Skocz do zawartości

XIV Zlot - relacja.


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, prestoneq napisał:

Super zlot. Cieszę się Piotrze ( wąski) że zdecydowałeś się przyjechać na zlot do Zatomia. Moje opowieści i reklama niepowtarzalnego klimatu jaki panuje na zlocie podziałały skutecznie. :))

Ignisdei -  obecność księżyca to kapitalna sprawa i najlepszy sposób na propagowanie astronomii, w piątkowy wieczór pokazywaliśmy go dzieciom i były zachwycone widokiem kraterów. Jak widać czasami warto poświęcić chociaż jeden zlot na taką ilość księżyca.:)

Co do wizuala nie było aż tak źle , były tak zacne sprzęty jak SW14" goto, czy super apo bino: Binoptic II APM  105/650mm na szkle LZOS z wymiennymi okularami( pentaxy, ethosy) przez które miałem przyjemność dłużej popatrzeć :) wraz z właścicielem, w nockę sobotnią po godzinie pierwszej gdy zaszedł księżyc. No i obecność księżyca spowodowała masowy wizual :).

No i 30 calowiec zapowiada gorący wrzesień w Zatomiu. Rok temu nie mogłem przyjechać z powodów osobistych ale na XV zlot wrześniowy już rezerwacje mam urlopową.

 

Do propagowania Księżyc dobry, z drugiej strony tracimy potencjał ciemnego nieba w Zatomiu, który jest jednym z ważych czynników zlotu. Pogodowo to był najsłabszy zlot na którym byłem i w zasadzie jedyna dobra nocka upłynęła do połowy przy Księżycu. 

Filmik fajny - pokazuje też całą przestrzeń zlotu i ile się działo, i ile umyka, bo nie da się być w kilku miejscach jednocześnie :).

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Charon_X napisał:

Pogodowo to był najsłabszy zlot na którym byłem i w zasadzie jedyna dobra nocka upłynęła do połowy przy Księżycu.

Druga część nocy z piątku na sobotę też była zupełnie przyzwoita.
Owszem, pogoda bywała lepsza (szczególnie pod kątem przejrzystości), ale dla mnie było kapitalnie - w dwie noce załapałem 19 godzin obserwacji. Mniam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Panasmaras napisał:

Druga część nocy z piątku na sobotę też była zupełnie przyzwoita.
Owszem, pogoda bywała lepsza (szczególnie pod kątem przejrzystości), ale dla mnie było kapitalnie - w dwie noce załapałem 19 godzin obserwacji. Mniam!

To widzę, że masz końskie zdrowie, zeby tyle siedzieć. Jeśli chodzi o dzień (do obserwacji Słońca) to była tylko sobota i piątek rano. A tak to nocna pochmurna, nocka mętna i nocka ksieżycowa. W zsadzie to pamiętam tylko jaśniejsze messiery, jakieś podwójne, Księżyc i Jowisz. I kometę jako bladą rozmytą mgiełkę.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Panasmaras napisał:

Tam od razu końskie zdrowie. Wystarczy pospać w dzień ;) 

Dokładnie, a nawet jak w dzień czasu brak to w domciu człowiek odeśpi. Niemal ostatni z Łukaszem jolo z placu schodziliśmy i żyję :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, waski79 napisał:

Moje filmowe podsumowanie zlotu

Szczególne podziękowania dla PrestonQa za zaproszenie, zaangażowanie, super podejście do początkujących i zaj....  Było Ekstra.

Dzięki i pozdrawiam

Super filmik. Jak tylko go obejrzałem to przypomniał mi się zlot i od razu humor się poprawił, japa jeszcze mi się śmieje. Wniosek: na poprawę humoru oglądać filmiki z Zatomia.

Zaiste było ekstra. Pozdrawiam

  • Like 1

Na co komu niebo bez gwiazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Wąski i Pawelsky pełna profeska. Wasze prace na pewno przyczynią się do propagowania zlotu, więc na XV możemy spodziewać się dużej frekwencji:)

A propos, Robert, kiedy ruszają zapisy?

  • Like 2

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Panasmaras napisał:

Przy okazji, którą kometę? Bo ja widziałem trzy :D

W Wielkim Wozie chyba, nie wiem jak sie nazywała. To pewnie ta hitowa, co jej zdjęć dużo.

4 godziny temu, Jacek E. napisał:

Dokładnie, a nawet jak w dzień czasu brak to w domciu człowiek odeśpi. Niemal ostatni z Łukaszem jolo z placu schodziliśmy i żyję :)

Ta widziałem, że siedziałeś jak posąg wpatrzony w laptopa chyba całą noc ;) . Na zlocie niby człowiek spał po kilka godzin w nocy + drzemki w dzień, ale i tak ostatniej nocy już chodziłem jak zombie, szczególnie jak po drzemce od 2 do 4 jeszcze wstałem i poszedłem popatrzeć na pole, to już miałem wzrok lekko rozmyty. Pamiętam, że  zlot odsypiałem jeszcze w poniedziałek i wtorek.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świtało, jak schodziłem w niedzielę z pola. Chciałem nadrobić stracony czas, 9 klatek 10-cio minutowych poszło do kosza z powodu wyłączenia się grzałki przy flipie. Póxniej posprzątać przedłużacze itp. Kilka godzin snu i za kólko do domu :) Ale daleki jestem od żałowania spędzonego z Wami i z zatomskim niebem czasu. Dołączam się do poprzednika. Kiedy zapisy na jubuleuszowy XV Zlot ???

  • Like 1

TS80APO Q, RC 6", QHY8L i inne astro zabawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Charon_X napisał:

 

Ta widziałem, że siedziałeś jak posąg wpatrzony w laptopa chyba całą noc ;) .

I tu się mylisz - między innymi 3 kometki zaliczone :) Ja na każdym i w laptok i w niebo, od zmroku do świtu :)
I napojów też skosztuję ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam rewelacyjny dorobek Kolegów-zlotowiczów w dziedzinie reportażu foto i wideo. Zauważyłem, że do tej pory nikt nie odważył się zamieścić fotek z ogniska w 1. dniu - a sporo się działo! Pozwalam sobie na 2 "niewinne" ujęcia śpiewająco skwierczących kiełbasek przy wtórze gitary. Osoby raczej nie do rozpoznania, stąd moja odwaga...

IMG_20170330_220016.jpg

IMG_20170330_220028.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Zielu napisał:

 I tak każdy wie kto dzierżył gitarę :P

Którzy dzierżyli - nie byłeś osamotniony.... ;)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zielu napisał:

I dobrze! Oby więcej amatorów ogniskowego grania :)

 

Grania..... to... chyba za dużo powiedziane :))

  • Like 3

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)