Skocz do zawartości

Kąt padania promieni słonecznych na równiku.


Mariusz_

Rekomendowane odpowiedzi

Bo biegun północny jest skierowany w stronę Gwiazdy Polarnej? W zenicie tam jest zawsze ta sama gwiazda, a nie zatacza drogi gdzie raz w roku pojawia się bo akurat Ty taką teorię wysnułęś.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilkanaście poprzednich postów i uważnie obejrzyj wszystkie filmy i modele a dowiesz się dlaczego. Obrót co 24 tys lat tez następuje ale to inny przypadek. Apropo powyższej animacji, wirowanie kontynentów się nie zgadza, bo gdyby to było nagranie z 24 tysięcy lat albo nawet z jednego roku puszczone w przyspieszonym tempie przez kilka sekund to zaobserwowałbyś tylko to "wachnięcie" z Australią wypiętą w twoją stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mariusz_ napisał:

Obrót co 24 tys lat tez następuje ale to inny przypadek. Apropo powyższej animacji, wirowanie kontynentów się nie zgadza, bo gdyby to było nagranie z 24 tysięcy lat albo nawet z jednego roku puszczone w przyspieszonym tempie przez kilka sekund to zaobserwowałbyś tylko to "wachnięcie" z Australią wypiętą w twoją stronę.

Jaki inny przypadek? Weź na podłodze zrób model Ziemia- Słońce, kamerę ustaw na statywie w miejscu Gwiazdy Polarnej, wykonaj pełny obieg Ziemi wokół Słońca, czy ile tam obrotów potrzebujesz i zobrazuj to o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest precesja osi Ziemi a pełny obrót wykonuje ona w ciagu 24 tysiecy lat a nie jednego roku jak sugerujesz i nie wiem na jakiej podstawie. Za 12 tysięcy lat gwiazdą "polarną" będzie Wega.
Bez sensu jest zwracać uwagę. Wszystko zostało wrzucone do jednego wora, zostało zmielone, przeżute i wyszła nowa teoria ruchu obiegowego Ziemii. Pory roku, przesilenia i równonoc, wschody i zachody pomiędzy zwrotnikami. Teraz cykl precesji orbity Ziemi miał się zamknać w jednym roku. Ale zaczyna się to sypać, więc zaczyna się tłumaczenie znane z telewizji.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kolego Mariusz, pogadaj z tymi co zajmują się astrofotorafią to oni Tobie wytłumaczą na co przez cały rok jest skierowana oś Ziemi i na jaką gwiazdę ustawiają swój setup. Co niektóre animacje to można trochę z przymrużeniem oka potraktować, kto chce niech wierzy, to tak samo czy Amerykanie byli na Ksieżycu czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, towerfox napisał:

Jaki inny przypadek? Weź na podłodze zrób model Ziemia- Słońce, kamerę ustaw na statywie w miejscu Gwiazdy Polarnej, wykonaj pełny obieg Ziemi wokół Słońca, czy ile tam obrotów potrzebujesz i zobrazuj to o co Ci chodzi.

Z Gwiazdy Polarnej model Ziemia Słońce będzie prawie jednym pokrywającym się punktem, a Ziemia będzie w przeciągu roku stała prawie cały czas w miejscu, a jej jeden obieg po orbicie odwzoruje się tylko ruchem precesyjnym. Klasyczna precesja jest wywołana zmianą położenia osi pod wpływem sił z zewnątrz. Precesja o której ja mówię wywołana jest punktem odniesienia (Teoria Względności się kłania). W oby dwóch przypadkach efekt będzie ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mariusz_ napisał:

 

 Kolego Mariusz, pogadaj z tymi co zajmują się astrofotorafią to oni Tobie wytłumaczą na co przez cały rok jest skierowana oś Ziemi i na jaką gwiazdę ustawiają swój setup. Co niektóre animacje to można trochę z przymrużeniem oka potraktować, kto chce niech wierzy, to tak samo czy Amerykanie byli na Ksieżycu czy nie.

 

Ta animacja dobrze oddaje temat, nie rozumie dlaczego patrzysz na nią z przymrużeniem oka. Ja w przeciwieństwie do Ciebie traktuje temat poważnie i tak samo innych użytkowników tego forum.

