Skocz do zawartości

daty


Rekomendowane odpowiedzi

Astronomiczne pory roku czasami są różne, np. wiosna 20 lub 21 marca podaje wikipedia. Czytałem o kalendarzu juliańskim i gregoriańskim. Wiem, że nasz kalendarz wyznaczony jest w oparciu roku zwrotnikowego- czasu kiedy to Słońce przechodzi przez punkt Barana (365,24 dni). Z kolei przyjmujemy, że rok ma 365 dni i co 4 lata dodajemy kolejny dzień mając rok przestępny . I tu moje pytanie- od czego zależy to, że raz mamy wiosnę astronomiczną 20 a raz 21 marca i czy może być 19 marca też? I w moim repetytorium pisze, że astronomiczne pory roku pokrywają się z kalendarzowymi, ale chyba to nieprawda skoro wikipedia podaje dwie daty? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, adamek2002 napisał:

Po co jest forum?

Chyba nie jedno jak widzę  https://www.matematyka.pl/423939.htm  http://fizyczny.net/viewtopic.php?t=42123 - to raz. A dwa - nie po to aby truć bez sensu ciągłymi pytaniami.
Miałeś zwracaną uwagę, ale jak grochem o ścianę....

P.S. Panie adamek i jeszcze po to aby nie tylko z niego brać tak jak Ty.... Przejrzyj swoją aktywność.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że forum jest po to, by zdobywać wiedzę i poszerzać swoje horyzonty dla KAŻDEJ osoby, ale no cóż się pomyliłem. Razem z siostrą nie będziemy tu już więcej zaglądać. Nie wiem po co to forum otworzyliście. Z taką postawą radzę zamknąć. Żegnam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • lukost zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)