Skocz do zawartości

Brak tematów z programami astro?......


Rekomendowane odpowiedzi

Kurczak - albo mi wyszukiwarka FA zgłupiała albo zniknęły....
Nie mogę znaleźć programów astro - chciałem poinformować o nowej wersji PIXa a tu nic...

Spróbowałem znaleźć Stellarium, CdC, Nebulosity, PHD, FireCapture, DSS,  Fitswork, PiPP czy inne programy jak symulatory CCD i też nic.
Tam były porady jak konfigurować, opisy, sztuczki i kruczki, jak dodawać katalogi, uaktualniać i wiele, wiele innych porad w danym temacie i nima...... :(
Gdzie one są?????

Znalazłem swój post gdzie linkowałem do Stellarium i pokazuje się komunikat :(  Z pozostałymi to samo - Admin szukaj - to była kopalnia wiedzy z wielu lat!


image.thumb.png.15ab344e04679e3c56565e9dcab4a03a.png

Brak.thumb.jpg.2b769bcfddf1a21bd6f39f0cf849bc93.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, powinny być w dziale portale i programy astronomiczne. To stary dział, więc będzie po nim ślad w naszych backupach.  Nigdy tego nie robiłem ale postaram się wyciągnąć te tematy i pododawać -to pewnie możliwe. Pomocne będą takie linki (jak wyżej wkleił Pejcz) do skasowanych tematów. 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Paether napisał:

Dokładnie o te programy i wiele innych, były w programy astronomiczne - teraz tam wielka czarna dziura :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomy Calcurator http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3079-astronomy-ccd-calculator/

CCD Calkulator http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/3079-astronomy-ccd-calculator/

Fov Calkulator http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/4982-fov-calculator-v2/

Astro Tabac.... itd.
Jak tego się nie odzyska to masakra, szczególnie tak olbrzymi temat jak CdC z wieloma podpowiedziami i linkami do uzupełnień od Kolegow z forum.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JacekPala napisał:

A nie lepiej podawać linki do stron producentów tego oprogramowania? 

Jacek - może i lepiej ale tam nie znajdziesz tego co Userzy nasi dołożyli w wielu watkach poszczególnych tematów (które zginęły) - jak, co, dlaczego, ułatwienia, usprawnienia, rozszerzenia - tego nigdzie nie znajdziesz albo będziesz się mozolił wieki....
Tu nie chodzi o to gdzie jest program, ale jak go maksymalnie wykorzystać - jeszcze raz napiszę - to była kopalnia wiedzy - na żadnym innym forum takiego kompendium nie znajdziesz.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się wyjaśniło? Wrócą zaginione tematy? Choć te najważniejsze, mocno rozbudowane przez Userów.....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.08.2017 o 15:23, Jacek E. napisał:

Czy coś się wyjaśniło? Wrócą zaginione tematy? Choć te najważniejsze, mocno rozbudowane przez Userów.....

 

Pisałem już Radzie, w ubiegłym tyg. na PW, (nie czytasz ich od kiedy wyszedłeś z Rady, wiem)  ale pewnie dostajesz powiadomienia testowe na maila chyba, że wyłączyłeś)

Ale nie ważne  napiszę na forum. 

Słuchajcie, próbowałem w ubiegły weekend odzyskać te programy, jednak jestem na to za cienki. Bo: Trzeba wejść w stary backup i wyciągnąć dane i sklecić je z obecnym forum. Dane są, nie będę ładować starego backupu i tracić ostatnich danych napisanych, po upgradzie forum. Trzeba postawić starą kopię roboczą z pomocą pewnych narzędzi wyciągnąć dane do nowej. Stare z backupu z np. z 2016 jeszcze posiadam. 

Jutro  jadę na południe i  zabiorę stary  backup forum na pendrivie, tam osobiście z naszym Adminem technicznym    postaramy się  problem rozwikłać, piszę to byście mieli świadomość  tu niestety trza wiedzy informatyka jaką ma nasz Admin techniczny.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ignisdei napisał:

 

Pisałem już Radzie, w ubiegłym tyg. na PW, (nie czytasz ich od kiedy wyszedłeś z Rady, wiem)  ale pewnie dostajesz powiadomienia testowe na maila chyba, że wyłączyłeś)

Ale nie ważne  napiszę na forum. 

Słuchajcie, próbowałem w ubiegły weekend odzyskać te programy, jednak jestem na to za cienki. Bo: Trzeba wejść w stary backup i wyciągnąć dane i sklecić je z obecnym forum. Dane są, nie będę ładować starego backupu i tracić ostatnich danych napisanych, po upgradzie forum. Trzeba postawić starą kopię roboczą z pomocą pewnych narzędzi wyciągnąć dane do nowej. Stare z backupu z np. z 2016 jeszcze posiadam.