Jeśli Teoria heliocentryczna jest prawdziwa to astrofotografowie powinni ustawiać swój set up co kilka tygodni na inną gwiazdę. Teoria Względności Einsteina w bardzo prosty sposób deklasuje Teorię heliocentryczną. Nawet sam Einstein miał problemy z opisaniem tego co się dzieje na niebie bo przeszkadzała mu w tym teoria Kopernika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także każdego na forum poważam, ale bez obrazy, Twoje wywody trudno uważać za poważne. Teraz to już podważasz heliocentryzm, to znaczy, że co, geocentryzm? Słońce krąży wokół Ziemi, która jest centrum wszechświata!? Przepraszam, ale to się kupy nie trzyma, w tym temacie to już się zrobiła sieczka! Wiesz co stabilizuje oś Ziemi, Księżyc, gdyby jego nie było to Ziemia chybotałaby się na boki jak na owych animacjach, ale na szczeście dla Nas jest i dzieki temu mamy stabilne pory roku panie kolego, a według niektórych animacji tego by nie było. Kto to wogóle wymyślił? Dla mnie temat jest zamknięty! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnij dokładnie które dowody z przedstawionych i dlaczego ( przypominam że było ich kilka) uważasz za nieprawdziwe. 

Wykazałem dokładnie, że heliocentryzm nie wytrzymuje próby najważniejszej i obowiązującej Teorii Względności Einsteina, która perfekcyjnie tłumaczy jak działa cały perfekcyjnie skonstruowany Wszechświat, a jeśli chodzi o nasz układ słoneczny zawodzi!!?? To się dopiero kupy nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma nic z teorii względności. Nieinercjalne punkty odniesienia to jedno, większość rzecz opiera się o podstwy klasyczej fizyki. Ktoś kiedyś powiedział że w mikrofonie nie słychać fali uderzeniowej bo porusza się szybciej niż dźwięk i też ma rację?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mariusz_ napisał:

, Wierzcie w prawdziwego Boga, niedługo Armagedon, Bóg wykona wyrok na tym niegodziwym świecie. Trzymajcie się.....

No wykona - na takich ...... jak Ty za pisanie i umieszczanie bredni na naszym FA.
Mody zamknijcie go - plizzzzz

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, arnold napisał:

Wierzę w Boga i wiem tyle że tutaj nic nie wyklucza się. Tak jest skonstruowany ten Świat i basta. Końca Świata za karę też nie będzie bo Bóg po potopie powiedział że nie powtórzy zagłady.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Wierz sobie w co chcesz - tylko o ile mi wiadomo to indywidualna sprawa każdego człowieka i to Forum nie jest od przekonań religijnych. Skończ już człowieku - najpierw straszysz:

 

21 minut temu, Mariusz_ napisał:

Bóg wykona wyrok na tym niegodziwym świecie.

A następnie sobie zaprzeczasz:
 

14 minut temu, arnold napisał:

Końca Świata za karę też nie będzie bo Bóg po potopie powiedział że nie powtórzy zagłady.

Skończ tu pisać i przenieś się tam gdzie znajdziesz adwersarzy do swojej ,,dyskusji" 3:)
Nie psuj humoru - piękne niebo się zapowiada.

  • Like 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz nie powinien bawić się w tematy światopoglądowe, ale irytuje mnie ktoś kto z czymś się identyfikuje, a nie zna się w tej materii i wszystko traktuje po łebkach wypaczając swoim chorym rozumowaniem.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Piotr spróbuje wykonać ruch okrężny dookoła piłki globusem, trzymanym w wyprostowanej ręce z unieruchomionym  łokciem i nadgarstkiem używając tylko obręczy kończyny górnej jaką jest bark, to zobaczymy czy mu się uda zachować zmienność sezonów. To w jaki sposób Piotr obraca globusem świadczy o tym że Ziemia w ciągu roku wykonuje ruch precesyjny i musi go wykonać żeby zmienność sezonów została zachowana, przy czym wszystkie znane wartości nachylenia również zostaną niezmienne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mariusz_ napisał:

To w jaki sposób Piotr obraca globusem świadczy o tym że Ziemia w ciągu roku wykonuje ruch precesyjny i musi go wykonać żeby zmienność sezonów została zachowana, przy czym wszystkie znane wartości nachylenia również zostaną niezmienne.

 

A więc jeszcze raz proszę, stwórz model Ziemia- Słońce na stole i nagraj to o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)