Skocz do zawartości

Forum wygląda źle!


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Trybus

Coraz rzadziej pisuję na Forum, ale jestem tu niemal codziennym gościem, więc uważam, że trzeba walnąć pięścią w stół.
Robert, coś ty zrobił z widokiem Forum? Po jaką cholerę ten czat, który tylko zaśmieca stronę główną, bardzo utrudnia przeglądanie tejże na urządzeniach mobilnych (mam Blackberry Passport i muszę przewijać w nieskończoność, by zobaczyć najnowsze posty...) Chciałeś zrobić ukłon w stronę facebookowo-tweeterowych dzieciaków, którzy nie mogą wytrzymać, jeżeli nie podzielą się najgłupszym nawet zdankiem z innymi?

Bądźmy poważni! Apeluję o maksymalne uproszczenie widoku strony głównej, rezygnacji z czata, rezygnacji ze statusów, ograniczenia liczby działów (np. rozbicie działu zlotowego na poszczególne województwa moim zdaniem nie ma sensu).

Kiedyś było tu fajnie, jasno i przejrzyście. Teraz przymiotnikiem "przejrzysty" mogę określić tylko Astromaniaka, abstrahując od treści, jakie zawiera. Astropolis ma stronę główną zawaloną obłoszeniami z giełdy, a FA coraz bardziej przypomina groch z kapustą. Jak się za dużo nałoży na talerz, to odechciewa się jeść!

Czy nie istnieje prostszy, bardziej przyjazny użytkownikom "layout"??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Paweł Trybus napisał:

Coraz rzadziej pisuję na Forum, ale jestem tu niemal codziennym gościem, więc uważam, że trzeba walnąć pięścią w stół.
Robert, coś ty zrobił z widokiem Forum? Po jaką cholerę ten czat, który tylko zaśmieca stronę główną, ....

Paweł choć ten cholerny czat możesz wyeliminować głosując w ankiecie

A Wielką Wyprawę też można zmniejszyć przecież :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie:

  • wywalić czat
  • wywalić ISS, fazy Łysego i plamy na Słońcu
  • nie pokazywać na głównej poddziałów zlotowych i z województwami. A jak nie da się ich selektywnie ukryć, to przenieść stare zloty np do poddziału Archiwum
  • ograniczyć się do jednej listy userów, a nie aktywni i aktywni przez ostatnie kilka godzin
  • Like 5

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolo napisał:

Wg mnie:

  • wywalić czat
  • wywalić ISS, fazy Łysego i plamy na Słońcu
  • nie pokazywać na głównej poddziałów zlotowych i z województwami. A jak nie da się ich selektywnie ukryć, to przenieść stare zloty np do poddziału Archiwum
  • ograniczyć się do jednej listy userów, a nie aktywni i aktywni przez ostatnie kilka godzin
  • tak
  • tak
  • tak - tylko jedna cienka jednowierszowa wiązka tematyczna - np. Zloty FA - po kliknięciu przeniesie do działu zlotów
  • tak
  • znacznie zmniejszyć/zwęzić na głównej baner ogłoszeniowy - przykładem jest obecna Wielka Wyprawa....
  • baner/banery po pierwszym poście każdej strony danego tematu - ,,Załóż Konto na FA.." zdecydowanie zmniejszyć i stonować/dobrać kolorystycznie.
  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczytelne są wszystkie takie fora i strony. Jak dla mnie.

A nie dało by rady zrobić chat i dać do niego tylko skrót u góry (tak jak już było kiedyś) i by otwierał się w oddzielnym oknie/karcie ?  

I pytanie w ankiecie to dla niektórych jest bez odpowiedzi bo i to i to pasuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, karl napisał:

Nieczytelne są wszystkie takie fora i strony. Jak dla mnie.

 

Ale przyznasz, że może być znacznie lepiej a tym samym czytelniej - wystarczą konkretne pomysły Userów co do poprawienia wizerunku - tak jak wyżej :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunek do Ciebie Jacku, dla mnie ogólnie idea takich for czy stron jest nie do przyjęcia. Sam do końca nie wiem czemu, może dlatego, że na jeden stronie jest wszystko i nic ("napaćkane"). I dla mnie to bez różnicy czy ten chatbox zostanie jak jest, czy będzie ISS bo nadal będzie dla mnie źle. Podkreślam, że dla mnie ale jak większości pasuje to musze się podporządkować. A może za mało nowoczesny jestem (choć młody jestem) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Trybus napisał:

Coraz rzadziej pisuję na Forum, ale jestem tu niemal codziennym gościem, więc uważam, że trzeba walnąć pięścią w stół.
Robert, coś ty zrobił z widokiem Forum? Po jaką cholerę ten czat, który tylko zaśmieca stronę główną, bardzo utrudnia przeglądanie tejże na urządzeniach mobilnych (mam Blackberry Passport i muszę przewijać w nieskończoność, by zobaczyć najnowsze posty...) Chciałeś zrobić ukłon w stronę facebookowo-tweeterowych dzieciaków, którzy nie mogą wytrzymać, jeżeli nie podzielą się najgłupszym nawet zdankiem z innymi?

