Skocz do zawartości

POWTÓRZONA ANKIETA ,,Wakacyjna Chmurwa FA 2017r."


,,WAKACYJNA CHMURWA FA 2017"   

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która fotografia zasługuje na miano Wakacyjnej Chmurwy FA 2017?

    • 1. Perseus - Tuż po zachodzie Słońca
    • 2. Michał Kwieciak
    • 3. Piotr Gaik - Wschód Słońca
    • 4. Adam Tużnik - Zachód Słońca
    • 5. Przemysław Kępa - Chmury tuż przed zachodem Słońca
    • 6. Adam Niezgoda - Chmurwa burzowa w nocy
    • 7. Robert Twarogal - I nagle zrobiło się pomarańczowo
    • 8. Łukasz Serek - Zachód w trzech rodzajach
    • 9. Adam Niezgoda - Cumulus fractus przed zachodem Słońca
    • 10. Przemysław Kępa - Chmury deszczowe za Odrą
      0
    • 11. Dariusz Wiosna - Zapowiedź lata?
    • 12. Adrian Augustyniak - Chmury kłębiaste z samolotu
    • 13. Włodek Klimczak - Prawie z lotu ptaka
    • 14. Włodek Klimczak - Włodek Anva - Gdzieś u mnie
    • 15. Dariusz Wiosna - Zachodnie niebo obrosło w "piórka"
    • 16. Jacek Muszyński - Kaszka z chmurek
      0
    • 17. Jacek Muszyński - Podniebna mozaika
      0
    • 18. Mirek Zagórski - cień chmur na cirrusie
    • 19. Łukasz Sujka - Cirrocumulus podświetlony przez zachodzące Słońce
    • 20. Jacek Podbiera - Zachód Słońca za chmurami.

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 16.09.2017 o 21:59

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo - muszę powtórzyć ankietę naszego konkursu.

Jeszcze raz przepraszam i bardzo zachęcam do docenienia przez głosowanie prac naszych forumowych Kolegów.

Głosujemy od teraz do 16.09.2017r. oddając od 1 do 3 głosów.     Serdecznie zapraszam.
 

1. Perseus

20170714_205632.jpg

 

2. Michał Kwieciak

chmury.png

 

3. Piotr Gaik

WP_2.jpg

 

4. Adam Tużnik

1.jpg

 

5. Przemysław Kępa

DSCF3650.JPG

 

6. Adam Niezgoda

21 VII 2017.jpg

 

7. Robert Twarogal

poma.jpg

 

8. Łukasz Serek

Sypialnia 1.JPG

 

9. Adam Niezgoda

Cumulus fractus przed zachodem Słońca.jpg

 

10. Przemysław Kępa

DSCF3814.JPG

 

11. Dariusz Wiosna

IMG_9769.png

 

12. Adrian Augustyniak

Obraz 205.jpg

 

13. Klimczak Włodek

Po.jpg

 

14. Klimczak Włodek

PA.jpg

 

15. Dariusz Wiosna

IMG_0453.jpg

 

16. Jacek Muszyński

20170818_115832.jpg

 

17. Jacek Muszyński

IMG_20170726_195852.jpg

 

18. Mirek Zagórski

09sie17_zachod.png

 

19. Łukasz Sujka

Panorama 1 copy.jpg

 

20. Jacek Podbiera

2017-08-31 19.55.12.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ankiecie wkradł się błąd:
11. Dariusz Wiosna - Zapowiedź lata? 
12. Dariusz Wiosna - Zapowiedź lata?

Głos oddany (ponownie)

Newton 12' DOB GOTO, refraktor Sky-Watcher SK909 EQ3-2, okulary: 8, 10 13, 17 i Soligor 25
Na meteory: kamery PAVO6, PAVO7 i PAV79, czasem oko nieuzbrojone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej było 52, teraz 38 głosów - i cała ankieta się zmieniła. Wystarczyło poprosić na PW 12 osób co zagłosowało na nieregulaminową pracę o oddanie 1 dodatkowego głosu.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór cięższy niż w Heńkowym konkursie.  Cool Ale przebrnąłem.
Chociaż wykreowała się czołówka wszystkim życzę powodzenia bo jak to mówią: Dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Charon_X napisał:

, ciekawe czy dobije do ilości z 1 ankiety. 

Poprzednia ankieta błędnie zliczała glosujących, zresztą nie z tego powodu jest powtórzona. Nie wracajmy do tego tylko głosujmy, niewiele czasu zostało - prace naszych Kolegów są tego warte :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, ze laureatami konkursu ,,WAKACYJNA CHMURWA FA 2017" zostali:

1 miejsce - Kolega Mirek Zagórski. 
2 miejsce - Kolega Łukasz Sujka.

3 miejsce - Kolega Dariusz Wiosna.

Nagrodami w konkursie są: 1 - Tapeta z motywem nocnego nieba, ufundowana przez Kolegę Przemka ,,Ceszka" 2 - ,,Atlas Chmur i Pogody", ufundowany przez Kolegę Wega oraz 3 miejsce - Tektyt z rodziny indochinitów lub rosiczkę (drosera capensis). Czyli kamyczek albo roślinka do wyboru ufundowana przez Kolegę DarX86. 
Dodatkowo naszywka FA, którą wyślę na wskazany w PW adres.

