Skocz do zawartości

PROGRAM XV ZLOTU - oraz konkurs na najlepszy wykład prelekcję astronomiczną na zlocie


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni zlotowicze oto przedstawiam proponowany plan zlotowy. 

Oraz przedstawiam uczestników/tematykę   konkursu na  na najlepszą prelekcję-wykład astronomiczny na XV zlocie.

Sponsorowanego  przez:

 

delta(1).png?1499937773

 

 

PROGRAM XV ZLOTU


czwartek 21.09.2017

  • Od 14.00 Powitanie, zakwaterowanie, rejestracja i wydanie identyfikatorów, czas wolny integracja.
  • 15.15 Obiadokolacja.
  • 17.00-19.00 Czas wolny
  • 21.30-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana
  • względnie integracja.


piątek 22.09.2017

  • 8.30 Śniadanie
  • 13.00 Czas Wolny/ wycieczka szklakiem po Parku Narodowym dla chętnych traperów, fotografów i miłośników przyrody.
  • 15.30Wykład tematyczny: "Układ planetarny TRAPPIST-1"  (Prelegent: Ignisdei)
  • 16.30 Obiadokolacja
  • 17.30-19.30 Czas wolny
  • 19.30 Przyjazd dzieci ze szkół oraz gości
  • W świetlicy Zatom - Pyrlandia : Wykład astronomiczny dla dzieci i młodzieży (Prelegent: Ignisdei)
  • 21.30- obserwacje/foto do rana

 

sobota 23.09.2017

  • 09.10 - Śniadanie.
  • 10.00 Udajemy się na (do wyboru) :

- spływ kajakowy po Korytnicy

- zorganizowana wyprawą samochodowa

-czas wolny

  • 13.30 Wykład tematyczny:  "Ciemna(zimna) materia" (Prelegent: Mati_94)
  • 14.30 Wykład tematyczny: "Problem ruchu satelity wokół nieregularnej asteroidy - opis teoretyczny i model numeryczny". (Prelegent: Mati_94)
  • 15.30 Wykład tematyczny: Budowa stacji pogodowej  wraz z kamerą All Sky (Prelegent: Anva)
  • 16.30 16.30 Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród, oraz  wspólne zdjęcie  -
  • 17.00 Obiadokolacja
  • 19.00, Obserwacje/foto do rana


niedziela 24.09.2017

  • 9-10.00 Śniadanie
  • 10-12.00 Pakowanie, obserwacje Słonka, pożegnania
  • 12.00 opuszczamy ośrodki  - rozpoczynamy przygotowania do " XVI ZLOTU wiosna 2018 r.
  • Po powrocie do domków dzielimy się na FA wrażeniami i fotografiami z XV zlotu ? OBOWIĄZKOWO.

WAŻNE.

Wszelkiej pomocy w rozwiązaniu napotkanych problemów, szczególnie Koleżankom i Kolegom, którzy na Zlot do Zatomia zawitają po raz pierwszy, bardzo chętnie udzielą członkowie Rady FA,

 

Kolega Łukasz ? jolo ? Pyrlandia ? pokój nr 3

 

a w szczególności o każdej porze dnia i nocy organizator:


Kolega Robert ? ignisdei ? Pyrlandia ? pokój nr 7

 

ankieta.jpg

  • Like 1

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2017 o 12:40, ignisdei napisał:

Szanowni zlotowicze oto przedstawiam proponowany plan zlotowy.

 

PROGRAM XVZLOTU


czwartek 21.09.2017

  • Po 19.00 obserwacje/foto do rana względnie integracja.


piątek 22.09.2017

  • 21.30-Ognisko dla zlotowiczów /obserwacje/foto do rana


sobota 23.09.2017

 

,,

Proponuję - sprawdziło się idealnie na poprzednim zlocie zmienić ognisko z piątku na pierwszy dzień czyli czwartek, naturalna jest w tym dniu również integracja. Po wykładzie Marka Bachorki odjeżdżają a my już zintegrowani wczorajszo, obserwujemy i focimy, komu mało integruje się dalej w pokojach a reszcie dym i łuna ogniska nie przeszkadza :)
Dokładnie o taką zamianę mi chodzi:

