy mają duza grawitacje? 

3. Czy w innych układach jest tak w naszym ze na pewnych odległościach od gwiazdy występują dane typy planet. Chodzi mi tu o to czy jest jakiś schemat (tak.to nazwijmy) ze najbliżej są planety skaliste, wiem ze zależy to od bliskości od gwiazdy czym bliżej tym cieplej, ale może jakieś gazowe olbrzymy mogą istnieć w niewielkiej odległości od gwiazdy. 

4.  Temperatury na planetach są zależne od bliskości od gwiazdy i od jej rodzaju. Tak ktoś by miał jakiś ciekawy materiał lub by chciał opisać rodzaje.gwiazd i strefy z temperatura do jakiej odległości jest dana temperatura. 

5. Jakie rodzaje atmosfery są możliwe. To znaczy np na.planecie X jest atmosfera bogata w dużą ilość metanu czy ma to wpływ na poruszanie się po planecie ewentualnie jakie są radzare i skutki teoretycznie jeśli człowiek.mogl.by wylądować na danej planecie. 

6. Planety bez atmosfery jak księżyc jest tam to znaczy nic nie ma. A na Marcie jest jak.sie nie mylę dwutlenek czy coś a czy są planety kture są puste to znaczy jest to planeta ale nie.ma nic jak nasz księżyc. 

7. Temperatury jakie są maksymalne i minimalne :-) temperatury na planetach z atmosferą i bez.

 

 

Wiem troche tego jest będę wdzięczny za wszelka pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Ketrab84 napisał:

Witam wszystkich serdeczne. Pisze do was z mala prośbą, potrzebuje pewnych informacji idę trochę na łatwiznę pisząc tutaj ale zaoszczędzi mi to dużo czasu. Mianowicie wraz z paroma znajomymi tworzymy grę i potrzebujemy paru informacji.

 

Witaj na FA.
Z całym szacunkiem, rozumiem gdy chodzi o bardziej zaawansowane informacje, szczegóły, niuanse dotyczące tematów przez Ciebie wymienionych... ale przecież to w 90% informacje, które pospolity wujek Google wyrzuci natychmiast. To czym jeśli można zapytać zajmuje się ta tajemnicza grupa, skoro na takie podstawy jej czasu brakuje?????
Przemilczę pisownię.....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak jedna osoba czyli ja zajmuje się programowaniem pozostałe dwie osoby zajmują się grafiką i niestety to tylko ja mam malutkie zacięcie do astronomi ale moja wiedza jest bardzo mała a poza tym to mamy jeszcze prace i rodziny a grę robimy w wolnych chwilach i pomimo tego że szukałem informacji  u wujka Google to wolałem spytać tutaj i być pewien tego co robię żeby nie było żadnej głupiej wpadki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okmoze inaczej. 

Informacje których potrzebuje nie muszą być szczegółowe w grze bede tworzył losowe układy co musze wiedzieć to :

Jakie planety mogą występować w jakiej odległości od gwiazdy (typ gwiazdy)i jaki typ planet to może być.

Teoretycznie na jakim typie planety istniała by możliwość ładowania nawet sondy chodzi mi tu o atmosferę ale nie musi być to szczegółowe, ponieważ nie będę używał dokładnych danych na temat atmosfery, tylko czy gracz może wylądować na planecie czy nie i ewentualne zjawiska pogodowa, warunki jakę mogą tam panować. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)