Skocz do zawartości

Lornetka mała w góry


kriso81

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 8.08.2017 o 09:44, vader napisał:

Byłem wczoraj w militaria.pl obejrzeć lornetkę Bushnell Trophy 10x28, o której pisał Janko parę postów wyżej. W ręce leżała nawet wygodnie ale po spojrzeniu przez nią, szok - w negatywnym znaczeniu. Trochę ciemny obraz, ale szukam lornetki dziennej, więc nie specjalnie mi przeszkadzało. Jednakże liczba odblasków, przy wlocie światła do obiektywu momentalnie mnie zniechęciła do dalszych oględzin. Grzecznie podziękowałem i poszedłem do teleskopy.pl kilkanaście metrów dalej...

No widzisz, właśnie miałem zamiar opisać użycie tego Bushnella w terenie :))

Nosiłem go przez dwa tygodnie po górach, w siatkowej kieszonce plecaka, bez pokrowca. Był stale pod ręką, dzięki czemu widziałem przez niego m.in. orlika krzykliwego nad Krępną (Beskid Niski) czy orła przedniego nad Kluszkowcami (Gorce). Odblaski nie przeszkadzały mi ani razu, choć wcześniej je zauważyłem z warszawskiego balkonu.

Był także (prawdopodobnie) rybołów nad Jeziorem Czorsztyńskim, lecz  z dużej odległości i przez lornetkę Kowa Prominar 12x56

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie byłem zostawić do wymiany lornetkę Vortex Raptor 8.5x32 w teleskopy.pl. Na drugi dzień telefon, że jest inny model i można porównać. A tam jest jeszcze gorzej, na jednym z pryzmatów spory, przeźroczysty zaciek. Ostatecznie wziąłem tą z paroma małymi paprochami, w razie czego jest wieczysta gwarancja.

Co do samej lornetki, jak wspomniałem parę postów wcześniej. Sporo odblasków, w różnej postaci. Generalnie szybko łapie boczne światło i wyświetla się coś, jakby hologram od pryzmatu (odwrócony fragment obrazu pod katem ~45*, który znajduje się pod polem widzenia. Zdecydowanie bardziej widoczny w nocy). Poza tym całkiem fajny sprzęcik, żona też mówiła że jej się podoba.

Synta 10", SCT 5", 12x50, 8.5x32, 2x53 i parę drobiazgów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2017 o 14:41, Janko napisał:

No widzisz, właśnie miałem zamiar opisać użycie tego Bushnella w terenie :))

Nosiłem go przez dwa tygodnie po górach, w siatkowej kieszonce plecaka, bez pokrowca. Był stale pod ręką, dzięki czemu widziałem przez niego m.in. orlika krzykliwego nad Krępną (Beskid Niski) czy orła przedniego nad Kluszkowcami (Gorce). Odblaski nie przeszkadzały mi ani razu, choć wcześniej je zauważyłem z warszawskiego balkonu.

Był także (prawdopodobnie) rybołów nad Jeziorem Czorsztyńskim, lecz  z dużej odległości i przez lornetkę Kowa Prominar 12x56

W oczekiwanie na recenzję Bushnella pozwolę sobie zaprosić  Was do lektury testu terenowego innej góralskiej lornetki ;)

http://wzrokowiec.com/archiwa/1291

www.wzrokowiec.com
..................................
8x30 7x36 7x50 10,5x44
 

PTMA W-wa, OTOP

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)