 

Nie czytam bo nie sa do mnie....
Co do backupu, przeca robi się go po to aby utracone dane były pod ręką i jakiż tu może być problem przywrócenia kilkunastu tematów ciągniętych od niemal początków istnienia forum?
Robert, może to tobie nie potrzebne ale uwierz, np. w CdC były takie perełki, których nigdzie - powtarzam nigdzie nie znajdziesz. Jak wyjaśniać, gdzie odsyłać gdy ktoś zada pytanie?
Odzyskanie tego to priorytet, z którym jeśli techniczny sobie nie poradzi to trzeba komuś zlecić do odtworzenia.
Mało tego na przyszłość trzeba dokładnie znać metody odzyskiwania, przecież uaktualnienia robisz bardzo często, a jak sytuacja powtórzy się znowu????
Przecież nie zagwarantujesz, że nie. Tak nie może być.... i proszę nie pisz, ze się Ciebie czepiam - ja tylko chcę dobrze dla wszystkich, którzy tu wchodzą a w szczególności nowych i przyszłych Userów - tylko tyle.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek Nie w tym rzecz, że nie można tego zrobić, chodzi o to że zwrócono uwagę że tematy zginęły po jakiś czasie i musiałbym cofnąć forum do chwili kiedy zrobiłem backup, czyli wszystko  co od tej pory zostało nowego napisane by przepadło, przecież tego nie chcielibyśmy .Skończył się etap konkursu Heńkowego i powstało dużo nowych tematów. przywracać Forum z backupu jest bardzo proste ale tych rzeczy nie robi się selektywnie, po prostu: Gdybym przywr?cił to z backupu było by forum z dnia kiedy był backup. W tej chwili jestem gdzieś pod Piotrkowem Trybunalskim jak będę już na miejscu postaramy się z Krs-em uruchomić jakąś emulację forum i powyciągać rzeczy, które uległy skasowaniu. Sam tego nie potrafię.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

, W tej chwili jestem gdzieś pod Piotrkowem Trybunalskim jak będę już na miejscu postaramy się z Krs-em uruchomić jakąś emulację forum i powyciągać rzeczy, które uległy skasowaniu. Sam tego nie potrafię.

Wszystko rozumiem, ale tę sprawę należy potraktować bardzo priorytetowo i są sposoby na ich przywrócenie. Jeśli będzie kłopot i niemoc dla Technicznego - zdarza się trzeba zrobić tak jak kjacek napisał. No i to co ja napisałem - sposób na odzyskiwanie - wydusić od Autorów naszego silnika prosty i skuteczny sposób na przywracanie utraconych nawet pojedynczych tematów - to konieczność.
Gdyby tak poleciały dane z jakiegoś konkursu pod koniec roku... masakra. Musimy być na taką ewentualność przygotowani. Powodzenia w działaniu. A może ktoś z Szanownych Userów zna prosty i bezpieczny sposób na przywracanie tematów na podobnej czy tej konkretnej platformie?

P.S. A na pewno tematy istniały jeszcze 22.06. pisałem tam wtedy ostatni raz o uaktualnieniu Stellarium na 16.0

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2017 o 12:21, ignisdei napisał:

Tak ją traktujemy...

Czy są jakieś pozytywne wieści?

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, ignisdei napisał:

Dopiero dziś wróciłem ze zlotu...

Jest 20.08......

Dnia 12.08.2017 o 16:09, ignisdei napisał:

W tej chwili jestem gdzieś pod Piotrkowem Trybunalskim jak będę już na miejscu postaramy się z Krs-em uruchomić jakąś emulację forum i powyciągać rzeczy, które uległy skasowaniu.

8 dni jest uruchamiana emulacja przez Technicznego?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Jacku proszę nie szerzyć defetyzmu,  problemem się na pewno zajmiemy. Gdyż nie samym forum człowiek żyje.

Z poważaniem Administrator

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ignisdei napisał:

Szanowny Jacku proszę nie szerzyć defetyzmu,  problemem się na pewno zajmiemy. Gdyż nie samym forum człowiek żyje.

Z poważaniem Administrator

Jestem ostatni, który defetyzm szerzy, też nie samym forum żyję.
Niemniej według mnie inaczej priorytet wygląda - temat założyłem 3 sierpnia... myślę bardzo ważny bo chodzi o wywalenie działu z tematami wieloletniej pracy Userów FA...
Z poważaniem User.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

PlateSlowe2 - Kolejny program z opisem, który poszedł się walić :(

https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/9220-platesolve-2/

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)