Zmiana.thumb.jpg.d3d8a27fd495f26347e5a48d9b771177.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że na ostatni zlot nie dojechałem to proponuję ten sam temat: "Ciemna(zimna) materia".
Jeszcze jeden to: "Problem ruchu satelity wokół nieregularnej asteroidy- opis teoretyczny i model numeryczny". Podczas prezentacji opiszę jeden z etapów planowania misji kosmicznych (takich jak Rosetta).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 20:03, Jacek E. napisał:

Proponuję - sprawdziło się idealnie na poprzednim zlocie zmienić ognisko z piątku na pierwszy dzień czyli czwartek, naturalna jest w tym dniu również integracja. Po wykładzie Marka Bachorki odjeżdżają a my już zintegrowani wczorajszo, obserwujemy i focimy, komu mało integruje się dalej w pokojach a reszcie dym i łuna ogniska nie przeszkadza :)
Dokładnie o taką zamianę mi chodzi:

 

Sprawa o tyle problematyczna że:

  1. Dzieciaki przywiozą własną kiełbasę wtedy będą dwa ogniska
  2. Nie wszyscy są w czwartek a w piątek już wszyscy są. Skoro wprowadzamy opcję 2 i 3 dobową nie mogę pozbawić 2 dobowych tak dla wielu ważnej atrakcji zlotowej. Dla niektórych ognisko jest zawalidrogą (która przeszkadza)  a dla wielu z nas wydarzeniem na które czekają pół roku.

 

Dnia 27.08.2017 o 15:23, matti_94 napisał:

Jako, że na ostatni zlot nie dojechałem to proponuję ten sam temat: "Ciemna(zimna) materia".
Jeszcze jeden to: "Problem ruchu satelity wokół nieregularnej asteroidy- opis teoretyczny i model numeryczny". Podczas prezentacji opiszę jeden z etapów planowania misji kosmicznych (takich jak Rosetta).


Rozumiem że chcesz wygłosić dwa wykłady Cool?

Obie Twoje prelekcje wrzucam na sobotę...

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alice napisał:

Wg mnie powinniśmy się dostosować do pogody. Jeśli w czwartek będzie bezchmurnie, a w piątek niekoniecznie to warto po prostu zrobić ognisko w piątek i odwrotnie.

Też prawda - na ubiegłym zlocie czwartek  był definitywną lipą pogodową a dzieciaki z ogniskiem się szybko zwinęły i piątek był super pogodowo.
 

3 godziny temu, ignisdei napisał:

Dla niektórych ognisko jest zawalidrogą (która przeszkadza)  a dla wielu z nas wydarzeniem na które czekają pół roku.

Robert - jakie to wydarzenie dla większości gdy około godziny 22 przy ognisku siedzi góra 10 osób? A reszta na polu obserwacyjnym czy podwórku Pyrlandii czeka aż ognisko zgaśnie. Na zlocie będzie 60 parę osób.....
Zatomskie ciemne niebo jest wydarzeniem, do którego większość ciągnie oraz wymiana doświadczeń astro na żywca.
To może końskim targiem wprowadzić godzinę zgaszenia ogniska, np. 22:30 najpóźniej a dalej ,,ogniskowanie" w pokojach? Każdy będzie zadowolony.
Oczywiście jak napisał Alice wszystko zależy od warunków pogodowych.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alice napisał:

Wg mnie powinniśmy się dostosować do pogody. Jeśli w czwartek będzie bezchmurnie, a w piątek niekoniecznie to warto po prostu zrobić ognisko w piątek i odwrotnie.

Ale ja muszę wysłać gotowy program do Drawna by oni mogli to wklepać na stronę oraz jeden wysłać burmistrzowi w formie Papierowej z listem odręcznym z prośbą o dofinansowanie jak to robię od lat...  Więc albo robimy ankietę 24 godzinną albo zostaje jak jest...Jak zgoda to:

Dziś wieczorem wstawiam ankietę.

