Skocz do zawartości

Częściowe zaćmienie Księżyca 7.08.2017


Rekomendowane odpowiedzi

No, Włodek, jakbyś wszedł na ten komin to mógłbyś złapać księżyc znajdujący się jeszcze pod horyzontem:)) w fazie bardziej zaćmionej..

Tu była kiedyś jakaś stopka, ale nie nadążała za zmianami sprzętowymi...

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogodnego nieba życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cyberboss napisał:

No, Włodek, jakbyś wszedł na ten komin to mógłbyś złapać księżyc znajdujący się jeszcze pod horyzontem:)) w fazie bardziej zaćmionej..

Pewnie tak-ale tam nie tak łatwo się tam dostać:))

I tak byłem jakiś 150m nad poziomem ziemi,widziałem go już jakiś -1,5°pod horyzontem wczasie wschodu.

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Charon_X napisał:

Dlaczego nie utworzyliście wątku osobnego z zaćmienia ?

No właśnie? Miałem robić osobny temat z krótką relacyjką z mojego polowania na wschód zaćmionego Munia. Najpierw jednak usypiałem córkę i oczywiście sam zasnąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miron napisał:

W lornetce prezentował się pięknie :)

Oj tak, zarówno Argus 25x100, jak i Omegon 12x56 miały sporo do zaoferowania, ale i gołoocznie było co podziwiać.

To była krótka, ale bardzo fajna sesja. Jadąc na miejscówkę napotkałem stado saren, a na miejscu przez dłuższą chwilę bezszelestnie okrążały mnie dwie sowy (chyba puszczyki), sprawdzając, co za intruz wtargnął na ich terytorium. Nad łąkami unosiła się delikatna mgiełka, podświetlana przez Księżyc, a na tle łuny na północnym zachodzie odcinała się majestatyczna Babia Góra. Był klimacik. :)

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Częściowe Zaćmienie Księżyca 2017-08-07. Foto. Aparat NIKON COOLPIX L23

 

Nie tak to miało wyglądać, miałem zrobić zdjęcia teleskopem, wyszło tak a nie inaczej, aparat mam tylko podłączony do teleskopu za pomocą kabla z domu, w sumie nie szykowałem się zbytnio, bo jaka pogoda takie zaćmienie, czy udało się raczej nie-_-, bo dla mnie obojętnie, jakie jest zaćmienie musi trwać od początku do końca przy czystym prawie niebie, a tu kicha na całego, ale jak to w Astronomii bywa przygoda musi trwać.:)

 

Będą inne też zjawiska astronomiczne, chociaż by 2017-11-06 Zakrycie gwiazdy Aldebaran 4:02 i 2017-12-31 02:22 coś się uda na pewno zobaczyć a może nagrać film.

Zaćmienie 1.jpg

Zaćmienie 2.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze moje zdjęcia, nie miałem czasu wcześniej wrzucić. Sprzęt: ED 102/714 + canon 350D stack kilkunastu klatek i canon z jakimś obiektywem 200mm (z bagnetem FD i przejściówką) - trochę eksperymentalnie, ale nieostro. Samo zjawisko zaskakująco dobre (nie wiem co mi się o uszy obiło, że 1% jak było z 1/4 tarczy, chociaż najlepsza cześć trwała dość krótko).

598cb538c7730_conv_Nowyfolder(47)_g3_b3_ap1.thumb.jpg.2d051cd5fc21d17d99e7ea6557e91bc0.jpg

598cb55be6fd7_Nowyfolder(47)_g3_b3_ap12.thumb.jpg.1ea2bc6dbd824d2c7e10226590aaee0e.jpg

IMG_5710.thumb.jpg.3f468cae8cf8d8832cb842e4a4225239.jpg

IMG_5697.jpg.9711dc3ed3cf2e2e0bed3575b0c8c8cc.jpg

 

 

 

  • Like 8

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sony NEX-3 + Orion Field Flattener for Short Refractors + William Optics Fluorite APO 80/555mm + Bresser MON-2 (EQ-5)
600px-Partial_lunar_eclipse_2017.08.07B.

Canon EOS 60D + Baader Multi Purpose Coma Corrector + Baader Steeltrack NT + Sky-Watcher N 200/1000 + Sky-Watcher EQ-6 SynScan
600px-Partial_lunar_eclipse_2017.08.07.j

 

  • Like 1

Pozdrawiam
Radoslaw Ziomber
http://www.astrofizyka.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)