Skocz do zawartości

Kamery ASI ASI224MC, ASI185MC, ASI178MC, ASI290MC


Czarek BAR

Rekomendowane odpowiedzi

DZIEŃ DOBRY!

Poszukuję kamerki do guidingu i planet ale i DS-y, może te jasne również. Dzisiaj dysponuję newtonem 8", docelowo 6" lub jakiś ED. Ostatnio dużo pisze się o kamerkach ASI i gdyby chodziło tylko o prowadzenie, czy pełne astrofoto to wybór byłby prosty  ASI 120 lub ASI1600 ale co w środku. Szukam kamery kolorowej bez chłodzenia. Kamery ASI ASI224MC, ASI185MC, ASI178MC, ASI290MC. Bardz dobre oceny zbiera  ASI224MC ale 

ASI185MC to 224 ten sam piksel, a większa matryca.  ASI178MC mniejszy piksel przy podobnej matrycy i 14 bits ale dużo mniej klatek/sek. a moze ASI290MC ale najniższa pojemnośc e i wiele klatek. Im więcej czytam to tylko więcej wątpliwości. Więcej nie mogę przeznaczyć jak 1500-2000 PLN. Proszę o ocenę moich propozycji. 

 

Stabilnej atmosfery pod ciemnym niebem życzę.

Czarek F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być też kamera dobra do DS to chyba najlepiej nadaje się do tego ASI290 bo w tej nie występuje amp glow. W 178 i 224 amp glow jest dosc uciążliwy A w przypadku kamer bez chłodzenia ciężko będzie się go pozbyć darkami bo jest on dość zależny od temperatury A ta się ciągle zmienia. To tyle w sprawie DS. Do foto planetarnego najlepsza była by 224 choć Tak naprawdę każda z nich się nada.

 

Ja bym jeszcze rozważył alternatywne kamery z QHY. Mają nieco mniejszy szum odczytu.

 

 

Pozdrawiam! Lucjan
Sony A7II, Olympus E-PL5, E-PM2 full spectrum, Astro CZJ Sonnar 300 f/[email protected], EQ3-2 + AstroEQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ DOBRY!

Dziękuję za informację. Proszę jeszcze o sugestie co do kamery QHY, Kamera ma służyć do astrofotografii estetycznej (ostatnio kilka razy spotkałem takie określenie). Mam problem ze wzrokiem (zanik centralnego widzenia obu oczu) i fotografia ma umożliwić zobaczenie DS. Teraz 30 -o sekundowe naświetlanie pozwala mi cieszyć się widokiem jasnych DS-ów i sądzę że taka kamera pozwoli zwiększyć zasięg obserwacji i poprawi jakość tych jasnych. Myślę, że teraz inwestycja, w moim przypadku, w kamerę 4000-6000 pln mija się z celem.  

Stabilnej atmosfery pod ciemnym niebem życzę.

Czarek F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz QHY178C z chłodzeniem w dobrej cenie i niemal nówka https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=45337&p=419848

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)