Bądźmy poważni! Apeluję o maksymalne uproszczenie widoku strony głównej, rezygnacji z czata, rezygnacji ze statusów, ograniczenia liczby działów (np. rozbicie działu zlotowego na poszczególne województwa moim zdaniem nie ma sensu).

Kiedyś było tu fajnie, jasno i przejrzyście. Teraz przymiotnikiem "przejrzysty" mogę określić tylko Astromaniaka, abstrahując od treści, jakie zawiera. Astropolis ma stronę główną zawaloną obłoszeniami z giełdy, a FA coraz bardziej przypomina groch z kapustą. Jak się za dużo nałoży na talerz, to odechciewa się jeść!

Czy nie istnieje prostszy, bardziej przyjazny użytkownikom "layout"??? 

Podpisuję się pod tym w 100%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Czatu nie potrafię zrobić sam poproszę KRSa by się tym zajął
  • ps. Z ostatniej chwili z tego co wiem IPB zrezygnował całkowicie IPchatu w pakiecie. Postaramy się może ruszy darmowy Ajax.
  • Tematy dot. poszczególnych zlotów przeniosę do jednego wątku a poszczególne tematy potytułuję tak by się zaczynały od litery rzymskiej.  Tak samo toruńskie wrzucę do jednego wora
  • Astronomia dla początkujących będzie działem z kategoriami podrzędnymi
  • Uproszczę inne działy....
  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być prosto i oczywiście to dział Astrofotografia mógłby być podzielony na działy: DS, US, dyskusje o astrofotografii. Groch z kapustą w tym dziale wynika z jego struktury, chyba sprzed lat. Grupy obserwacyjne są martwe a dominujące DSy we wspólnym kotle z techniką, APODami, Papodami i innymi takimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia lornetkowa zakopana na IV poziomie (Strona Główna>Obserwujemy Wszechświat>Czym obserwujemy>Lornetki) już się nie odkopie. Wiem, bo już to ćwiczyłem gdzie indziej :-(

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku - po kliknięciu w Czym obserwujemy? mamy lornetki - fakt - trzeba je po Teleskopy przestawić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może część banerów zrobić w formie jak ma np. Delta na swojej stronce. Tak by same się zmieniały co parę sekund lub ręcznie przestawiać klikając w kropę?  Można by w ten sposób skrócić tą kolumnę po prawej stronie forum. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, DarX86 napisał:

A może część banerów zrobić w formie jak ma np. Delta na swojej stronce. Tak by same się zmieniały co parę sekund lub ręcznie przestawiać klikając w kropę?  Można by w ten sposób skrócić tą kolumnę po prawej stronie forum. 

Tak - to dobry pomysł, przesuwające lub klikalne  - na spokojnie tylko przemyśleć które...
Oczywiście nie ruszamy Astrofotografii roku bo wiszenie tam to nagroda :)
I nadal optuję za wywaleniem tego:

To.thumb.jpg.609f1529ed80fa13366c4e278977f94d.jpg

 

  • Like 2

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DarX86 napisał:

A może część banerów zrobić w formie jak ma np. Delta na swojej stronce. Tak by same się zmieniały co parę sekund lub ręcznie przestawiać klikając w kropę?  Można by w ten sposób skrócić tą kolumnę po prawej stronie forum. 

Nie wiem czy są takie moduły...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz się rzuca w oczy - kalendarz i statusy mają więcej miejsca (szerokości) niż potrzebują (zostaje sporo wolnej przestrzeni). Myślę, że spokojnie można je ustawić obok siebie przez co strona główna mocno się skróci jeśli w ich miejsce wrzuci się statystyki z dołu paska bocznego ;)

  • Like 1

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paether napisał:

Jedna rzecz się rzuca w oczy - kalendarz i statusy mają więcej miejsca (szerokości) niż potrzebują (zostaje sporo wolnej przestrzeni). Myślę, że spokojnie można je ustawić obok siebie przez co strona główna mocno się skróci jeśli w ich miejsce wrzuci się statystyki z dołu paska bocznego ;)

Tak - dobry pomysł. Warto spróbować.
I dalej proszę o wywalenie ,,łapek" i obrazka Asticulusa.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jezeli mogę wtrącę jeszcze moje 3 grosze. Proponuję na głównej odnośnik przenoszący usera bezpośrednio do ankiety w Heńkowym konkursie. Powiem szczerze, że ciężko jest się dokopać do odpowiedniego głosowania. Ja przeważnie korzystam z ponagleń Jacka gdzie jest bezpośredni link. Świeżak na pewno tego nie znajdzie. 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o stworzenie poddziałów w dziale Astrofotografia

1. Rozmowy o astrofotografii

2. Szkoła astrofotografii

3. Astrofotografia nieba głębokiego

4. Astrofotografia obiektów Układu Słonecznego

5. Polski Astronomy Picture of the Day i inne ciekawe portale

 

