Skocz do zawartości

Interdyscyplinarny Konkurs Astronomiczny - etap II (kwiecień - czerwiec 2017)


lukost

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Jakoś se ubzdurałem, że na początku lipca są dopiero zgłoszenia, przez to jeszcze się nie zgłosiłem. Dzięki za przypomnienie :)

To i moja skromna relacja:

3. Majowa sesja z H 400 + kometa

Liczba obserwacji gwiazd zmiennych: SOGZ: >11 000   AAVSO: >9000

Messier: 110/110      H400I: 400/400

http://sogz-ptma.urania.edu.pl/

Bogdan Kubiak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • lukost zablokował ten temat
  • lukost odblokował ten temat

Głosowanie zakończone, mamy wyniki. W tej edycji - w pełni zasłużenie - wygrywa kolega Miron, z opisem polowania na ISIS, eee, znaczy ISS. ;)  Miejsca drugie i trzecie zajęli dwaj Łukasze, gonieni przez Pawła. 

Gratulacje dla uczestników, podziękowania dla nielicznych, niestety, jurorów. Szkoda, że  jest nas tak mało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne gratulacje dla zwycięzcy, obserwowałem na bieżąco zmagania i od początku czułem, że decydujące starcie odbędzie się właśnie pomiędzy Mironem a Łukaszem83:) Zresztą obaj mają moje głosy. Dziękuję również za głosy oddane na moją pracę, bardzo mnie cieszą. Szkoda, że to już koniec konkursu, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś podobny się pojawi.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo gratuluję pięknych prac konkursowych wszystkim konkursowiczom :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lolak89 napisał:

Szkoda, że to już koniec konkursu, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś podobny się pojawi.

Ano, szkoda. Gdyby nie nikłe zainteresowanie jurorów, konkurs byłby z pewnością kontynuowany. Zgłoszone prace w ogromnej większości prezentowały wysoki poziom, a część była modelowo interdyscyplinarna (tu ukłony w stronę Darka, Mirka i Łukasza). Sam planowałam się przełamać i zacząć szkicować deeski, no ale.... Czterdziestu głosujących na prawie sześć tysięcy userów to żenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukost napisał:

Ano, szkoda. Gdyby nie nikłe zainteresowanie jurorów, konkurs byłby z pewnością kontynuowany.

Koniec? - przecież w porównaniu z konkursem relacji to największa ilość głosujących.... Może jednak warto dać drugą szansę, ludziska zobaczyli co i jak, może więc lody się przełamią...... Będzie więcej prac i więcej Jurorów.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy, "jawny" cel konkursu, czyli głosowanie i wyłonienie najpopularniejszej pracy dał wynik mniej-więcej taki jak zawsze (mówię o liczbie głosujących). Jednak czy to jest klęska? Z całą pewnością, znacznie więcej osób czytało te relacje, niż zagłosowało. Ot, współczesny brak czasu, pośpiech, trudność ze skupieniem się przez okres wystarczający do porównania i oceny kompletu prac.

Jednak należy pamiętać o celu "niejawnym" konkursu. Tak naprawdę ważniejsze jest zachęcenie użytkowników forum zarówno do pogłębionych obserwacji jak i do ich opisania. To ostatnie wymaga także przestudiowania literatury, przygotowania takich czy innych materiałów ilustracyjnych, popracowania nad tekstem. Nikt mi nie powie, że właśnie ten cel nie został osiągnięty. Dowód - patrz powyżej. Jedenaście pięknych prac. A poniektórzy ogłaszają klęskę! Czarnowidze, tfu  :dance:!

  • Like 4

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzcy i wszystkich uczestników :) Myślę, że te 40 głosów to jednak 40 głosów, do póki są chętni do pisania i głosowania to konkurs powinien trwać, może będzie lepiej. Rezygnować ze wszystkiego jest łatwo a potem jest jak jest, fora umierają bo nie ma zainteresowanych, już o tym kiedyś pisałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Janko napisał:

A poniektórzy ogłaszają klęskę! Czarnowidze, tfu:dance:!

Malkontenci skromnie dodam. Więcej zachęty organizatorzy i będzie coraz lepiej.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, lukost napisał:

.... Czterdziestu głosujących na prawie sześć tysięcy userów to żenada.

