Skocz do zawartości

Zmiana Thema Forum


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie to że coś jest źle, ale pomyślałem coś takiego. Czy nie myśleliście o zmianę kolorystyki thema background na jaśniejszy np zamiana białe tło, czarny font?

Na mobilnych w dzień, czy też w słońcu stronki nie idzie rozczytać, nie wiem czy to tylko u mnie ale jadąc np. do pracy czytając forum na 2 urządzeniach nic za bardzo nie widać, nawet z jasnością na maxa.

Wiem że czarny ma swój klimat i pasuje do tematyki, ale może dodać opcję możliwości zmiany thema przez użytkownika tylko na jego poziomie, tj strona wielo themowa.

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum tak przyzwyczaiło nas do tej kolorystyki, że ciężko będzie Ci ugrać temat. Swoją drogą wybór indywidualnej kolorystyki tła czy fontów to bardzo fajny pomysł. Nie wiem jak wygląda to technicznie. Tu wypowiedzieć musi się admin.

pzdr.

 

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, szdom1 napisał:

To forum tak przyzwyczaiło nas do tej kolorystyki, że ciężko będzie Ci ugrać temat. Swoją drogą wybór indywidualnej kolorystyki tła czy fontów to bardzo fajny pomysł. Nie wiem jak wygląda to technicznie. Tu wypowiedzieć musi się admin.

pzdr.

 

A broń boże nie chce narzucać zmian :) Super jest jak jest, tylko takie moje spostrzeżenia dla mobilnych. Zmiana thema zależy od CMS'a nie wiem na czym to forum stoi, chyba coś w PHPBB, w PHP_Fusion czy WordPress jest taki panel, w którym z listy rozwijanej można udostępnić użytkownikowi themy do wyboru i każdy użytkownik może mieć theme jaki chce, a raczej jaki admin mu udostępnił.

Nie chcę nic narzucać, tylko dziś zauważyłem na moich telefonach, że w jasny dzień nic nie widzę na czarnym tle :) 

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście też przeszkadza czarny kolor. Dla forum jest mało czytelne. Też nie narzucam się, już o to pytałem i Ignis mi odpisał co i jak ale gdyby kiedyś taka zmiana nastąpiła (lub możliwość indywidulanego ustawienia) było by super. To tak na przyszłość O:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę tylko.... pamiętacie jak była zmiana silnika forum? Masakra była. Ja dopiero się przyzwyczaiłem. Nie to żebym się bał zmian ale maniak czy polis ma inną kolorystykę i tam już nie zaglądam bo mi nie odpowiada szata graficzna, czytelność silnika itd. Tak jak napisano "nasze forum ma klimat" i myślę, że dlatego jest wyjątkowe i ma wyjątkowych userów :)

Oczywiście to subiektywne odczucia.

  • Like 1

Montaż ATM, niutek 130/650 z ASI034 do guide na refraktorku 70/500, Nikon D3100 full spectrum + pier  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak mamy wykupioną templatkę o nazwie animate (Black). Za templatkę płacimy raz na pół roku około 25 $. To nie są już te czasy, że mogliśmy swobodnie kupić kilka darmowych skórek i sobie swobodnie podmieniać. Forum aktualizowane jest średnio raz na miesiąc, za każdym razem poprawiane są błędy zarówno w silniku jak i również w zabezpieczeniach. Raz na kilka miesięcy są zmiany tak poważne, że trzeba na nowo aktualizować templatkę.Czyli generalnie musi być stała opieka programistyczna nad templatką, obejmująca zmiany w silniku IPB, za co drogo sobie firma i IPFocus liczy. To bardzo zaawansowana technologia a nie darmowy silnik forum, dlatego aby mieć nowoczesny interface forum ,musimy ponosić pewne koszta. Kupno kolejnej templatki za 25 $ miesięcznie mija się z celem. Mamy określoną pulę pieniędzy, którą otrzymaliśmy od sponsora i tą, że sumę sukcesywnie wydajemy na opłacenie hostingu, domeny, ciągłe aktualizacje silnika oraz templatki. Nie możemy wydawać pieniędzy na rzeczy mało istotne. Ostatnio firma IPB napisała mi, że jest do pobrania nowa wersja silnika, oczywiście nie będę przechodzić na nową wersję, ponieważ jak  poprzednio pewnie jest niestabilna i musi wyjść dużo poprawek, aby wszystko działało jak należy.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ignisdei napisał:

Powiem tak mamy wykupioną templatkę o nazwie animate (Black). Za templatkę płacimy raz na pół roku około 25 $. To nie są już te czasy, że mogliśmy swobodnie kupić kilka darmowych skórek i sobie swobodnie podmieniać. Forum aktualizowane jest średnio raz na miesiąc, za każdym razem poprawiane są błędy zarówno w silniku jak i również w zabezpieczeniach. Raz na kilka miesięcy są zmiany tak poważne, że trzeba na nowo aktualizować templatkę.Czyli generalnie musi być stała opieka programistyczna nad templatką, obejmująca zmiany w silniku IPB, za co drogo sobie firma i IPFocus liczy. To bardzo zaawansowana technologia a nie darmowy silnik forum, dlatego aby mieć nowoczesny interface forum ,musimy ponosić pewne koszta. Kupno kolejnej templatki za 25 $ miesięcznie mija się z celem. Mamy określoną pulę pieniędzy, którą otrzymaliśmy od sponsora i tą, że sumę sukcesywnie wydajemy na opłacenie hostingu, domeny, ciągłe aktualizacje silnika oraz templatki. Nie możemy wydawać pieniędzy na rzeczy mało istotne. Ostatnio firma IPB napisała mi, że jest do pobrania nowa wersja silnika, oczywiście nie będę przechodzić na nową wersję, ponieważ jak  poprzednio pewnie jest niestabilna i musi wyjść dużo poprawek, aby wszystko działało jak należy.

OK Przekonałeś mnie :) masz rację. Najwyżej coś wymotam z telefonami by na mobilnej także być na bieżąco z forum :)

Nie znam tego silnika, wiec myślałem ze to mniej rozbudowana maszyna w której ja dałbym radę pomóc, ale nie znam IPB więc cóż :)

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na telefonie mobilnym do obserwacji forum używam programu Tapatalk. Przy standardowych ustawieniach kolorem tła jest biały z pomarańczowymi wstawkami. Polecam

  • Like 1

SW 8'' na EQ5, kitowe okulary 25mm i 10mm, Nagler 17mm, Hyperion 5mm, barlow 2x. Kilka kolorowych filtrów. Nikon Action 10x50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK, nie czynię tego chętnie ale włączyłem Wam templatkę białą -wspomaganą standardowo przez sprzedawcę silnika .  Nie mniej jednak ta (czarna) jest obowiązująca.

Zmiany możecie dokonać w dole strony po lewej stronie w zakładce styl. Nie gańcie mnie jednak gdyby ta skórka nie działała  poprawnie. 

Mam nadzieję, że pomogłem.:)

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ignisdei napisał:

No OK, nie czynię tego chętnie ale włączyłem Wam templatkę białą -wspomaganą standardowo przez sprzedawcę silnika .  Nie mniej jednak ta (czarna) jest obowiązująca.

Zmiany możecie dokonać w dole strony po lewej stronie w zakładce styl. Nie gańcie mnie jednak gdyby ta skórka nie działała  poprawnie. 

Mam nadzieję, że pomogłem.:)

Działa jak na tą chwilę :) biały na mobilnych super :) ale faktycznie czarny to jednak ma klimat :)

Tworzyć z pasją. Strony Internetowe Być kreatywny Sklep Internetowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)