Skocz do zawartości

Na południe od Strzelca


Rekomendowane odpowiedzi

Piękny kadr, Marku, ukazujący ile dobrego nam umyka, niestety...

PS Pamiętam, jak napalałem się na położoną nieco powyżej centrum kadru mglawicę zwaną Kocią  Łapką; Twój Canon ukazał mięsistą, krwistą, wodorową plamę, tymczasem w wizualu to tylko kilka ulotnych, bladych ciapek, rozrzuconych na ciemnym, ubogim w gwiazdki tle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , jak Skorpion zaczyna się przechylać pojawia się ta parka tuż nad horyzontem .  A z tego kadru ,w lornetce jak sie przygladalem tej okolicy najlepiej wyglądają gromady , fałszywa kometa ngc6334 , no i  eM-ki 7 i 6  . Mógłbym dołożyć jeszcze ngc6416. Pewnie Panasmaras wyskoczyłby z jakimś Barnardem :) ale ja najwięcej czasu poświęciłem tym obiektom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)