Nie chce mi się wierzyć w (niecałe) 6000 userów na FA. Jeżeli to nie tajemnica i są takie statystyki to powiedzcie ilu jest userów, którzy systematycznie i codziennie przechodzą logowanie na FA? Coś mi się wydaje, że to nie będzie 0,66% z 6000 tylko np. strzelam 20% z 200. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za głosy. Mało nas, fakt. Ale nie wolno się tak poddawać, bo jak nie będzie na forum żadnych inicjatyw to ruch na nimni umrze całkowicie.

Ja w każdym bądź razie i tak będę pisać. Nie chodzi tu tylko o konkursy przecież. Najważniejsza jest zabawa, a także szerzenie pasji astronomiczne wśród młodych i nowych zainteresowanych, których mam nadzieję ciągle będzie przybywać. Jeśli ktoś przeczyta kiedyś którąś z moich relacji i przyczyni się to do rozwinięcia jego astropasji to będzie to dla mnie największą nagrodą. :))

A jeśli chodzi o wybór tego czy tamtego forum to mnie przykładowo do forumastronomiczne.pl przyciągnęła przede wszystkim treść oraz oprawa graficzna, która w porównaniu do astropolis i astromaniaka stoi na wyższym poziomie.

Nam pozostaje dbać o zawartość a reszta przyjdzie sama. Pozdrawiam i jeszcze raz serdecznie dziękuję za wszystkie głosy.

  • Like 1

Nikon Action Ex 10x50 + filtry słoneczne własnej roboty
GSO Dobson 8" DeLuxe + kilka filtrów

https://gwiezdnezbiory.blogspot.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterdzieści głosów to frekwencja z końcówki konkursu wizualnego. Nowy konkurs miał te statystyki poprawić, ale jak widać nic się nie zmienia. A odnośnie liczby osób logujacych się na swoje konta to nie mam takich danych, ale obstawiam, że będzie to koło stu osób. Z tej liczby pisze coś pewnie połowa. Forum to wydmuszka i chcę zwrócić wreszcie na to Waszą uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za głosy oddane na mój temat :)

Szkoda, że tak mało nas głosujących...

Ja sam również nie mam zamiaru przestać pisać zwłaszcza, że od września w szkole, w której pracuję otwieram kółko astronomiczne głównie nastawione na obserwacje. I namawiał do pisania będę innych.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Krater napisał:

Nie chce mi się wierzyć w (niecałe) 6000 userów na FA. Jeżeli to nie tajemnica i są takie statystyki to powiedzcie ilu jest userów, którzy systematycznie i codziennie przechodzą logowanie na FA? Coś mi się wydaje, że to nie będzie 0,66% z 6000 tylko np. strzelam 20% z 200. 

Jurek - przez 6 lat istnienia tylu się zarejestrowało. A ilu odwiedza regularnie a ilu pisze regularnie???
To nie tylko na FA tak jest. Zobacz liczby zarejestrowanych na Astomaniaku - 9450 czy Astropolis - 16459. A ilu piszących i trwających przez lata istnienia????
Jest pomysł, są chętni nawet dziesięciu czy piętnastu to realizować go, przypominać, zachęcać - To jest celem for, propagowanie dobrych pomysłów i zachęcanie do ich realizacji, nawet gdyby tym się miało ,,bawić" 10 Userów. Jest wielu, którzy nie piszą nic - dosłownie NIC ale czytają i zapewne akie relacje, opisy czy podobne formy też są dla nich bardzo ważne. A przecież celem piszących jest propagowania astronomii amatorskiej i ten cel jest spełniany - nawet jeśli czyta to niezarejestrowany przysłowiowy Kowalski.
Lubię to to i nie oglądając się na nic i nikogo robię swoje - dzielę się tym z innymi - po to powstały portale społecznościowe a ilu z tego korzysta? Nigdy tak naprawdę się nie dowiemy.
Naprawdę nie widzę potrzeby likwidacji konkursu. Są ludzie, którzy chcą pisać, jest sponsor - opiekunowie więcej przypominajek z większym optymizmem i... Jest i będzie dobrze :)

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na najlepszą relacje i IKA to pierwsze tego typu konkursy na FA tak ?

Jeśli tak, to moim zdaniem takie są początki, jeszcze może być tak, że trudno będzie ogarnąć ilość prac do przeczytania a głosować będzie "pół forum". Tak samo było np. z forami - od razu też nie były tak popularne a z czasem "powiększyły się". Początki są trudne.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, lukost napisał:

 A odnośnie liczby osób logujacych się na swoje konta to nie mam takich danych, ale obstawiam, że będzie to koło stu osób. Z tej liczby pisze coś pewnie połowa. Forum to wydmuszka i chcę zwrócić wreszcie na to Waszą uwagę. 