Postaram się szybko uporządkować zawartość. Acha, one nie owinny być widoczne na frontpage, dopiero po kliknięciu w dział astrofotografia

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wessel napisał:

Poproszę o stworzenie poddziałów w dziale Astrofotografia

1. Rozmowy o astrofotografii

2. Szkoła astrofotografii

3. Astrofotografia nieba głębokiego

4. Astrofotografia obiektów Układu Słonecznego

5. Polski Astronomy Picture of the Day i inne ciekawe portale

 

Postaram się szybko uporządkować zawartość. Acha, one nie owinny być widoczne na frontpage, dopiero po kliknięciu w dział astrofotografia

 

Myślę, ze 1 punkt jest zbyteczny, wszelkie ale i pytania będą się zawierały w drugim - Szkoła astrofotografii. Im więcej poddziałów tym trudniej coś znaleźć....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wessel napisał:

Poproszę o stworzenie poddziałów w dziale Astrofotografia

1. Rozmowy o astrofotografii

2. Szkoła astrofotografii

3. Astrofotografia nieba głębokiego

4. Astrofotografia obiektów Układu Słonecznego

5. Polski Astronomy Picture of the Day i inne ciekawe portale

 

Postaram się szybko uporządkować zawartość. Acha, one nie owinny być widoczne na frontpage, dopiero po kliknięciu w dział astrofotografia

 

Maciek ja polikwdowalem sporą ilość różnorakich subforum, tylko ze względu na przejrzystość.Czy jesteś pewien że chcesz znowu iść w rozdrobnienie?

48 minut temu, Paether napisał:

Jedna rzecz się rzuca w oczy - kalendarz i statusy mają więcej miejsca (szerokości) niż potrzebują (zostaje sporo wolnej przestrzeni). Myślę, że spokojnie można je ustawić obok siebie przez co strona główna mocno się skróci jeśli w ich miejsce wrzuci się statystyki z dołu paska bocznego ;)

 

37 minut temu, Jacek E. napisał:

Tak - dobry pomysł. Warto spróbować.
I dalej proszę o wywalenie ,,łapek" i obrazka Asticulusa.

Ale jak ja mam wsadzić w dwie kolumny dwa moduły.W tym miejscu nie ma takiej opcji. W głównym panelu nie można stworzyć dwóch kolumn.Takie rzeczy to możemy robić z obrazkami, linkami tekstem ale te moduły zostały napisane przez programistów IPS  i ściągnięte z marketu. Tam są po prostu określone z góry miejsca na określony moduł , mogą być one albo w panelu głównym albo bocznym...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sezon ogórkowy, to Szanownym Kolegą się nudzi. :)

Nie mam jakichś specjalnych uwag jeżeli chodzi o wygląd forum. A już na pewno daleki jestem od stwierdzenia że forum wygląda źle.

Dalibyście przynajmniej w wakacje spokój Panu Prezesowi. ;)

  • Like 2

SW 1200/250 flex, trzy lornetki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I  jestem za zlikwidowaniem wszystkiego co zbędne ale.... z pierwszej strony! Moja propozycja dotyczy tego, co się pojawi po kliknięciu w dział astrofotografia.

Co może być nieprzejrzyste w 5 topikach na jednej stronie?A tak właśnie proponuję. Nawet takie darmowe forum jak Kunena ma taką opcję, że wybieram to co widoczne jest w kategorii a co jest wyświetlanie pod nazwą kategorii więc myślę że ten silnik też to umożliwia. Jeśli nie podzielimy zbiorów na kategorie to będzie groch z kapustą. Zajrzyj co tam się teraz dzieje?!?1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wessel napisał:

I  jestem za zlikwidowaniem wszystkiego co zbędne ale.... z pierwszej strony! Moja propozycja dotyczy tego, co się pojawi po kliknięciu w dział astrofotografia.

Co może być nieprzejrzyste w 5 topikach na jednej stronie?

Maciek - właśnie duża ilość topików. Trudności w poszukiwaniu - otwieranie, zamykanie...

49 minut temu, ignisdei napisał:

 

Ale jak ja mam wsadzić w dwie kolumny dwa moduły.W tym miejscu nie ma takiej opcji. W głównym panelu nie można stworzyć dwóch kolumn.Takie rzeczy to możemy robić z obrazkami, linkami tekstem ale te moduły zostały napisane przez programistów IPS  i ściągnięte z marketu. Tam są po prostu określone z góry miejsca na określony moduł , mogą być one albo w panelu głównym albo bocznym...

No to z pustego i Salomon nie naleje - szkoda :)

A wracając do wyglądu STRONY GŁÓWNEJ to myślę, ze jest już niemal OK.
Przerzucić tylko statusy na prawo - zostawić max 3 a na lewo statystyki forum i będzie już chyba OK...
No i jeszcze raz apeluję o wywalenie łapek z giełdy i powtórzonego w obrazku Astriculusa.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)