Skocz do zawartości

Teleskop Podróżny Pomoc


Gość Astronomy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astronomy

Witam,

Szukam teleskopu do Obiektów Głebokiego nieba DO ale chciałbym z nim wyjechać za miasto Nie mam Auta a mam w Newtona 114/900 eq1 i szukam teleskopu podobnego ale chyba nie newton bo za ciężki ,do gromad mgławic,ale przenośny do plecaka lub jakiego pokrowca z montażem i statywam i teleskopem max 5kg.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Astronomy napisał:

Witam,

Szukam teleskopu do Obiektów Głebokiego nieba DO ale chciałbym z nim wyjechać za miasto Nie mam Auta a mam w Newtona 114/900 eq1 i szukam teleskopu podobnego ale chyba nie newton bo za ciężki ,do gromad mgławic,ale przenośny do plecaka lub jakiego pokrowca z montażem i statywam i teleskopem max 5kg.

 

Max 5 oprócz - tak jak napisał Kolega wessel chyba nie znajdziesz ale ten zestaw pozwoli Ci na ciemnej miejscówce zajrzeć porządnie w głębokie niebo i nie jest ciężki. Do plecaka ze stelażem włazi. Miałem to wiem :)
http://www.teleskopy.pl/Teleskop-Sky-Watcher-Synta-R-120/600-AZ-3-(BK1206AZ3)-teleskopy-1500.html

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102/500 refraktor(w wersji OTA czyli bez montażu) + lekki statyw z lekką głowicą + 2 lekkie okulary + kątówka = powinieneś być na granicy 5-6kg

Niemniej z powodu lekkiego statywu z głowicą będziesz ograniczony do powiększeń, podejrzewam że max. 40x ale to wystarczy na DS-y z tej tuby

Dwa okulary, jeden do szerokiego pola, ok. 25mm, drugi do większego powiększenia coś z przedziału 13-15mm. Minusem lekkich okularów jest to że nie będą to skomplikowane konstrukcje co przy refraktorze F5 oznacza słabą korekcję gwiazd na brzegu pola widzenia, coś za coś.

http://www.astrokrak.pl/615-tuba-optyczna-ota-sky-watcher-sk1025-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, robert_sz napisał:

102/500 refraktor(w wersji OTA czyli bez montażu) + lekki statyw z lekką głowicą + 2 lekkie okulary + kątówka = powinieneś być na granicy 5-6kg

 

O! - zapomniałem o tym refraktorku - dobry pomysł :) Chyba ktoś u nas niedawno go wystawiał na sprzedaż.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestron Inspire 100AZ, miałem jeszcze do noedaena taki. Dużo plastiku ale bardzo grubego i dobrej jakości,jak to w Celestronach.Idealny teleskop balkonowo/wypadowy.Tuba ze 3-3,5kg. Montaż z 4-5kg, rozstawisz go i zmontujesz w 30 sekund.Świtlosila D6,6, mialem też SW 120/600 F=5 i jeśli w tym refraktorze wystepuje aberracja tak w Celestronie jest wręcz szczatkowa.Powiem tak-Idealny trawelerek o komaktowej budowie i juz całkiem niezłych możliwościach obserwacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)