Welcome to Forum Astronomiczne

Zarejestruj się w naszej astronomicznej społeczności , aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się, będziesz mogła/mógł:

Tworzyć nowe tematy, pisać w istniejących, oceniać posty innych userów , wysyłać prywatne wiadomości, aktualizować statusy, korzystać z poczty, zarządzać swoim profilem i wiele, wiele więcej!

MarcinS

Newton Astrokraka 270 mm lustro, 1500 mm ogniskowa, dobson.

Jak w temacie. Produkcja Astrokraka, na wyciągu 2", f/5,5. W lunetce wymienny okular (1,25"). Dodatkowo ma chłodzenie (wentylator) - oczywiście sprawne.
Zastanawiam się nad dorzuceniem Barlowa 2x (Soligor 2") i Erfle'a 32 mm (wypust kanadyjski) - przy dobrej cenie... Przymierzam się do zmiany sprzętu z prowadzeniem elektrycznym, a dodatkowo remont i ... wiecie, rozumiecie. Nie wiem jak wrzucić zdjęcia (poradźcie!) - w razie czego puszczam na priv. W związku z tym, że sporo naczytałem się na forach o ludkach-naciągaczach, którzy coś sprzedają wysyłkowo to sprzedaję reflektorek jedynie po obejrzeniu. Gwoli ścisłości do lanosa wszedł bez problemu (montaż też...o, dziwo). Co do ceny to czekam na propozycję i nie chcę spalić tematu.

Cenę musisz podać, a co do wrzucania fotek nie masz uprawnień jeszcze -  opcja dostępna dla userów z minimum pięcioma postami.