Skocz do zawartości

Lustrzanka a 909AZ3 Sky-Watcher Synta


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moi drodzy, jest to mój 2 temat, pierwszy temat rozwiązany, a więc wiem że mogę na Was liczyć.

Posiadam od wczoraj teleskop 909AZ3 (link poniżej) i moje pytanie jak podpiąć lustrzankę do niego. coś słyszałem o redukcjach itp, ale moje pytanie.

- Podpinam lustrzankę bez obiektywu do okularu

- Podpinam lustrzankę bez obiektywu do teleskopu bez nakładki ( soczewki) w puste miejsce na soczewkę.

- podpinam lustrzankę z obiektywem... gdzie :)

Znam metodykę działania lustrzanki, Sony Alpha ale nie mam pojęcia jak ona ma działać z teleskopem, widziałem kilka filmów na YT w których jedna osoba ściąga całkowicie soczewki i w puste miejsce przeznaczone na soczewkę nakłada lustrzankę bez obiektywu, w innym filmie nakładają soczewkę np 10mm i do niej podpinają lustrzankę bez obiektywu, a jeszcze w innym z obiektywem podpinają do soczewki 10mm. 

Z góry dziękuję za pomoc, jeśli podanie konkretne nazwy tych pierścieni będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam 

Posiadany teleskop:

http://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-R-90/900-AZ-3-teleskopy-1424.html

Lustranka SONY A7 pełna klatka

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuję za informację. A co z metodą ze niby jakiś projektor rurka czy coś wkladana w miejsce okularu i tam podpięty aparat z tą złączka t2 i sposób gdzie do tej rurki wkłada się okular i z tym podpina się do t2 czy te sposoby różnią się jakąś jakością łatwością czy to bez znaczenia jak się podepnie efekt będzie podobny ? Chodzi o foto planet głównie. Pozdrawiam 

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astronomy

Chodzi Ci o soczewke Barlow Bo jak tak to ona tylko powiększa obraz planet, a jak nie to to nalepsza metoda to sama złaczka T2.Najlepiej bez komplikowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astronomy napisał:

Chodzi Ci o soczewke Barlow Bo jak tak to ona tylko powiększa obraz planet, a jak nie to to nalepsza metoda to sama złaczka T2.Najlepiej bez komplikowania.

Wita, no właśnie nie o soczewki Barlow, jakiś adapter projekcyjny czy coś takiego z jednej strony nakręca się 22 a z drugiej jest zwężony jak soczewka, i wkłada się ją właśnie w miejsce soczewki, a do środka wkłada się soczewkę, czy jakoś tak, postarałem się to narysować. Pytanie czy to warto szukać kupować itp, czy jednak efekt będzie taki sam z samym t2

cos.jpg

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astronomy

Z t2 Bedzie lepiej bo tamto co proponujesz to jest projekcja okularowa i obraz z t2 jest lepszy bo dla lustrzanki soczewke,okularem,obiektywem jest teleskop a nie krótko ogniskowy okular polecam t2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Astronomy napisał:

Z t2 Bedzie lepiej bo tamto co proponujesz to jest projekcja okularowa i obraz z t2 jest lepszy bo dla lustrzanki soczewke,okularem,obiektywem jest teleskop a nie krótko ogniskowy okular polecam t2

Dziękuję za cenne porady :) właśnie kupiłem i dziś będę próbował ;) Wczoraj oglądałem Jowisz i jestem zachwycony, w okularze jakość idealna, wszystko ostre, widoczne i piękne, teraz tylko aby udało się odzwierciedlić to na zdjęciu. Myślę że iso to max około 400 pewnie, i 1/80 powinna wystarczyć na dobre zdjęcie ?

Planuję dziś podpiąć tak jak mówisz na T2 z monitorem poglądowym by było łatwiej ostrzyć tylko pytanie, czy tutaj zalecane są krótsze czasy a wyższe iso, czy można na dłuższe czasy naświetlania także się załapać ?