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignisdei napisał:

Dziś wieczorem wstawiam ankietę.

Wystarczą 2 pytania:

1. Czy ognisko ma być maksymalnie do 22:30? Obojętnie kiedy.
2. Czy ognisko ma być do oporu w wyznaczony dzień, psując większości zlotowiczów zatomskie niebo?

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można w programie uzależnić któregoś z punktów po prostu od pogody? W przypadku zlotu astronomicznego wg mnie to będzie miało rację bytu. Np:

  • czwartek wieczorem - integracja pod nocnym niebem na polu obserwacyjnym lub przy ognisku (w zależności od pogody)

i w piątek wieczorem tak samo.

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jolo napisał:

A nie można w programie uzależnić któregoś z punktów po prostu od pogody? W przypadku zlotu astronomicznego wg mnie to będzie miało rację bytu. Np:

  • czwartek wieczorem - integracja pod nocnym niebem na polu obserwacyjnym lub przy ognisku (w zależności od pogody)

i w piątek wieczorem tak samo.

Dokładnie tak - Admin jednak twierdzi, ze musi powiadomić gości. Czy oni są aż tak ważni???? No dobra - niech będą.
Napisać ta jak Łukasz zaproponował - uzależnione od pogody - czwartek lub piątek.
Jednak dalej upieram się przy swoim - Ognisko maksymalnie do 22:30 gdyby była pogoda obserwacyjna każdej nocki.
No nie może grupka ogniskowiczów psuć nieba większości - z pełnym szacunkiem dla każdej Zlotowiczki i Zlotowicza. Jednak jedziemy na zlot astronomiczny....

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na na ankietę. Niech zdecyduje astro-społeczność zlotowa. Pytania są krótkie i zwięzłe. Proszę by wypowiadali się tylko zlotowicze zapisani na liście XV zlotu. Ankieta jest jawna więc widać jak kto głosował.

Przed oddaniem głosu proszę o uważne zastanowienie się gdyż:

Ad1. Mocne strony pierwszej opcji:

?         Szkoły zwykle uczestniczą we własnym ognisku i przywożą własny prowiant, więc jeśli zamieszanie to tylko w jedną noc.

?         Piątkowicze (czyli zlotowicze dwudobowi) nie wezmą udziału w ognisku gdy obędzie się w czwartek a kiełbasy, za które zapłacili z opłaty zlotowej zostaną pożarte przez czwartkowiczów ;)

Ad1. Mocne strony drugiej opcji:

?         Pierwsza noc jest mocno integracyjna więc mało osób uprawia astronomię w ten że dzień, ludzie cieszą się raczej towarzystwem astr miłośników. Ognisko najmiej by wtedy przeszkadzało.  

?         Wiele osób dojeżdża do wieczora jest więc rozgardiasz i wieczór ma charakter organizacyjny (światła aut, kwaterunki itp.) co może przeszkadzać już obserwującym ognisko w czwartek było by więc mniej kolizyjne ?bo jeśli harmider to w jedną no.c

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ignisdei napisał:

Zdecydowałem się jednak na na ankietę. Niech zdecyduje astro-społeczność zlotowa. Pytania są krótkie i zwięzłe.,

Robert - czemu nie czytasz postów? Przecież te pytania każdemu coś ,,zabierają" :(
Tak prosto by było ograniczyć czas ogniska (jego zakończenie) przy pogodnej nocy. Wtedy można go organizować kiedy chcesz (nawet codziennie od 19 - 22), a jak chmurwy to do rana nawet.
Wszyscy byli by zadowoleni.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przeczytałem posty i ten który zaproponował Jolo również . Ale ta ruchomość wydarzeń wpisana w harmonogram jakość do mnie nie przemawia. Po prostu nie lubię ujmować w oficjalnym planie, nie planowanych ewentów. Wysunąłeś Jacek propozycję dot. ogniska czwartkowego. To jest dla mnie logiczne więc zapytałem ludzi. Ja jestem za piątkowym ze względu głownie na "piątkowiczów", którym nie mogę zagwarantować wszystkich opłaconych atrakcji. Ale zastosuję się do woli  ankieterów.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ignisdei napisał:

