Skocz do zawartości

Forum wygląda źle!


Gość Paweł Trybus

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, wessel napisał:

No to bedzie bałagan, wymieszane wszystko w astrofoto.Dlaczego w dziale obserwacyjnym może być rozsądnie podzielone a w astrofoto nie?

 

Tak niestety będzie - poszukiwanie zaginionej arki :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jak coś działa to nie należy wkładać śrubokręta do środka i nim kręcić, bo można zepsuć. W większości społeczeństwo nie lubi zmian jeśli jest dobrze, proszę sobie wyobrazić co roku zmiany w wyglądzie znaków ruchu drogowego czym to grozi, tu może być podobnie, ile osób by tu nie było każdy będzie miał swoje zdanie i przekonywał, że tak powinno być, a my ulegamy chwili emocji i sami bijemy w alarm dołączamy się do mieszania. Czy to pójdzie w przyszłości w dobrą stronę mocno się zastanawiam, już sam temat "Forum wygląda źle" w mojej ocenie jest nie słuszny, odebrałem to w sposób bolesny, temat mógł by mieć inną formę nie tak krytykującą, jako że jestem krótko tu na forum nie będę zajmował stanowiska czy czat potrzebny czy nie, chcesz korzystać to proszę, jeśli nie, to nie korzystasz sam nigdy z tego nie korzystałem.
Stabilizacja jest potrzebna, dobrze jest wiedzieć na jakim gruncie stoimy, ale czy ma być jak było, czy ma być nowe, nie mi to oceniać, boję się by ta sinusoida nie miała charakteru gasnącego. Z moich obserwacji drugiego hobby w ostatnich  dwudziestu pięciu latach nawet małe zmiany sposobu działania powodowały ucieczkę członków z organizacji, pozostawali ci najbardziej oddani zatwardziali hobbiści z dużym doświadczeniem na których można liczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, wessel napisał:

No to bedzie bałagan, wymieszane wszystko w astrofoto.Dlaczego w dziale obserwacyjnym może być rozsądnie podzielone a w astrofoto nie?

 

Powinno sie zostawic astrofotografię planetarną, bo inaczej wszystkie tematy planetarne się zakopią pod falą DSów. Będzie jak na maniaku wszystko do jednego wora i potem nic znaleźć nie będzie można.

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Charon_X napisał:

Powinno sie zostawic astrofotografię planetarną, bo inaczej wszystkie tematy planetarne się zakopią pod falą DSów. Będzie jak na maniaku wszystko do jednego wora i potem nic znaleźć nie będzie można.

Tak - planetarną zostawić :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wessel napisał:

To może zamiast planetarnej po prostu US?

Tak - może tak być.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Obrazki z głównej wykasowałem
  • 2 fora dla astrofotografii dodane
  • statusy zostaną na dole (będziemy nimi kompensować rozciągnięty panel boczny - niedługo wejdą banery Zatom i Toruń)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ignisdei napisał:
  • statusy zostaną na dole (będziemy nimi kompensować rozciągnięty panel boczny - niedługo wejdą banery Zatom i Toruń)

No i git.
Proponuję - gdy dodasz Zatom i Toruń aby na ten czas Proximę, Astronoce i Statystyki przewalić na dół lewej - wtedy przez ten czas cała strona główna będzie równa.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin - jeszcze zmniejszenie tego... w wąskim pasku tak jak informacja o wydarzeniu na głównej....

Zmniejszenie.thumb.jpg.0f0ef3ee831002d97508bfa1d0037435.jpg

 

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na FA zaglądam coraz rzadziej może raz na tydzień. Dla mnie najwygodniej jest tak jak na AP. Od razu na głównej stronie widzę zaktualizowane tematy. Na FA na szczęście jest przycisk "Nowe posty na forum". Jakbym miał kategoria po kategorii sprawdzać co się zmieniło to zaglądałbym tu raz na miesiąc. Niewygodnie jest na telefonie. Nie ma tam "Nowe posty na forum" tylko ukryta głęboko "aktywność". Prośba o dodanie przycisku nowe posty etc w wersji mobile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było, jakby z każdy z opiekunów zajął się swoim działem, zaproponował układ subforów, posprzątał śmieci i poprzenosił tematy. Najprościej ma Jacek-tam jest prosty układ ale za to dużo pracy organizacyjnej.

Najgorzej wyglądają sprawy techniczne - czyli  nimibrownia i np. obiekty latające na niskich pułapach - to są faktycznie sprawy techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, zorg napisał:

Osobiście na FA zaglądam coraz rzadziej może raz na tydzień. Dla mnie najwygodniej jest tak jak na AP. Od razu na głównej stronie widzę zaktualizowane tematy.

