Skocz do zawartości

XIV Zlot - relacja.


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, darius napisał:

Jestem! W końcu mam spokój i wolne od obowiązków (bo jestem w pracy...:))). W niedzielę po krótkiej wizycie w centrum ogrodniczym w Gorzowie i po "zabawie w berka" z Gayosem na S3, zaraz po 14 byłem już w domu.

Alice, co do porannych niedzielnych wydarzeń na Słońcu, to jednak chyba byliśmy świadkami flary klasy M, a w ciągu 24 godzin w tym rejonie 2644, nastąpiły razem trzy wyrzuty (M4.4, M5.3 i M2.3). Tak więc rejon tych plam był niepozorny, ale za to ciekawy.

Ja też niewiele po 14 byłem, a o 12 wyjechałem. Ale zmęczony jeszcze 3 dni byłem, bo spałem normalnie w nocy i po parę godzin w dzień. Trzeba organizm wzmocnić :). 

Jeszcze zdjęcia z budowy kolosa 30" i okular 3" ES 30mm 100 st w porównaniu z ESem 14mm 82 st.

 

IMG_5261.thumb.jpg.eabff0a5c0646dec708d67e14e659c60.jpg

IMG_5262.thumb.jpg.919c44cb97544f4653de116be79535aa.jpg

IMG_5279.thumb.jpg.ef7e459782aacb09784fef774c293a52.jpg

IMG_5282.thumb.jpg.df8494f815a70a9d28e8f88e273807ca.jpg

 

 

  • Like 8

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waski79 napisał:

Napiszcie które fotki  dodać na forum by tu nie przesadzić z ilością

Zdecydowanie te z drobiem:P

  • Like 2

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, waski79 napisał:

Napiszcie które fotki  dodać na forum by tu nie przesadzić z ilością

Wszystkie :)

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Paweł znając Twoje poprzednie "dzieła" wiedziałem, że będzie cud, miód i karmelki wiec wiedziałem czego się spodziewać ale jak to obejrzałem.. to my tam naprawdę patrzyliśmy przez te teleskopy :) Dobson, naprawdę świetna robota! Reszcie proponuję poszperać i poszukać reszty filmów ...no chyba, że szanowny autor wezwany do tablicy sam dobrowolnie poda linki :)

  • Like 1

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lukost napisał:

Wizual na zlocie był reprezentowany przez jedną Syntę na dobsie i lornetki Marasa???Blush

Gdzież tam. Newtonki na Dobsonie 14, 12, 10, 8, betoniareczki 11, 8, refraktorki 150 itp. Pół na pół jak nic :)
P.S. O Luntach i Pestkach nie wspomniałem :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Virus napisał:

Pawelsky - zloty w Zatomiu nabrały nowego wymiaru, klimat nieziemski, mam jeszcze "ciary" na plecach od muzy. Czad.

No tak. Filmik naprawdę przedni. Nie często relacja z Zatomia tak wygląda. Szacuneczek.

 

 

2 godziny temu, lukost napisał:

Wizual na zlocie był reprezentowany przez jedną Syntę na dobsie i lornetki Marasa???Blush

 

2 godziny temu, Jacek E. napisał:

Gdzież tam. Newtonki na Dobsonie 14, 12, 10, 8, betoniareczki 11, 8, refraktorki 150 itp. Pół na pół jak nic :)
P.S. O Luntach i Pestkach nie wspomniałem :)

Hmmm... No nie chciał bym się sprzeczać ale odniosłem wrażenie, że jednak astrofotografów było ciut więcej niż wizualowców. Wliczając w to obserwacje Słońca to może faktycznie pół na pół.

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lukost napisał:

Wizual na zlocie był reprezentowany przez jedną Syntę na dobsie i lornetki Marasa???Blush

Było nas (wizualowców) na tyle dużo, że musiałem odganiać ludzi w inne miejsce :D 
Fotografujących było więcej, niemniej w obu działkach bez porównania więcej niż w Odernem (co jest o tyle dziwne, że tam były lepsze warunki).

@pawelsky - filmik genialny! Chapeau bas!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekajcie, aż zobaczycie film wąskiego, ja się pochwalę, że widziałem wstępną wersję :) - to tak dla zbudowania napięcia...

APO TS 130/910;  ASI 290MM; okular Baader Scopos 30 mm 2",  ES 14mm,  ES 4,7 mm, EQ6-R Pro, Canon EOS RP, Jolo AstroHub 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zlot. Cieszę się Piotrze ( wąski) że zdecydowałeś się przyjechać na zlot do Zatomia. Moje opowieści i reklama niepowtarzalnego klimatu jaki panuje na zlocie podziałały skutecznie. :))

Ignisdei -  obecność księżyca to kapitalna sprawa i najlepszy sposób na propagowanie astronomii, w piątkowy wieczór pokazywaliśmy go dzieciom i były zachwycone widokiem kraterów. Jak widać czasami warto poświęcić chociaż jeden zlot na taką ilość księżyca.:)

Co do wizuala nie było aż tak źle , były tak zacne sprzęty jak SW14" goto, czy super apo bino: Binoptic II APM  105/650mm na szkle LZOS z wymiennymi okularami( pentaxy, ethosy) przez które miałem przyjemność dłużej popatrzeć :) wraz z właścicielem, w nockę sobotnią po godzinie pierwszej gdy zaszedł księżyc. No i obecność księżyca spowodowała masowy wizual :).

No i 30 calowiec zapowiada gorący wrzesień w Zatomiu. Rok temu nie mogłem przyjechać z powodów osobistych ale na XV zlot wrześniowy już rezerwacje mam urlopową.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za kolejny naprawde fajnie spędzony czas.

U mnie niezły hardcore tuż po zlocie... więc dopiero powoli siadam nad materiałem. Mam nadzieję, że w święta znajdę chwilę i pokażę co udało mi się "złapać" na zlocie.

Dzięki za możliwość przetestowania Canona 60D chłodzonego (chłopaki - piszcie na priv po raw'y :) ).
Dzięki dla Jolo za wykład z obróbki oraz za wytłumaczenie waveletów registaxa ;) - aktualnie mocno ćwiczę.
 

Urlopik na wrzesień już zaklepany więc na 100% się widzimy na kolejnym zlocie! :)

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za filmy  pozwalają one osobom, które z różnych względów nie mogą uczestniczyć w zlotach na poczucie choć przez te kilka minut ducha zlotu i zobaczyć, że nie są sami w tym "astrowariactwie".

Teleskop słoneczny 228 h-aplha,C11, EQ8,Point Grey Grasshopper Express.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)