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Astronomy napisał:

Zalecane sa małe iso A krotsze czasy naswietlania np iso100-200 Max 1/100s

Czym wieksze iso tym wiekszy szum na zdjeciu.

Super to dziś (jak pogoda pozwoli) zobaczymy co tam u Jowisza słychać :)  hmm tylko tak myślę przy ISO 200 i 1/100 to raczej ciemność będzie na zdjęciu z małym jasnym punktem,  mniemam że w RAW i w PS rozjaśniać będzie trzeba 

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i wczoraj jak i dziś, parę fotek z T2, nie ukrywam że się rozczarowałem :( w soczewce widze piękny obiekt idealny, kolory, kształty wszystko ładnie widoczne, fascynujące, ale zdjęcia... zreszta sami zobaczcie,\.

_DSC9823.jpg

_DSC9845.jpg

_DSC9851.jpg

_DSC9880.jpg

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, DarX86 napisał:

Według mnie efekt jest całkiem dobry jak na pojedynczą klatkę lustrzanką z tym teleskopem. Nie ma co narzekać ;) 

Dziękuję za pocieszenie, ale wg tego co tu widzę to masakra, a gdybym nie przykręcał T2 do tuby tylko to tej nakładki na okular i tam wsadził tego barlowa 2x i do niego t2? może to coś by polepszyło ? niby podpoiłem monitor podglądowy ale na nim to tak sobie widać.

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zestawem wiele więcej się nie uzyska. Trzeba by podpiąć kamerę do planet, nagrać film z kilku tyś klatek i kilkaset najlepszych z nich zestackować i obrobić, wtedy powinno wyjść dużo lepiej. Z pojedynczej klatki lustrzanką szału nie będzie. Lepiej wycelować w Księżyc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DarX86 napisał:

Takim zestawem wiele więcej się nie uzyska. Trzeba by podpiąć kamerę do planet, nagrać film z kilku tyś klatek i kilkaset najlepszych z nich zestackować i obrobić, wtedy powinno wyjść dużo lepiej. Z pojedynczej klatki lustrzanką szału nie będzie. Lepiej wycelować w Księżyc.

A powiedz mi więcej :) jak nagram film sony a7 lub sony a58 to coś da ? jak coś mam i kamery panasonic ag hmc, tylko jej pewnie nie da się podpiąć :)

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gomez86 napisał:

A powiedz mi więcej :) jak nagram film sony a7 lub sony a58 to coś da ? 

Co szkodzi spróbować? skoro wszystko potrzebne do tego już masz:) Na duży skok bym nie liczył bo jednak lustrzanka nie jest przeznaczona do tego typu fotografii. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarX86 napisał:

Co szkodzi spróbować? skoro wszystko potrzebne do tego już masz:) Na duży skok bym nie liczył bo jednak lustrzanka nie jest przeznaczona do tego typu fotografii. 

Chociaż szczery jesteś :) dziękuję. A wiec co polecasz/proponujesz ? oczywiście budżet ograniczony a więc najtaniej lub po kosztach :)

Wiesz dlaczego pytam ? bo założyłem na lustrzankę obiektyw 85-200 i jakby się postarał wyjdzie podobnie w powiększeniu i po kadrowaniu, a wiec nasuwa się pytanie po co teleskop :) skoro lustrzanką zrobię podobnie.

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gomez86 napisał:

...a wiec nasuwa się pytanie po co teleskop :) skoro lustrzanką zrobię podobnie.

Bo ten teleskop jest do obserwacji, a nie foto. Okazjonalnie coś można przez niego pstryknąć pamiątkowego, ale nie to że foto to jego główne zadanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok cenna uwaga, a jeśli chodzi o sposoby aby jak już robić to dobrze ? jak pisałem jakaś dobra tania kamera? czy jakieś inne sposoby ?

coś takiego ?

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4093&lunety=Kamera_2_MPix_Full_HD_do_mikroskop%F3w_i_teleskop%F3w_(Bresser)

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)