Skocz do zawartości

Kamera IR POE - do czego sluzy ten kabelek?


plitfyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dyskutuje sie tu na forum od czasu do czasu o roznego rodzaju kamerach (do obserwacji nieba, wnetrza obserwatorium etc), pomyslalem wiec, ze ktos moze znac odpowiedz na moje pytania. 

Kupilem sobie taka oto kamerke (do zupelnie nieastronomoicznych celow) 

http://www.ebay.com/itm/Bird-Nest-Cam-960P-HD-Audio-Night-Vision-Mini-Ip-Camera-Poe-940nm-IR-POE-Camera-/262584882956

I nie potrafie rozkimic...do czego sluzy ten kabelek (zalaczony obrazek). Wie ktos moze?  

Poza tym zauwazylem, ze obudowa kamerki strasznie sie grzeje. Moze nie parzy, ale jest wyraznie, nieprzyjemnie goraca w dotyku.  Mam 4 inne kamerki IR POE (wieksze jednak) i zadna sie nie grzeje tak bardzo. Zastanawiam sie wiec czy jest to normalne, ze takie cudo tyle ciepla produkuje i co konkretnie produkuje to cieplo.  

Pozdrawiam,

Marcin

 

kamerka.jpg

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie tez poczatkowo z uziemieniem skojarzylo, ale srednio sie znam wiec wolalem zapytac. Rozkrece cudaka (zakladajac, ze sie da) i zobacze ja to jest tam w srodku polaczone.  Ta kamerka zasilana jest  przez kabel ethernet wiec musze jeszcze obadac gdzie tam masa leci :)  

Marcin

 

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko co bym dobrze wszystko zrozumial.  Te "uszka" podlaczalbym gdzies do obudowy kamerki (metalowa) tak (ten kabelek wychodzi z tego pudeleczka gdzie z kolei podlaczam kabel ethernet)?

 

Marcin

 

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, a jak to się w ogóle podłącza? Do tego czerwonego gniazdka zasilanie, a do pudełeczka skrętka i tyle? 

Trochę poczytałem i ten kabelek na 99% procent powinien być uziemiony, czyli podłączony do uziemienia - nie do obudowy kamerki. Do testów może spokojnie wisieć w powietrzu, ale jak już zamontujesz tę kamerkę gdzieś warto by to uziemić. Choć to zależy od tego jak będzie prowadzony kabel LAN - jak krótko i w domu, to nie ma potrzeby myślę. 

Co do grzania się to niestety nie wiem :( Moja mała kamerka w astroszopce się trochę grzeje w czasie pracy, ale to na tyle żeby kopułka nie zarosiła (myślę że ma tak z 10-15C więcej niż otoczenie). 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie 12V moze leciec do tego czerwonego gniazdka. Jednak w moim przypadku mam router POE i zasilanie leci mi bezposrednio po kablu Ethernet, ktory po prostu wtykam do pudeleczka. I tyle. Dzialac dziala, nawet zadowolony jestem, tylko nie moglem dojsc do tego, po co jest ten kabelek o ktory pytalem.  Jak piszesz - wydaje mi sie, ze do uziemienie, ale nieco teraz skolowany jestem. 

Kamerka bedzie w budce dla ptakow (corka sobie zazyczyla). Jakies 10-20 metrow od domu, skretke bede ciagnal. Troche mnie zmartwilo, ze sie grzeje, bo chcialem zabudowac i od warunkow pogodowych chronic jakos, ale teraz bede musial tak to wymislic, aby jednak ruch powietrza byl wokolo kamerki, ale aby deszcze i sniegi przetrwala :)  Pokombinuje. Wysle tez maila do sprzedawcy w Chinach i zapytam. Szansa, ze bedzie znal odpowiedz jest z 5%, ale kto wie :)

Marcin

 

SW 120ED | WO Star 71 | AZ EQ6 | TS AZ5 Alt-Az | Canon 6D | ASI1600 Mono| QHY 5L-II 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)