Skocz do zawartości

Odp: Wiosenny zlot w Zatomiu 22-25 marca 2012


m.m.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym podziękować całej ekipie zlotowiczów, przede wszystkim Panu Robertowi i oczywiście gospodarzom za udostępnienie miejsca na obserwację i w tych czasach cennego prądu dla gości z Niemiec.  ;D

Pobyt w Zatomiu bardzo nam się podobał. Warunki obserwacyjne były idealne - co do przejrzystości nieba nic chyba nie muszę mówić.

Dla Willi i Jensa otworzyły się nowe możliwości fotografowania obiektów poniżej meridiana, a Juergen miał nawet udany maraton messiera w pierwszy dzień (95/110).

Ja osobiście też nie miałem nic do narzekania, choć chętnie bym został dużej na zlocie - praca i osobiste sprawy zmusiły mnie na pobyt tylko w pierwszy dzień.

29bhys9.jpg

14vnt4h.jpg

... i jeszcze to co moja lustrzanka ustrzeliła z czwartku na piątek:

M95 + SN2012aw

2z70nc2.jpg

Mars przeszkadzał tylko na fotkach. Przy powiększeniu 100x (8" Newton) bez problemu widoczna.

M97

1zmyo36.jpg

Za mało klatek (5x240sec) - szum niesamowity. Fotograficznie jak i wizualnie po raz pierwszy.  :P

M13

14alxf4.jpg

Obiekt każdej nocy. Wątpię, że ktoś go ominą na zlocie.  ;)

Był to mój pierwszy zlot, ale jak najbardziej udany.

Chętnie wpadnę na następny...

Pozdrawiam

Maciek M. ze Złocieńca (z Berlina)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)