Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

Dałem RAWy do PIPP, program przyciął zdjęcia itd. Teraz w Regi się stackują, zobaczymy co z tego wyjdzie :) Księżyc "fabrycznie" jest porozrzucany po klatkach. Czy na serwer mam wrzucić 1. JPEGi  2. RAWy 3. RAWy które przeszły przez PIPP i zrobiły się z nich tiffy? Jaki serwer polecasz?

Na razie czekamy na efekty, może nie trzeba będzie wysyłać.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc.... materiał do wywalenia. Przy powolnym przewijaniu kolejnych zdjęć wszystko wygląda ok, ale po przejrzenie materiału po obróbce przez PIPP pokazuje destruktywny wpływ seeingu co widać na stacku  :-\ Miejscami pomiędzy poszczególnymi klatkami obszary Księżyca wyglądają jakbym je oglądał przez okular obarczony dystorsją beczkowatą. Skacze jak głupi, wygina się- może zrobię z tego animację :P  Przez to ostrość siadła potężnie.

Oto surowy, zmniejszony stack (pełen "ważył" ponad 10mb)

stackrawpippregistax6ko.png

A to porównanie które wskazuje że dużo lepsza jakościowo jest surowa klatka niż stack  :(

klatkavsstack.png

Morał- trzeba powtórzyć sesje jak Księżyc będzie górował  :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip - nie prorokuj, która jest lepsza tylko poślij Alienowi te pliki, o które prosi. A surowa to tyle widać, że jest prześwietlona i tyle na razie można powiedzieć  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da rady. Same JPGi to ponad 130 MB, RAWy to kolejne 767 MB- przy moim kochanym łączu od Playa w życiu to nie przejdzie  :-X

To wrzuć tego stacka z RegiStaxa.

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie miałem dostępu do oryginalnej wielkości bo tak jak Ci napisałem link do Fotosik nie działa i tylko z tą miniaturką się na szybko pobawiłem - Jest OK, a trening uczyni z Ciebie Mistrza (przy troszkę zmienionym rejestratorze fotonów)  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dostępu do oryginalnej wielkości bo tak jak Ci napisałem link do Fotosik nie działa i tylko z tą miniaturką się na szybko pobawiłem - Jest OK, a trening uczyni z Ciebie Mistrza (przy troszkę zmienionym rejestratorze fotonów)  ;)

Fakt nie działa, ale już walczył z nim nie będę. Dziś sprobuję starym kompaktem Olympus C720 ultra zoom i może dam poprostu bez okularu i wyciągne obraz zoomem optycznym w aparacie prosto z lustra wtórnego. Chciałbym uniknąć kupowania kompakta wiec pokombinuje. Jak nic sie nie uda to kupie A80 canona, chodza po ok 100 zł, widze ze sprawdzone w foceniu z projekcji okularowej ;)

NEQ6 SynScan, 80ED black diamond, FF 0,85, EOS40D, szukaczoguider + QHY5 MONO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki aparat i ogólnie co i jak w afokalnym foto podpowie Ci M.Rudy specjalizuje się w takiej metodzie - napisz do niego PW http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?action=profile;u=80

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa fajna, zrobilem tez m57 na 30 sekundach ale wyszla szara plama bez dziurki ciemnej. Kiedyś może zainwestuje w EQ3-2 i jakis prosty napęd, ale poki co bede sie uczył na tym co mam. Cięężki ten canon, ale montaż na syncie 6 też w miare solidny i nie strach wieszac lustrzane na nim tak jak to mialo miejsce w 90/900 - tam by mi bylo szkoda ;)

Pytanie - jak operować głębią ostrości przy takim foceniu w ognisku glownym. Przeslony przeca ni mo :(

NEQ6 SynScan, 80ED black diamond, FF 0,85, EOS40D, szukaczoguider + QHY5 MONO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wrzuć surową klatkę tej szarej plamy z M57 - coś z niej wyciągniemy  ???

