Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

I pomyśleć, że to właśnie Wielka Brytania słynie z mgieł, deszczy i chmurw... Ja swojej PGR nie wyjmowałem już prawie dwa miesiące.

Synta Dobson 8" flextube, jakieś szkiełka, jakaś folia ND5, kamerka mono PG Firefly, lidletka 10x50, ZRT-457, szczere chęci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od miesiąca obskoczyłem już wszystkie obiekty widziane na  niebie. Już mnie oczy bolą od patrzenia się na galaktyki  :D Trzeba się teraz zabrać za focenie.

Cieszymy się Twoim szczęściem, ale... proszę, nie dobijaj  :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że Ty możesz fotografować u nas pada śnieg, miło popatrzeć na świeże zdjęcia mimo niepogody.

Potwierdzam miałem ED100 i jakość obrazów jest ekstra porównywałem z MAK127 oba dobrze wychłodzone i kładzie go na łopatki.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk Admin powinien Ci dać BANA - to jest gorsze od tortury fizycznej  >:( >:( >:( >:( :P

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia bardzo ładne. Troszkę chłopakom podniosłeś ciśnienie. He he he.  :D  Odpłacimy się, zobaczysz!!! Jak niedługo ujrzysz foty z Zatomia to będziesz chciał do Polski wracać!!!  :P

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie marudź - tylko foć, obrabiaj i zamieszczaj, a rano do pracy - na emeryturze będziesz spał  8)

Przynajmniej niech coś z tej niepogody mamy  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk Admin powinien Ci dać BANA - to jest gorsze od tortury fizycznej  >:( >:( >:( >:( :P

Nie marudź - tylko foć, obrabiaj i zamieszczaj, a rano do pracy - na emeryturze będziesz spał  8)

Przynajmniej niech coś z tej niepogody mamy  ;)

JacekErbel masochista ?  8) Albo szybko zmienia poglądy  ;D

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc delikatnie - pod sufitkiem się ... miesza...  ;)  - nie pamiętam tak długiego braku czystego nieba, a troszkę żyję na tym ziemskim padole  >:(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fotki mi chodzi - wizual to inna bajka i każdy widzi inaczej, a fotka idzie w świat  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były przetarcia w chmurwach i przez 40 minut walczyłem... Coś czuje że poległem i żadna klatka nie będzie super... Pojutrze mam czas to obejrze dzisiejsze zdjęcia. Zawsze tak jest- jestem poza domem, widzę czyste niebo, biegne przez całe miasto do domu, wystawiam sprzęt i 30 minut później chmury.. :[

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...

Hej! Dzisiaj w nocy wreszcie miałem trochę czasu na małe obserwacje i księżycowe foto. Mam blisko 100 zdjęć do stackowania z Canona 1000D i Synty 10". Powiedzcie mi proszę, czy lepszy wynik da zrobienie jednego stacku z tych prawie 100 zdjęć, czy np. zrobienie 10 stacków/10 zdjęć na każdy i potem zrobienie końcowego stacka? Czy będzie różnica?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to wybierz najlepsze i pogrupuj bo prowadziłeś ręcznie - na przykład po 20-30 klatek i zobaczysz jak będzie wychodzić.

Wszystko zależy od materiału jaki zebrałeś, a później niech RegiStax je ,,przeleci"  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie znaczenie przy czasach rzędu 1/60s ma ręczne prowadzenie? Żeby zniwelować drgania używałem też samowyzwalacza 2 sekundy :) póki co próbuje zrobić jednego dużego stacka ale po 7 sekundach alignowania nie ma przyrostu wykonanej roboty ::) zmniejszyłem liczbę alignpointsów do 300 ale dalej to samo... Zejść do 200?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie niema, ale chyba nie zrobiłeś 100 jedną serią, moim zdaniem przed przepuszczeniem przez program powinieneś je przepatrzyć i dopiero te wybrane załadować (ja przynajmniej tak robię) - to tylko 100  :)

Jak przebiega proces przetwarzania w RegiS. wszystko zależy od mocy procesora i pamięci operacyjnej - nieraz trwa to troszkę, spokojnie  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Progress już 3 raz się zatrzymał, za pierwszym razem na ponad pół godziny. Składałem już zdjęcia w Regi na komputerze mającym dużo słabszy procesor i trzy razy mniej RAMu od tego  ??? Co prawda tamte stacki miały po 30 zdjęć, ale trudno. Chyba porobię najpierw stacki z 10 zdjęć a potem to wszystko w jedno  8)

Zdjęcie przejrzę i odrzucę nieostre, ale jeszcze jedna myśl mnie gnębi. Wczoraj,w ostatniej chwili wybrałem w Canonie opcje żeby zapisywał mi JPEGa + RAW. I te RAWy mają rozszerzenie CR2. Tak wybrałem bo wiem że DSO się składa z plików RAW, ale planetki i Księżyc chyba nie, prawda? Zresztą Regi i tak ich nie widzi  :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zerknij w tego ,,pdfka"  ;)

Dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Czasu mało a muszę jeszcze (póki pamięć świeża) w zeszyciku zanotować wczorajsze obserwacje :)

EDIT: Teraz mam 88 zdjęć, więc logiczne jest aby zrobić 8 stacków po 11 zdjęć. I nawet przy stackowaniu 11 zdjęć się zatrzymuje  ??? Więc będzie próba sił, zostawiam komputer na tak długo, aż ruszy  :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Czasu mało a muszę jeszcze (póki pamięć świeża) w zeszyciku zanotować wczorajsze obserwacje :)

EDIT: Teraz mam 88 zdjęć, więc logiczne jest aby zrobić 8 stacków po 11 zdjęć. I nawet przy stackowaniu 11 zdjęć się zatrzymuje  ??? Więc będzie próba sił, zostawiam komputer na tak długo, aż ruszy  :P

A co stackujesz JPEG-i czy RAW-y ? Nieraz lepiej zrobić croping obiektu ze zdjęcia wtedy RegiStax nie będzie się mulił.

Do zdjęć Księżyca, Słońca wystarczą JPEG-i.

http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/02/sonce-pipp-croping-z-penej-klatki.html

https://sites.google.com/site/astropipp/downloads

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje JPEGi. Usunąłem update dla Regi 6 ale dalej się muli. Dzięki za linki, zaraz do nich zajrzę  :-\

A po co usunąłeś update ? On ma być bo usuwa z podstawy jakieś błędy. Czy Księżyc masz na JPEG-gach centralnie w kadrze czy porozrzucany po kadrze. ?

A wrzuć z ciekawości jedną klatkę w celach poglądowych. Spakuj te JPEG-i i wstaw na serwer chciałbym się im przyjrzeć bo tak to możemy tylko gdybać co jest nie tak.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem RAWy do PIPP, program przyciął zdjęcia itd. Teraz w Regi się stackują, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Księżyc "fabrycznie" jest porozrzucany po klatkach. Czy na serwer mam wrzucić 1. JPEGi  2. RAWy 3. RAWy które przeszły przez PIPP i zrobiły się z nich tiffy? Jaki serwer polecasz?

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)