Oczywiście, że przeczytałem posty,

O ustosunkowanie do wyznaczenie czasu zakończenia ogniska mi chodziło. Wszyscy będą niemal tak samo zadowoleni, łącznie z Tobą bo będziesz mógł zaplanować i nie pozbawisz nikogo atrakcji.
A jak pogoda do 4 liter niech płonie do rana co dzień.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ankieta z takimi pytaniami jest dla mnie nie do roztrzygnięcia :) Jedynie osoby, którym zależy na ognisku a przyjeżdżają w piątek zagłosują na piątek. Ja przyjeżdżam w czwartek i zależy mi na ognisku, ale dryndam te sześć godzin w jedną stronę bardziej w celu doznania innych wrażeń. Kwestia priorytetów - jak będą trzy pogodne nocki, to super, jak będą dwie, to dobrze, a jak będzie jedna, i to będzie ta ogniskowa, to nie za dobrze. 

PS - a jak wygra czwartek i czwartek będzie pogodny? To nikt nie będzie zadowolony, łącznie z piątkowiczami, którym zależy na ognisku. 

  • Like 1

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw się jednak na moim miejscu. Jestem organizatorem dużej imprezy. Ludzie powierzają mi swoje pieniądze i chcą korzystać z wszelkich atrakcji o których jest mowa w programie. Dlatego głównie, tradycyjnie ognisko było w piątek. Ja wiem, że  głównym celem zlotu jest wspólna obserwacja/foto, ale jest też spora grupa imprezowiczów, wyjątkowo lubiąca bawić się w gronie astro-miłośniczym którzy np. piekąc sobie długoczasową klateczkę na polu wpadną upiec sobie dla odmiany kiełbaskę.

Nasz zlot nie jest imprezą rodzinną a raczej zjazdem konkretnych astromiłośników. Tacy ludzie budują klimat zlotów i muszę im wyjść również na przeciw. Bo oni np. przyjeżdżają tylko tu  ze względu na niepowtarzalny klimat. Imprezy na naszych  zlotach mieszczą się w regułach dobrego wychowania i smaku i nie ujmują niczemu profesjonalizmowi zlotów Zatomskich.  

Proszę zatem o zrozumienie.

Ale nie dywagujmy już, mamy dwa terminy i jest git. Jutro zamknę ankietę.

ps. A w trakcie imprezy, nieformalnie możemy sobie dowolnie zmieniać co chcemy, jak to już było praktykowane.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ignisdei napisał:

Postaw się jednak na moim miejscu. Jestem organizatorem dużej imprezy. Ludzie powierzają mi swoje pieniądze i chcą korzystać z wszelkich atrakcji o których jest mowa w programie. Dlatego głównie, tradycyjnie ognisko było w piątek. Ja wiem, że  głównym celem zlotu jest wspólna obserwacja/foto, ale jest też spora grupa imprezowiczów, wyjątkowo lubiąca bawić się w gronie astro-miłośniczym którzy np. piekąc sobie długoczaszkową klateczkę na polu wpadną upiec sobie dla odmiany kiełbaskę.

Proszę zatem o zrozumienie.

Robert - miałem już nic nie napisać - zdanie swoje wyraziłem w ankiecie ale nie można przejść obojętnie po tych zdaniach...

Co za problem zaplanować ognisko uwzględniając potrzeby wszystkich????
Ognisko odbiera pole obserwacyjne na podwórzu Purlandii i w znacznej części główne pole obserwacyjne za świetlicą - jak to się ma do Zlotu Astronomicznego pod pięknym ciemnym niebem?

