Skocz do zawartości

Sky-Watcher Synta 8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem 8-calowego teleskopu i mam pytanie odnośnie jego przechowywania.Czy pózną wiosną i latem mogłbym go czasem zostawiać na noc na dworze?Jestem niepełnosprawny i zawsze potrzebuję kogoś do wynoszenia teleskopu na zewnątrz a nie zawsze jest możliwe wyciągnięcie go w póznych godzinach  nocnych.Jeśli mógłby być na dworze to w jaki sposób go mogę zabezpieczyć.

 

PS.Zapomniałem dodać że mieszkam na wsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze można zostawiać. Wystarczy pochylić poziomo - równolegle do podłoża aby rosa z lustra spływała. Dodatkowo aby uniknąć kurzu przy wiaterku za małe pieniądze nabyć oddychający pokrowiec na motor/skuter i tak sobie może stać przykryty do następnej nocki :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na FA partyboy1.

 

Tak jak pisze kolega. Przykrywasz jakimś pokrowcem ażeby uniknąć zalania przy ewentualnych opadach. Dodatkowo, jeżeli masz problemy z wynoszeniem sprzętu może ułatwieniem było by dorobienie do Dobsona kółek lub zrobienie wózka do przewożenia teleskopu.

Coś na tej zasadzie tylko własnego wykonania i nie za takie pieniążki.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/wozek-do-teleskopow-sk-dob-8-10-12-krakow-i4061974069.html

Gdybyś był zainteresowany poszukamy tematu na FA. Chyba było gdzieś to poruszane.

pzdr.

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szdom1 napisał:

Gdybyś był zainteresowany poszukamy tematu na FA. Chyba było gdzieś to poruszane.

Na przykład: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/2249-astro-taczki-do-dobsona-gso-10/#comment-31896

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, partyboy1 napisał:

... w jaki sposób go mogę zabezpieczyć.

Propozycja Jacka E pokrowiec jest słuszna, ja w 2016r kupiłem trochę badziewne pokrowce Chińskie na rower 12 zł za sztukę doskonale do tego się nadają, czasami przykrywam teleskop dwoma takimi pokrowcami, a spinaczy do bielizny używam zamiast sznurków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)