Skocz do zawartości

Polski Astronomy Picture Of the Day - II kwartał 2017


wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Waszej aktywności zaczynamy dobijać do pierwszej setki zgłoszonych prac! Co ciekawe - po równo jest zgłoszeń prac DSów, USów i innych, związanych z obiektami i zjawiskami na niebie. Jak na kwartał działania - w mojej ocenie zainteresowanie jest bardzo duże!

W imieniu zespołu Polskiego APODa dziękuje za tak liczne, wspaniałe prace.

Czekamy na dalsze zgłoszenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wessel przypiął ten temat
Godzinę temu, wessel napisał:

Biorąc  pod uwagę statystki Polskiego APODa w Polsce mamy 11 aktywnych astrofotografów...aż się wierzyć nie chce że tak mało !

 

Nie powiesz mi chyba, że do konkursu swoje prace zgłasza tylko 11 osób.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zdjęcia zawsze wzbudzały u mnie zachwyt. Olbrzymie szczęście połączone z dużą dawką umiejętności. Pełen szacun.

pzdr.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna fotografia. Idealnie pokazuje rozmiary zjawiska dzięki wklejeniu Ziemi :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pwlstk
3 godziny temu, wessel napisał:

Polish Astronomy Picture of the Day - 17 czerwca 2017

 

Plamy na południowej półkuli Słońca - autor Jerzy Łągiewka

 

www.polskiapod.pl

plamy.thumb.jpg.f6cb82d6e7ab5ea82e98fc6c788edc74.jpg

 

Mam prośbę do osób odpowiedzialnych za ten projekt, aby zwracały większą uwagę na jakość opisów zamieszczanych pod zdjęciami. Znam twórczość pana Jerzego, którą charakteryzuje m.in. dbałość o szczegóły i wprost nie chce mi się wierzyć, że to jego słowa (no chyba, że to było jego alter ego o imieniu Piotr).

Przy okazji gratuluję rosnącej popularności. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, pwlstk napisał:

Mam prośbę do osób odpowiedzialnych za ten projekt, aby zwracały większą uwagę na jakość opisów zamieszczanych pod zdjęciami. Znam twórczość pana Jerzego, którą charakteryzuje m.in. dbałość o szczegóły i wprost nie chce mi się wierzyć, że to jego słowa (no chyba, że to było jego alter ego o imieniu Piotr).

Ale Koledze chodzi o informację nad fotografią? Plamy na południowej półkuli Słońca - autor Jerzy Łągiewka 
Bo jeśli tak (nie jestem osobą odpowiedzialną za projekt ,,Polski APOD") to myślę, ze tu nic zdrożnego nie występuje...
A pełny opis mamy pod linkiem przecież... http://www.polishapod.eu/pl/ i tu mamy wszelkie dane.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam- opisy są - z wyłączeniem tych załączonych przez autorów - mojego autorstwa. Lepsze , gorsze ale są. Opis pod zdjęciem Jerzego zawiera wszelkie niezbędne informacje , w tym podaną przez autora datę, godzinę i sprzęt służący do wykonania tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pwlstk
Dnia 6/17/2017 o 14:05, Jacek E. napisał:

Ale Koledze chodzi o informację nad fotografią? 

Oczywiście chodzi o opis, tj. tekst pod zdjęciem.

Dnia 6/17/2017 o 14:20, wessel napisał:

Wyjaśniam- opisy są - z wyłączeniem tych załączonych przez autorów - mojego autorstwa. Lepsze , gorsze ale są. Opis pod zdjęciem Jerzego zawiera wszelkie niezbędne informacje , w tym podaną przez autora datę, godzinę i sprzęt służący do wykonania tego zdjęcia.

No dobrze, de gustibus non est disputandum, ale popraw przynajmniej imię autora. 

P.S. Mimo wszystko może warto przemyśleć kwestię wymagania opisu w formularzu zgłoszeniowym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)