Łukasz - to konsekwentnie - Fora to wydmuszki.
Proporcjonalnie jest tak samo na wszystkich.
Fakt, u sąsiadów ostatnio się dzieje. Astropolis zmieniło szatę, wprowadziło kilka nowych inicjatyw i chwała im za to! Zadziałał Administrator.
U nas... Admin ostatnio niestety bardzo odpuścił... :(
Ale czarnowidztwo nam nic nie pomoże, są wzloty i upadki, nam upadek raczej nie grozi, wystarczy ,,robić swoje" - więcej optymizmu i inicjatywy - to wszystkich powinno dotyczyć :)

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, karl napisał:

Konkurs na najlepszą relacje i IKA to pierwsze tego typu konkursy na FA tak ?

Jeśli tak, to moim zdaniem takie są początki, jeszcze może być tak, że trudno będzie ogarnąć ilość prac do przeczytania a głosować będzie "pół forum". Tak samo było np. z forami - od razu też nie były tak popularne a z czasem "powiększyły się". Początki są trudne.  

To nie są początki. Konkurs wizualny trwał dwa lata, IKA jest od pół roku. To wystarczająco długi czas, by wyciągnąć wnioski, czy coś budzi zainteresowanie czy niekoniecznie. 

Jacku, męczy mnie już to ciągłe żebranie o głosy. A co do kondycji Forum, to warto popatrzeć też na ilość odsłon poszczególnych wątków. Wygląda to raczej słabo. Przykład? Sprawdziłem wczoraj ile osób zapoznało się z recenzjami  okularów autorstwa Jutomiego (Baadery Morpheus) i moją (Vixeny SSW). W obu przypadkach przez ponad miesiąc mamy raptem po dwieście kliknięć i zero odzewu, pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lukost napisał:

Czterdzieści głosów to frekwencja z końcówki konkursu wizualnego. Nowy konkurs miał te statystyki poprawić, ale jak widać nic się nie zmienia. A odnośnie liczby osób logujacych się na swoje konta to nie mam takich danych, ale obstawiam, że będzie to koło stu osób. Z tej liczby pisze coś pewnie połowa. Forum to wydmuszka i chcę zwrócić wreszcie na to Waszą uwagę. 

Łukasz, nic się nie zmieniło bo od tamtego czasu nie widać aby jakoś lawinowo zwiększyła się ilość userów FA (a frekwencja na konkursach jak i na poszczególnych działach jest tylko pochodną ogólnej ilości Forumowiczów). Więc trzeba sobie jasno powiedzieć, że ani Ty ani nikt inny nie jest odpowiedzialny za taki a nie inny stan rzeczy, czy sobie żyły wyprujesz czy olejesz wszystko to efekt będzie (prawie) taki sam. Po prostu tak tutaj jak i w większości spraw, które dzieją się dookoła, nasz wpływ jest znikomy albo żaden.

Jacku, całkowicie zgadzam się z tym co  napisałeś powyżej.

Dodam, że dla mnie Forum to grono osób skupionych podobnymi zainteresowaniami, które z różnych powodów potrzebują wzajemnego dialogu; jedni ku braniu, inni ku dawaniu a jeszcze inni dla jednego i drugiego.

Dlatego moja propozycja w kwestii konkursów i całego FORUM jest taka aby wszyscy (jak to Jacek pięknie napisał) robili swoje, kogo ciśnie na pisanie niech pisze, kto robi foty i chce się pochwalić niech je pokazuje, kto się chce zapytać niech pyta, kto chce coś poradzić niech odpowiada i radzi etc. (Wtedy będzie co będzie (wyjdzie) chociaż niekoniecznie będzie to to co ktoś sobie zamarzył)

A z taką paczką bardzo fajnych ludzi jak jest tutaj wierzę, że będzie dobrze - nawet bez jakiejkolwiek animacji ! (chociaż dobrze jest gdy znajdą się osoby, które mają jakieś koncepcje rozwoju i działania i w tym też się wyżywają)

Na koniec zapytam retoryczne (i przewrotnie): czy Forum jest dla Userów czy Userzy dla Forum?

A wracając do rzeczy, zachęcam Wszystkich (zwłaszcza Autorów, którzy przełamali już lody) do publikowania swoich relacji, tych wymuskanych i powstających w stresie i wysiłku jak i tych bez napinania się i spontanicznych chociaż czasami szorstkich. I niech będzie bez znaczenia czy to w ramach konkursu czy poza.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)