Napisałem - w razie niepogody - obojętnie kiedy i obojętnie jak długo - jak zaplanujesz.
W razie pogody ognisko tak jak Ci pasuje zaplanuj ale ograniczyć czas jego trwania dalsza część w podgrupach w pokojach przy lodóweczkach. 
Uwierz mi, wszyscy będą zadowoleni i wszyscy skorzystają z tego co za priorytet sobie postawią - No chyba to jest logiczne i nikomu ,,krzywdy" nie zrobi.
To już naprawdę z mojej strony tyle w tym temacie.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dopisze planuję wraz z małżonką i EDkiem przyjechać w sobotę wieczorem. Jeżeli będzie jakiś wolny nocleg to przenocujemy, ale niekoniecznie, bo do Poznania  możemy wrócić. Czy jednodniowych albo raczej jednonocnych zlotowiczów przyjmujecie ? :)

SW ED80/600, GSO AZ4 ALT-AZ,SW HEQ5 PRO SynScan,

TS 5mn, ES 6.7 82*, TMB 7.5, ES 14 82*,Barlowa GSO ED 2x , EX 10x50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz opłatę zlotową oraz płacisz za ewentualny nocleg.

Ale przede wszystkim zapisz się na tą imprezę.

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/12277-xv-zlot-w-zatomiu-zapisy-21-24092017/&page=3

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzkrz napisał:

jeśli dopisze planuję wraz z małżonką i EDkiem przyjechać w sobotę wieczorem. Jeżeli będzie jakiś wolny nocleg to przenocujemy, ale niekoniecznie, bo do Poznania  możemy wrócić. Czy jednodniowych albo raczej jednonocnych zlotowiczów przyjmujecie ? :)

Napisałem Ci na PW ale napiszę dla innych ewentualnych chętnych.

Opłatę zlotową uiszczają tylko osoby na liście. Więc jeżeli Osoba nie będzie na oficjalnej liście, nie będzie  na ognisku, nie będzie ubezpieczona , nie będzie mieć identyfikatora i  nie będzie na wykładach 

To nie mogę żądać od niej pieniędzy za opłatę zlotową.  Taki ktoś nie jest zlotowiczem ale gościem, taka osoba może przyjść na pole obserwacyjne i pogadać sobie ze zlotowiczami ewentualnie się rozstawić z włąsnym sprzętem w piątek, tego nigdy nie zabranialiśmy a wręcz przeciwnie, piątkowy wieczór jest dniem w którym odwiedzają nas dzieci ze szkół więc inni gości jak najbardziej są mile widziani.

 

Pozdrawiam Organizator XV Zlotu 

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gayos napisał:

W piątek nie będzie obiadokolacji?:?(

Będą pieczone na grillku bachorki, które się zagubią na polu obserwacyjnym Blanco

  • Haha 1

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gayos napisał:

Tylko one będą dopiero o 19.30. Od śniadania nieźle zgłodniejemy :))

Zjemy ich więcej :))

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Czy budowę stacji pogodowej  projektu (Jolo/Anva) wraz z kamerą All Sky (na podstawie projektu  Esku1RES),mogę zgłosić jako prelekcję ?
Stacja miała by na celu obsługę przydomowych obserwatoriów.
Jeśli tak to proszę o rezerwację terminu.
Oczywiście proszę Esku1RES o autoryzację projektu po stronie all sky.

  • Like 2

Astrokurnik + kilka astrojajek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Anva napisał:

Oczywiście proszę Esku1RES o autoryzację.

"Nie widzę przeciwwskazań" :)

0629d-vabankiiczyliriposta19854-1133_3.jpg

 

  • Haha 1

Sprzęt = 10" f/3.3 SW Quattro CF ? 10" SCT Meade ? Hyperstar f/1.8 ? Gemini G-40 ? ASI 290MM-C
Obserwatorium = Kod MPC: L25 ? poszukiwanie supernowych
Liczba odkryć SN = 12 ? najnowsze: SN 2019wzj
http://www.supernowe.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Włodek, temat możemy wrzucić zamian z jednej z prelekcji Matiego... Lub Mati może wyglosić dwa wykł. jeden po drugim :)

W piątek Oczywiście będzie kolacja Ja muszę tylko poprawić ten program ale przez tą ankietę nie utrwala zmian, więc pewnie muszę wyrzucić cały post.

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)