No i tu urodził nam się mały problem..... Kolega Darek otrzymuje swoją nagrodę.....
Szanowni Laureaci, możecie się ewentualnie dogadać, jeśli komuś nie pasuje tapeta - 1 miejsce, może wybrać jedną z 2 pozostałych nagród.
Czekam na Wasze PW z propozycjami i adresy do wysyłki. Natychmiast po ich otrzymaniu uruchomię Kolegów Darczyńców z wysyłką nagród.

Serdecznie od siebie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu Pięknych Fotografii.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jolo napisał:

 Wrogów trzeba poznać :)) 

Dokładnie - swój wróg jest zdecydowanie lepszy od obcego :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek dzięki za propozycję :)  ale zawsze jest jakieś "ale". Nie wiem czy przegapiłem czy nie było powiedziane, ale jaki wymiar ma ta tapeta i jaki motyw astro przedstawia? Bo jeśli bym się zgodził, a potem tapeta leżała niewykorzystana to było by szkoda, no i mi głupio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DarX86 napisał:

Mirek dzięki za propozycję :)  ale zawsze jest jakieś "ale". Nie wiem czy przegapiłem czy nie było powiedziane, ale jaki wymiar ma ta tapeta i jaki motyw astro przedstawia? Bo jeśli bym się zgodził, a potem tapeta leżała niewykorzystana to było by szkoda, no i mi głupio :) 

Darek - napisz do Admina - on ją przechowuje, dałem mu na zlocie w 2015r. Cyknie fotkę kawałka i poda Ci wymiary. O ile pamiętam składa się z 3 płatów. Zapakowana w twardy rulon transportowy.

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jacek E. napisał:

Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, ze laureatami konkursu ,,WAKACYJNA CHMURWA FA 2017" zostali:

1 miejsce - Kolega Mirek Zagórski. 
2 miejsce - Kolega Łukasz Sujka.

3 miejsce - Kolega Dariusz Wiosna.

Nagrodami w konkursie są: 1 - Tapeta z motywem nocnego nieba, ufundowana przez Kolegę Przemka ,,Ceszka" 2 - ,,Atlas Chmur i Pogody", ufundowany przez Kolegę Wega oraz 3 miejsce - Tektyt z rodziny indochinitów lub rosiczkę (drosera capensis). Czyli kamyczek albo roślinka do wyboru ufundowana przez Kolegę DarX86. 
Dodatkowo naszywka FA, którą wyślę na wskazany w PW adres.

Mam propozycję ponieważ nabyłem dwa atlasy jeden dla nagrody, drugi sobie, który przeczytałem tylko do 78 strony, a jest w stanie sklepowym, prześlę mój album Koledze Darkowi i tematu nie było, poproszę o adresy na PW i wysyłam w tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, DarX86 napisał:

Mirek dzięki za propozycję :)  ale zawsze jest jakieś "ale". Nie wiem czy przegapiłem czy nie było powiedziane, ale jaki wymiar ma ta tapeta i jaki motyw astro przedstawia? Bo jeśli bym się zgodził, a potem tapeta leżała niewykorzystana to było by szkoda, no i mi głupio :) 

 

4 minuty temu, miron napisał:

Ja w domu nie będę miał na nią miejsca, ale jeśli Darek jej nie będzie chciał to mam salę w szkole gdzie prowadzę kółko astronomiczne i tam ją przykleję. 

Ale jak pisałem, pierwszeństwo ma Darek :)

Panowie - Robert poda wymiary ale to jest w tym stylu - moja z mojego pokoju - MW:

cos.thumb.jpg.91f45c24ffe6e0471fa56a906373c6c2.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się wyjaśniło :) Tapeta powędruje do Mirka do sali kółka astronomicznego. Dzięki Adamowi otrzymam atlas chmur który z chęcią przestudiuję i nauczę się coś więcej o chmurach które na przemian focę i przeklinam :D Dodatkowo Mirek otrzyma ode mnie tektyt, to będzie miał dzieciakom do pokazania, a i Adam jeśli wyrazi taką chęć również otrzyma kamyczek za swój gest :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również gratuluję. Fotka Mirka była moim faworytem do zwycięstwa, swietne ujęcie. Oczywiście Fotki Łukasza i Darka również bardzo dobre.

Jeśli o mnie chodzi, to wydawało mi się, że moje zdjęcie wypadnie znacznie lepiej, powtórzenie ankiety było dla mnie dość nerwowe, bo na swoich 2 fanów z pierwszej ankiety musiałem czekać aż do ostatniego dnia głosowania :P. 

  • Like 1

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że dopiero dzisiaj

Na zlocie byłem i odrabiam zaległości.

 

Wielkie gratulacje dla Mirka i Darka. Świetne foty

Bardzo dziękuję wszystkim głosującym na moje zdjęcie :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla zwycięzców i tych co zajęli dalsze miejsca, pokonani zostali ci którzy nie głosowali. Kolega Mirek swym zwycięstwem tchnie ducha młodemu pokoleniu, propagując astronomię i to jest piękne, Mirku masz dużego plusa. Koledzy Łukasz i Darek chwilę cierpliwości, a będziecie mieli przednią zabawę z chmurami, atlasy zostały wysłane dziś priorytetem, prawdopodobnie w środę rozpoczniecie nową lekturę. Życzę wszystkim dobrej zabawy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)