Przecież masz czy to na zwykłej przeglądarce czy na tapatalku najnowsze posty a tym samym zaktualizowane tematy. A dział, który Cię interesuje wybierasz w zależności od swoich preferencji....

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, że Kolega Zorg pewnie używa androida w wersji mobilnej tematy z bloku bocznego wyświetlane są poniżej. Więc paluszkiem można sobie szybko przewinąć ;)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę dałem nowe posty pod górną belkę. Jak to wygląda ohydnie :O.

moim skromnym zdaniem Forum to przede wszystkim  struktura, nie chcę kolejnego Facebooka, ostatnie posty są tylko dodatkiem.  Rdzeń forum stanowią przecież kategorie a nie aktualizacje. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Jacek E. napisał:

Przecież masz czy to na zwykłej przeglądarce czy na tapatalku najnowsze posty a tym samym zaktualizowane tematy. A dział, który Cię interesuje wybierasz w zależności od swoich preferencji....

To chyba ślepy jestem albo niewyspany ale wczoraj były chmury więc raczej to pierwsze :). Na głównej stronie są działy i po jednym ostatnim poście co dla mnie nic nie daje. Wystarczyłby przycisk "nowe posty na forum" w wersji na Androida. Interesują mnie wszystkie działy i nie chcę nic wybierać tylko przeczytać to co się zmieniło od ostatniej wizyty. Wchodzę na forum, wciskam  "nowe posty.." i czytam to co mnie interesuje ze wszystkich działów. Na PC tematy otwieram w nowych kartach. Dzięki temu nic nie przegapię i szybko zapoznam się z zawartością.  Tak samo mogłoby być na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten widget mi się nie podoba, ponieważ po kliknięciu na temat przenosi do pierwszego postu. Oczekiwałbym przeniesienia do pierwszego nieprzeczytanego postu w tym wątku. Niby po najechaniu i przytrzymaniu myszy nad tematem pojawia się opcja podglądu ostatniego postu, ale to takie pogmatwane. 

PS - ok, widzę teraz - trzeba kliknąć na czas ostatniej aktualizacji pod nickiem użytkownika. A więc działa, tylko trzeba wiedzieć :)

5971f7040ea71_Zrzutekranu2017-07-21o14_43_34.png.263efb670d4cf4602b4154c8d2a3578a.png

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolo napisał:

 

PS - ok, widzę teraz - trzeba kliknąć na czas ostatniej aktualizacji pod nickiem użytkownika. A więc działa, tylko trzeba wiedzieć :)

5971f7040ea71_Zrzutekranu2017-07-21o14_43_34.png.263efb670d4cf4602b4154c8d2a3578a.png

No też to wyczaiłem.
Ale zmiana nazwy jak pokazałem wyżej chyba potrzebna...

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się zupełnie nie podoba. Chodzi mi o tematy po pierwsze jak już to powinno być Tematy, a druga rzecz to bym był za tym aby to zmienić na Tematy Forum - jako nadrzędny punkt który ma być na stronie głównej. Po kliknięciu na niego dopiero rozwija się to co mamy w tej chwili. Bo tak jak jest to zmniejsza czytelność strony głównej.

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

Ten widget mi się nie podoba, ponieważ po kliknięciu na temat przenosi do pierwszego postu. Oczekiwałbym przeniesienia do pierwszego nieprzeczytanego postu w tym wątku. Niby po najechaniu i przytrzymaniu myszy nad tematem pojawia się opcja podglądu ostatniego postu, ale to takie pogmatwane. 

PS - ok, widzę teraz - trzeba kliknąć na czas ostatniej aktualizacji pod nickiem użytkownika. A więc działa, tylko trzeba wiedzieć :)

5971f7040ea71_Zrzutekranu2017-07-21o14_43_34.png.263efb670d4cf4602b4154c8d2a3578a.png

Wszystkim się niestety nie dogodzi. Łukasz jeśli chcesz zmień jak było.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak dla mnie to spoko, jakby tej opcji w ogóle brakowało to bym bardziej naciskał - ale jak jest możliwość obejrzenia ostatniego postu z tematu to dobrze.

Sama formuła czy listę ostatnich tematów mieć na głównej, czy raczej ostatnie posty w kolumnie po prawej, to inna sprawa. Nie mam tutaj silnej opinii na ten temat :) 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)