Skocz do zawartości

XV Zlot - relacja.


Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza zatomska noc fantastyczna, takiej Mlecznej Drogi to chyba w życiu jeszcze moje oczy nie widziały! Niektóre obiekty w podmiejskim niebie widoczne przez lornetę tu widoczne gołym okiem! M31 czy zarys Ameryki Pónocnej w Łabędziu! Obłęd! Na polu obserwacyjnym przy Pyrlandii (i ta latarnia od ulicy, czemu nikt nie miał giwery:))) spędziłem z wnukiem około półtorej godziny, pózniej odstawiłem osobnika do gościńca pod opiekę babci, dalsze obserwacje to już na placu przy gościńcu, obiekty te w Mlecznej jak i spoza niej wyskakiwały jeden po drugim, lista długa bo i niebo super, ale o pólnocy poległem (brak suszarki odbił się) nie dając sobie rady z parowaniem optyki w lornecie! A teraz zwróćmy głowy ku Najwyższemu aby był na tyle łaskaw żeby udało się coś uszczknąć z następnej nocy!!! Pozdrawiam fantastycznych zlotowiczów i wszystkich astrozakręconych!!!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni spokoju i relaksu...Ponad 1.5 roku stagnacji, a wystarczyła chwila pod ciemnym zatomskim niebem, by stwierdzić, że jednak warto czekać i zostać w tym wspaniałym hobby. Prelekcje suuper, miło było posłuchać wykładu o ciemnej materii :) Mam nadzieję, że w Marcu uda się bliżej poznać ze wszystkimi :) Pozdrawiam

Screenshot_20170923-195703.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czterech godzin jestem w domu. Gorąca kąpiel, zaopatrzenie w piguły i łóżko. Przykro było wracać wcześniej, ale grypa nie wybiera. Cieszy mnie, że mogłem Was wszystkich poznać! Zatomskie niebo mnie zauroczyło i wreszcie pozwoliło po długim czasie wyrównać rachunki z pewną Sową! Życzę Wam wszystkim wszystkiego dobrego, szcześliwego powrotu i mnóstwa czystego nieba!!! Do zobaczenia!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że się skończył i pozdrówka dla uczestników spod pięknego nadmorskiego nieba - w Ustce słoneczko i 20*C.
Dzięki wszystkim za super spędzone chwile :) Do następnego.....

A tu 2 z 3 moich zdobyczy - Plejadki i Andromedka, jest jeszcze Peluś z Ameryką ale jestem głodny, na szeroko z Soonarka i QHY183C, klatki po 120s. Później leciały już 180siatki.

Pleja.thumb.jpg.bcdf323c72a68416692a810e95f47aee.jpg

M31.thumb.jpg.e75336163cda71da389d4e8590b2804d.jpg

  • Like 7

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrotna droga bez przygód. Niespełna 3 godzinki i byłem w domku. Teraz czas dla dzieciaków a wieczorkiem dla żonki :) :D

Dziękuję wszystkim za wspólne chwile na zlocie. Nie ma co się rozczulać bo widzimy się już za pół roku.

 

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)