Skocz do zawartości

Fotki Księżyca


Rekomendowane odpowiedzi

Robert, może pomyślisz o scaleniu tego wątku z wątkiem z fotkami Księżyca w dziale astrofotografii planetarnej (poddział Księżyc)? Bo trochę się to rozdrabnia. A w dziale obserwacyjnym zostawić wątek Charona o obserwacji Księżyca.

www.astronoce.pl

Nieco na skróty: sites.google.com/view/astropolaris/

DO/GSO 8" Dob | Vanguard Endeavor 8x42 EDII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja byłem ok 4:15 i nie mogłem Księżyca znaleźć. Za jasno, może lornetką bym znalazł. Wczoraj nie wstawałem, bo myślałem, ze nie będzie pogody.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

Z wczoraj z 21:57CWE przez chmury jak się wypogodziło to już lulałem  :)

Sprzęt: SWBKP200/1000+IR-Pass+LifeCam Cinema = 1280x800 scropowany do 1262x747 aby nie było widać przesunięć klatki bo uciekał z pola wodzenia.

post-13-137699828295_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

Tyle tych księżycowych wątków że nie wiedziałem gdzie napisać. Ten wydaję mi się najbardziej uniwersalny. Mniejsza o to :)

Zdjęcie z dzisiaj, tuż przed pełnią. Wystawiłem się tak na szybko, po wychłodzeniu nie kolimowałem teleskopu, ale o ścianę nim nie  rzucałem ani go nie woziłem nigdzie więc kolimacja powinna być. Temperatura -11*C zamroziła mi palec wskazujący który jako jedyny obsługiwał Canona i spust migawki. Zdjęcie z Canona 1000D ISO100, czas 1/500s i przesłona F/0 bo bo ciemku nie potrafiłem znaleźć gdzie się to zmienia, a palec po pewnym czasie nie był w stanie wyczuć kółka zębatego do zmiany czasu ekspozycji. Podłączenie za pomocą złączki Canon/T2. Leciutko podciągnąłem kontrast. Zdjęcie lekko nie ostre. Możliwe że to seeing, możliwe że brak kolimacji (ale wątpię), ale lepiej się dało ustawić. Włączyłem LiveView i zoom x10 żeby jak najlepiej ustawić ostrość. Chyba przydałby się mikrofokuser 1:10 i auto focus... Co sądzicie?

img0193lc.jpg

Canon 1000D, ISO 100, 1/500s, F/0

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega prawi tu masz np stack 41 fotek, można by jeszcze popracować nad tym ale mnie się nie chciało.

Link do tematu http://astronomiaamatorska.blogspot.com/2011/10/sesja-43-44-1213-10-2011-moon-z-sw100ed.html

post-13-137699878572_thumb.jpg

Atik 383L+, 314E, Eos 600D, CT8, Canon EF-S 55-250, Canon EF-S 18-55 + 2 lewe ręce ? 

Banero_A_clone.png 2023-02-26_181337c.png.df966a0f5aaffa755988448a083ffa7e.png RazorbackRustTributeLg_clone.png   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaże Wam mojego stacka. Tylko 18 zdjęć, składanych w Registaxie 6. Trochę podciągnięte suwakami wavevelts oraz końcówka w Gimpie

18klatek, 1/500s, ISO 100

beznazwyml.jpg

A to jest powiększenie 70%, zdjęcie po lewej to pojedyncza klatka wrzucona w poprzednim poście, a po prawej stack ten co wyżej. Pozdrawiam!

zestawieniez.jpg

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz były dwie całkiem ładne noce, ale Księżyc z faza ponad 90% więc DS'y odpadają ;( No i temperatura mało zachęcająca bo -11. Wczoraj przez blisko godzinę tak mnie bolał palec obsługujący aparat że poważnie się zastanawiałem czy go nie odmrozilem :| a ferie się dzisiaj u mnie kończą więc już nie będę mógł obrabiac zdjęć przez pół nocy :|

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ty Farciarzu  >:( - z kim wszedłeś w układy pogodowe - Gratulacje  :)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają wasze zdjęcia, kto wie, może kiedyś będe focił naszego łysego. Ale fakt pogoda nie dopisuje, gdzie nie jestem to są chmurzyska  :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)