Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

Poprawić marginesy przy zakładaniu mozaiki :)) A tak na poważnie, to myślę że jak nie będzie przerw, to efekt będzie fajny. A masz w EQMODzie ustawioną prędkość śledzenia księżycową? Jak długo mozaikę filmujesz, to przy małym marginesie na prędkości gwiazdowej może coś uciec...

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jolo napisał:

Poprawić marginesy przy zakładaniu mozaiki :)) A tak na poważnie, to myślę że jak nie będzie przerw, to efekt będzie fajny. A masz w EQMODzie ustawioną prędkość śledzenia księżycową? Jak długo mozaikę filmujesz, to przy małym marginesie na prędkości gwiazdowej może coś uciec...

Tak prędkość jest ustawiona na księżycową ale wydaj mi się że chyba nie umiem zaznaczać ścieżki śledzenia w EQMosaic bo na koniec zrobiłem mały eksperyment i jak zaznaczyłem pozycję obok a następnie pozycję powyżej to przy powrocie na pozycję niżej montaż jak by schodził w dół i dopiero łapał prędkość księżycową. Wiem że może chaotycznie opisałem problem ale chyba tak łopatologicznie to wyjaśniłem. Niby marginesy są ok bo też nie chce mi się siedzieć i co 30 s klikać nową pozycję na mrozie a jak pewnie zwiększę margines to i więcej paneli wyjdzie. Mozaika składa się z paneli po 200 klatek to jakieś 30 + s na panel ( plik 700 MB). 

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wyjdzie więcej. Ale może dla supermuńka warto... Ja nic więcej nie potrafię doradzić z mozaiką w EQMODzie - nigdy nie korzystałem z niej, a jak robiłem kiedyś mozaiki Księżyca, to klikałem przesuń o 6 minut, i znowu i znowu... a i tak mi pierwsza wyszła dziurawa http://astrojolo.com/astrophotography/solar-system/45gb-in-45-minutes/:) Dopiero później jakoś opanowałem proces http://astrojolo.com/astrophotography/solar-system/project-moon/

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym robisz mozaikę ? nie muszę się chyba ograniczać do EQMosaic jak jest coś lepszego. Fotki robię z barllow 2x ED i jakoś może tu leży błąd bo niby mam zaznaczone żeby brał na to poprawkę albo faktycznie coś źle ustawiam ehhh no nic dzięki za info oby jutro była pogoda bo się zdenerwuję :).

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BlackPitchPL napisał:

A czym robisz mozaikę ? nie muszę się chyba ograniczać do EQMosaic jak jest coś lepszego.

A spróbuj tego tutka - mamy to w Szkoła astrofotografii: Tutorial składania mozajki.pdf

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - jeszcze na koniec weekendu - cały w cirruskach ale jest przed wielką premierą ;)
Canon 450D, z Jupiterkiem 21M 200/4. Ustawiona przysłona na 11, 1/200s, ISO200. Przed chwilką RAW w PNG zamieniony prawie nie ruszany.
P.S. I pod spodem wersja B/W JPG.

IMG_9495.png

BW.jpg

  • Like 6

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BlackPitchPL napisał:

A czym robisz mozaikę ? 

Właśnie niczym - policzyłem pole widzenia zestawu, np było to 9x6 minut i ręcznie przesuwałem pomiędzy kadrami, w RA o 7 minut, a jak dojechałem do końca tarczy, to w Dec o 4 minuty (wartości przykładowe, nie pamiętam dokładnie teraz) i znowu w RA z powrotem. Tylko sterowałem montażem z Maxima, bo tam można taki prosty ruch np o 7' na wschód łatwo zrobić. W samym EQMODzie chyba nie ma takiej opcji :( 

jolo-astrojolo.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok @jolo ja z twojej wypowiedzi zrozumiałem to : "Jestem inżynierem zostawcie mi to " :) . A tak na poważnie to niestety takie cuda tylko w Maximie niby można samemu przesuwać montaż i odczytywać pozycję ale chyba bym nie trafił a już o stabilizacji po takich ruchach to mogę zapomnieć :)

CBS - Całkowity Brak Sprzętu ( na chwilę obecną :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może mój taki debiut :) październikowa pełnia, bo niestety w poniedziałek zamiast super księżyca był super deszcz

SW 150/750, HEQ5, canon 450d, 35 x 1/640s, ISO 100

 

edit. przepraszam, już poprawione na .jpg, nie ten plik wskoczył Blush

 

Muniek.jpg

  • Like 3

SW 150/750, HEQ5, Canon 1000D, Canon 450D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wariat napisał:

to może mój taki debiut :)

IMG_4_g4_ap261_conv ? kopia.tif

A zrób proszę ten debiut w formacie JPG lub PNG aby wszyscy widzieli tak jak inne fotografie, pozostawiając Tifka aby ktoś mógł po pobraniu dokładnie się fotografii przyjrzeć :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troszkę długo żyję ale takich kolorów porannego nieba to chyba nie widziałem. Jakieś róże fiolety na całym niebie a Munio (matryca tego nie uchwyciła) ,,świeci" jak mocna zimna ledówka.....
Ustecki poranek, Sony A100.

Ledowka.jpg

  • Like 7

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Anva napisał:

Jacek ty tam masz jeszcze Jupka w kadrze!!!!

Włodziu no przeca napisałem ,,Tak sobie rano 7:30 ,,świecili" " :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trafiło się około godzinne okienko pogodowe, więc pozwoliłem sobie na małe co nieco. Warunki atmosferyczne - umiarkowane. Tradycyjne jednoklatki subtelnie wzbogacone nieodzowną chemią. ;)

395a.JPG

Światełko popielate. Naświetlanie 1 s oraz 1,6 s. ISO 400.

392.JPG397.JPG

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tu dodać, nic tu ująć, nic zakadzić. Księżyc z mroźnego, tłumionego cirruskami wieczora 13 grudnia 2016 r. Gwoli formalności poinformuję, że otoczony był pięknym, szerokim halo, które potęgowało urokliwe chwile spędzone przy i na działeczce;). Uchylam kapelusza. :)

415a.JPG

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)