Skocz do zawartości

Wiosenny Zlot 2012 - program zlotu - propozycje


statek

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ to ma być wykład amatorski dla amatorów.Wszyscy czytamy Net, książki, śledzimy media. Jeśli pozbierasz np. troszkę tych informacji wklepiesz w PowerPointa lub nawet pokażesz obrazki na rzutniku..Opowiesz i odczytasz ciekawą treść.. wszyscy na tym skorzystamy,  a Ty dodatkowo np. wygrasz zestaw filtrów planetarnych w najgorszym wypadku  czapkę z czerwoną diodą.  8)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Robercie ja wszystko rozumiem i zdaje sobie sprawe że to nie bedzie wykład czysto naukowy ale miałem nadzieję ze to ja się czegos naucze na takim zlocie a nie będę wykładał oczywistości, lepiej zorientowanym ode mnie :) Nie chciałbym zeby na takim wykłądzie omawiac że Wielki Wybuch , ze układ słoneczny ze obłok Oorta z kometami i ze na niebie oprócz planet mozna zobaczyc mgłąwice , gromady kuluste, gromady otwarte, mgałwice planetarne itp itd bo nam towarzystwo zasnie a jedynym przejawem wysłuchania takiej "prelekcji" bedzie buczenie i gwizdy hehehe. Co innego dla tubylców którzy chcieli by się dowiedziec co tacy szaleńcy jak my widza w tym nocnym niebie żeby całymi nocami gapic się w teleskop i podniecac na widok rozmytej plamki:)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znamy się na obserwacji .. ale nie wierzę że wszyscy potrafimy  bez internetu lub książki bez zająknięcia opowiadać o

wielkim wybuchu ,czy  obłoku Oorta z kometami  :)

Nie mów nam o astronomii praktycznej, bo DSO znamy i rozumiemy. Chodzi o wybrane przykłady z astronomii teoretycznej choćby o ten  obłok Oorta - można o nim mówić nawet przez godzinę! :)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy, weź coś, co jest na topie - tranzyt Wenus na przykład - trochę historii XVII wiek, zasługi Halleya na tym polu w obliczaniu jednostki astronomicznej, opis zjawiska, parametry czasowe na czerwiec - to wtedy starzy wyjadacze będą szybko zapisywać, a cały Zatom otworzy buzię i dzięki Tobie nie prześpi wydarzenia.

Albo - uderzenie asteroidy a koniec świata w grudniu - sukces gwarantowany, wszyscy przyjdą.  8)

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy, weź coś, co jest na topie - tranzyt Wenus na przykład - trochę historii XVII wiek, zasługi Halleya na tym polu w obliczaniu jednostki astronomicznej, opis zjawiska, parametry czasowe na czerwiec - to wtedy starzy wyjadacze będą szybko zapisywać, a cały Zatom otworzy buzię i dzięki Tobie nie prześpi wydarzenia.

Albo - uderzenie asteroidy a koniec świata w grudniu - sukces gwarantowany, wszyscy przyjdą.  8)

Masz jeszcze zakrycie Jowisza przez Księżyc w lipcu ;D

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie fajne pomysły :) Oczywiście że jest o czym opowiadać  tylko że naprawde nie czuje się odpowiednim kandydatem na wykładowce dla takiej pobliczności. Przez chwile wpadłem na pomysł aby cos przygotować ale myslełem ze to ma być prezentacja dla laików którym warto przyblizyc astronomie jako taka ale jesli ma to byc dla starych wyjadaczy to naprawde nie jestem odpowiednią osobą  ;)  Może w przyszłym roku gdy nabiore trochę więcej doświadczeń spróbuje swych sił w podobnym konkursie. Przepraszam Was za zamieszanie a szczególnie Ignisa który ma kłopot z prelegentem do wykładu.

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest o czym opowiadać  tylko że naprawde nie czuje się odpowiednim kandydatem na wykładowce dla takiej pobliczności.

Bo powinieneś określić sobie docelową publiczność i ogłosić, że np. prelekcja jest dla początkujących i wtedy nikt nie może mieć pretensji, że przekazujesz elementarną wiedzę. Spróbuj! czapeczka jest fajna!

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, nie rezygnuj. Nie znam się np. na kometach czy supernowych - jeśli podasz źródło możesz przecież przepisać i cześć opowiedzieć własnymi słowami a cześć przeczytać i pokazać coś na ekranie.  Wiele osób to też  nowicjusze i niedzielni obserwatorzy!

Potraktuj to jako referat!

Ale jeśli nie chcesz trudno!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich starych wyjadaczy? :) Każdy z nas ma jakieś tam pojęcie o wycinku wiedzy, każdy innym wycinku .

Więc Twój wywód uważam za chybiony :D

Zostało ci kilka dni, więc siadaj do konspektu, życzę powodzenia!!!

Byłem kilkukrotnie na tym zlocie, atmosfera luźna, więc no stress i do dzieła :)

Każdy z życzliwością podchodzi do drugiej osoby, tłumacząc, słuchając etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przyszło do głowy... Mam kilka filmów na  DVD  z serii BBC i History Chanel ( w sumie 10 płytek) Gdyby był projektor można by było zrobić małe kino....

Tylko lornetki ;) TZK 10x80,  Vixen BT 80 M-A, Oberwerk 20x80, BPC 25x70 , Pentax 12x50 , Levenhuk 16x42 ,Vixen Polaire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałbym przygotowac cos na taki odczyt to moze mogłyby to byc metody rejestracji tranzytów Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Słonca i Ksiezyca? Zrobiłem kilka filmów z takich przelotów , mógłbym podzielic się swoimi doswiadczeniami ze zlotowiczami :) Jesli organizatorom odpowiada taki temat to faktycznie spróbuje coś przygotować:)

M_j_Wszechswiat_Baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro miałbym przygotowac cos na taki odczyt to moze mogłyby to byc metody rejestracji tranzytów Miedzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle Słonca i Ksiezyca? Zrobiłem kilka filmów z takich przelotów , mógłbym podzielic się swoimi doswiadczeniami ze zlotowiczami :) Jesli organizatorom odpowiada taki temat to faktycznie spróbuje coś przygotować:)

Dobry temat  :)

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ....Jesteś w Harmonogramie,  8)

BTW: Może ktoś jeszcze  odważy się na prezentację z A. ogólnej np.  z ewolucji gwiazd ???

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wanderer

Ja mógłbym szepnąć na temat historii oraz ewolucji for astronomicznych w Polszy, oczywiście online bo fizycznie niestety nie będę obecny na zlocie  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mógłbym szepnąć na temat historii oraz ewolucji for astronomicznych w Polszy, oczywiście online bo fizycznie niestety nie będę obecny na zlocie  :(

Było by fajnie, jednak wifi w Zatomiu pozwala zaledwie na sprawdzenie poczty i to w niektórych miejscach! :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)