To jest normalne - musisz sobie poczytać podstawy astrofotografii - tak właśnie będą wyglądały obiekty DSO bezpośrednio po naświetleniu, po zebraniu długo czasowego materiału - zbierasz to wszystko do kupy, odpowiednim programem składasz i wynikową klatkę ,,obrabiasz" Musisz poczytać tutoriale dotyczące podstaw astrofotografii które znajdują się w Dziale - Szkoła astrofotografii - to jest absolutna podstawa - bez tego wszystkie fotki (oprócz planet) będą tak wyglądały - pobierz sobie odpowiednie pliki PDF z początku wątku - miłej lektury  :) http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2528.0

Popatrz tak na szybko - bardzo złe warunki z przed 2 lat  - 1 surowa klatka naświetlana Canonem 350D z refraktorka APO 80mm - 300 sekund (Ty naświetlałeś 30 sekund ;) ) przy ISO 400 i ta sama jedna po ,,obrobieniu" w PS. A takich klatek powinno być z 10, ja użyłem pliku JPG, a powinno się używać pliki RAW - czyli nieskompresowane  ;)

To samo dotyczy planet, Księżyca czy Słonka - nie jedna klatka tylko zbieramy jak najwięcej.

Oczywiście inne są zasady przy fotografowaniu Układu słonecznego, a inne DSO (prowadzenie montażu) ale wszystkiego się dowiesz z lektury  :)

post-587-13769989663_thumb.jpg

post-587-137699896655_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie obrobiłem materiał dla mozaiki. Oczywiście po obróbce ICE zrobił już z dziurami ;) C14 przy f/10, czerwony filtr szerokopasmowy (wizualny), kamera IDS UI-1240LE-NIR. Jakieś 51 paneli.

Mozaika z przedostatniego weekendu:

mozaika.jpg

Wybrane fragmenty:

moon4.jpg

[img width=1024 height=829]http://www.rkastrofoto.appspot.com/site_media/astro/orig/moon-23-04-2013/moon1.jpg

[img width=1024 height=812]http://www.rkastrofoto.appspot.com/site_media/astro/orig/moon-23-04-2013/moon2.jpg

[img width=1024 height=813]http://www.rkastrofoto.appspot.com/site_media/astro/orig/moon-23-04-2013/moon3.jpg

Zestaw: RedCat 51, DK14, Omegon veTEC 432 M, QHY 174MM

https://rkblog.dev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite.... Rik - Szacun.

I to Wielki  8) 8) 8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądam się również, ale mam obawę czy one nie są ździebko przy ciemne? poza ty że super wyszły ale mam wrażenie że gdyby się je ciut-kę rozjaśniło to by mogły być jeszcze lepsze co wy na to?

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... mam obawę czy one nie są ździebko przy ciemne? poza ty że super wyszły ale mam wrażenie że gdyby się je ciut-kę rozjaśniło to by mogły być jeszcze lepsze co wy na to?

Pobierz, rozjaśnij i pokaż efekt - ocenimy  8)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie to bym zrobił, ale jeszcze nie mam zainstalowanego do tego oprogramowania

Celestron C8-NGT 200/1000, Sky-Watcher Pro-series MAK 150/1800, Uniwersał 90/900,
lornetka TPL 20x80 GIANT,  30x60,   canon EOS 60D, ALccd 5,  Baader UHC-S; Baader O III
PTMA Katowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rozjaśnienia, pociemnienia czy pobicia kontrastu jest mnóstwo dostępnych - dla chcącego ...  ??? ??? ??? ;)

Fobku - masz darmowy z potrzebną funkcją - 3 minuty zachodu i Rika Muniek gotowy do rozjaśnienia  ;)

post-587-137699898558_thumb.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą fotkę można zrobić na 1000 sposobów. Komu która wersja się spodoba jest już kwestią gustu. Te prezentowane przez Rika są jak dla mnie git. Nie trzeba nic poprawiać. No ale zapraszam do eksperymentowania.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)