Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie gdzie można kupić oryginalny meteoryt lub biżuterię z nimi ?

Ponieważ jak przeglądam strony z takową biżuterią mam wrażenie że robią ze mnie debila.

Zastanawia mnie pewna zależność która nie powinna mieć miejsca mianowicie wszystkie kawałki meteorytów są tak jakby ich miniaturami, a przecież nie da się wyciąć(wyrwać) takiego np. z meteorytu o wadze 1 kg. i mam podejrzenie, że to jest naciąganie ludzi w butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, DarX86 napisał:

A zastanawiałeś się ile sztuk jest takich kilogramowych a ile takich po kilka gram i mniej? :) Takich malutkich meteorytów jest zatrzęsienie, więc nie ma potrzeby rozbijać duże okazy żeby kawałeczek wsadzić do pierścionka :)  

wszystko ładnie pięknie ale te w biżuterii są wszystkie podobnej wielkości ponieważ większy nie zmieści się i skąd akurat ktoś ma tyle malutkich ładnych miniaturek ?

to mnie zastanawia, żebym chociaż jeden trafił podzielony na dwa lub coś podobnego.

 

18 minut temu, Krzysztof_K napisał:

Jest bardzo wiele miejsc, w których można kupić zarówno sam meteoryt, jak i biżuterię z nich zrobioną.

Szczerze mówiąc nie rozumiem pytania.

bardzo wiele miejsc brzmi enigmatycznie, odpowiadasz wymijająco jak polityk, proszę o konkrety czyli sprawdzone źródło może być znajomy lub znajomy znajomego który ma znojemego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zen__ek napisał:

wszystko ładnie pięknie ale te w biżuterii są wszystkie podobnej wielkości ponieważ większy nie zmieści się i skąd akurat ktoś ma tyle malutkich ładnych miniaturek ?

to mnie zastanawia, żebym chociaż jeden trafił podzielony na dwa lub coś podobnego.

W obszarach dużych spadków można znaleźć setki, a nawet tysiące małych okazów lub ich fragmentów. Są poszukiwacze, są też tacy, którzy to skupują, a potem detalicznie odsprzedają. To zwykły biznes.

bardzo wiele miejsc brzmi enigmatycznie, odpowiadasz wymijająco jak polityk, proszę o konkrety czyli sprawdzone źródło może być znajomy lub znajomy znajomego który ma znojemego ;)

Moja odpowiedź nie jest wymijająca. Sam napisałeś, że przeglądałeś strony tego rodzaju. Nie wiem jakie.

Jeśli jesteś zainteresowany czymś, to napisz czym konkretnie. Wtedy łatwiej mi będzie Cię odpowiednio nakierować.

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, zen__ek napisał:

nalazłem ciekawą stronę: http://derecki.art.pl/project/meteoryty/

ale nie ma słowa o certyfikatach konkretnych miejscach skąd pochodzą

mam coś bardziej profesjonalnego: http://www.polandmet.com/_collection.htm

czy ceny tutaj proponowane są rozsądne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zen__ek napisał:

nalazłem ciekawą stronę: http://derecki.art.pl/project/meteoryty/

ale nie ma słowa o certyfikatach konkretnych miejscach skąd pochodzą

Tatahouine, Gao-Guenie, Gibeon, Allende... to właśnie miejsca, z których pochodzą :)
Wykonawca godny polecenia, ale wyroby nie są tanie, tym bardziej, że oprawiane w złoto.

Ze srebrnych wyrobów polecam reverno.pl, ale trzeba by zapytać o dostępność towaru.

Polandmet to dealer działający na skalę światową. Ceny może nie są zbyt okazyjne, ale okazy często wyjątkowe, trudno dostępne gdzie indziej.

 

Tu jest fajny wykaz sprzedawców, zarówno zagranicznych jak i polskich: http://www.woreczko.pl/meteorites/sellers/c_Sellers.htm

 

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)