Skocz do zawartości

dożywotni ban na astromaniaku


Slawko

Rekomendowane odpowiedzi

wchodze sobie przed chwilą na astromaniaka a tam po chwili wyskakuje mi info że zostałem dożywotnio wyrzucony z forum a na moje IP zostal nałożony dożywotni ban :-).Czy ktos wie o co tu biega, że nie mogę się zalogować to mam w pompie ale nawet nie mogę przeglądać forum:-(.R

trochę mnie tam nie było :-) ale zaraz dożywotni ban to lekka przesada ,na razie sprawdzałem na tablecie na wi-fi i na GSM pozniej sprawdzę na laptopie Nie wiem czy astromaniak się sypie czy to wina androida czy po prostu czymś podpadlem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się kiedy ostatnio kupowałeś w AK  ;D No panie Sławomirze ? Nie ma lipy trzeba limit wyrobić a  ...za dekownictwo grożą  sankcje  ;D

A poważnie...pisz do Anki, ona Cię zna osobiście  i pewnie potwierdzi Twoją tożsamość!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tak czsami mam jak się loguję ze smartfona , kiedyś mi ktoś wytłumaczył ,że wtedy IP jest za każdym razem inne i może się zdarzyć ,że akurat trafi jakieś zbanowane,  z Lapka na stacjonarnym necie jeszcze mi się to nie zdarzyło.

Moje fotki https://photos.google.com/album/AF1QipMNqiXQ-13VWmtjIGgVMkKsTASYHTqiCdVyy-vx

TS APO 102/520 f5. 1, EQ6R, QHY294M Pro, ZWO ASI224 MC, Canon EOS 550D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Toż Ty internetowy Banita  :o

A jakiś mail z prośbą o wyjaśnienie do Administratora wysłałeś  ??? - skazanemu, uzasadnienie wyroku w UE się należy - jak mojemu psiakowi jedzonko  ;)

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę wczoraj na Astromaniaka, patrzę...dożywotni ban! Dziś to samo. Jak miło :P

Cóż za nieopisana strata :-X gdzie będziesz teraz kupował używki ?  ;D :D

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę by ten temat wisiał na forum do chwil I wyjaśnienia sprawy z Pejczerem. Ufam, że Anka zaangażuje się (jako moderator Astromaniaka w wyjaśnienie sprawy)

Nie pozwolę też by padły tu jakiekolwiek stwierdzenia naruszajcie dobra osobiste osób trzecich.

Teraz mój komentarz: Znam Janusza osobiście nie raz wspólnie imprezowaliśmy na zlotach ? prywatnie to fajny gość. Ale myślę oceniając jego zachowanie musimy odnieść się  nie do jego sfery prywatnej ale do zawodowej.

Astromaniak to spora baza a utrzymanie jej  + obsługa informatyczna (zgaduje musi słono kosztować)  Janusz utrzymuje forum w dużej mierze  (znów zgaduje) z myślą o szukaniu nowych klientów i podtrzymywania więzi ze starymi. To logiczne. Typowy PR w obszarze niszowego hobby. Nie da się też ukryć, że Janusz kreuje się na eksperta. Trzeba mu przyznać są dziedziny w których jest dobry w niektórych jednak sprawach (prywatnie przyznam ) nie powinien zabierać głosu.

Pejczer -co tu wiele gadać podważyłeś jego autorytet z nadepnięciem na bolący odcisk włącznie. Janusz stara się swój autorytet utrwalić w oczach osób piszących na Maniaku to jego główna misja..  Nie dziwie się mu, to racjonalne działanie w dobie globalnego kryzysu. Sprzedaż niszowego asortymentu przy takiej konkurencji jaką posiada firma Astrokrak  to nie lada zagwozdka. Janusz jest myślę trochę wypłoszony obecną  sytuacją z jednej strony konkurencja a z drugiej zaś działania odśrodkowe na jego własnym podwórku ?też bym się denerwował. Ma spory orzech do zgryzienia. Stąd  m.in. ta agresywna sprzedaż  (w tle wątków na forum)  oraz tak radykalne czystki personalne i merytoryczne na Maniaku. 

Wiele w biznesie zależy nie tyle od tępej reklamy ale od  umiejętności  dostosowania  jej do percepcji odbiorcy! Jako kolega i doradca miesza trochę sferę biznesową ze sferą osobistą swoich  userow (notabene potencjalnych klientów) poruszając się głównie w obszarze PW.

Czy jego działanie jest etyczne, nie wypowiem się. Jako admin  konkurencyjnego forum jestem z założenia  stroną!

Czy ma (jak Pejczer piszesz wyżej w linku) miejsce proceder "skupu"-  nie mamy dowodów na takie działania. A skoro ich nie ma to jak w każdym państwie prawa nie można rzucać pomówień.

Miejcie to proszę Koledzy na uwadze pisząc dalej w tym tonie!

To tyle ode mnie!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę by ten temat wisiał na forum do chwil I wyjaśnienia sprawy z Pejczerem. Ufam, że Anka zaangażuje się (jako moderator Astromaniaka w wyjaśnienie sprawy)

Tu nie ma co wyjaśniać. Poleciałem, bo admin był przyzwyczajony do użytkowników "na tak". W sytuacji, jaka nastąpiła, po prostu spanikował bo się okazało, że nie na wszystkie pytania da się odpowiedzieć wyklepanymi formułkami, a ja jestem strasznie dociekliwy i jeszcze bardziej uparty, a przez to niewygodny jeśli ktoś ma coś do ukrycia.  ;D. Nie moja wina, że pewne rzeczy po prostu go przerastają i efektem jest priv żebym się "odp..." i usunięcie konta, mimo że nie napisałem nic takiego strasznego  ???

Chciał mieć święty spokój, obawiam się, że efekt może być nieco inny...

Janusz utrzymuje forum w dużej mierze  (znów zgaduje) z myślą o szukaniu nowych klientów i podtrzymywania więzi ze starymi. To logiczne. Typowy PR w obszarze niszowego hobby.

Nie mam nic przeciwko, pod warunkiem że nie będzie się to opierało na idealizowaniu siebie i gnojeniu konkurencji, jak w przypadku tematu z moim ostatnim postem gdzie implikując ze zwłoki z odpowiedzią jednego ze sprzedawców na allegro, miesza z błotem cały portal pisząc, że nie można tam robić sensownych zakupów. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Takim zachowaniem zawsze będę gardził.

Z kolejną częścią posta absolutnie się zgadzam. Bardzo dyplomatycznie napisane  ;)

Czy ma (jak Pejczer piszesz wyżej w linku) miejsce proceder "skupu"-  nie mamy dowodów na takie działania. A skoro ich nie ma to jak w każdym państwie prawa nie można rzucać pomówień.

Nigdzie nie napisałem, że ma miejsce, chociaż nie ja pierwszy i pewnie nie ostatni o takiej możliwości piszę. Sam chyba znasz tą historię o ile mnie pamięć nie myli. Mając dowody nie biegłbym do komputera, żeby o tym napisać, a na pewno nie w pierwszej kolejności...

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Paether w Twojej sytuacji skończyło się to banem w mojej obmową, szkalowanie i poniewieraniem.  Jedna z osób dobrze znających j. powiedziała kiedyś , "że z nim to jak ze śmierdzącym jajkiem" i tak działa 99%  znających sytuację - milczy "bo mnie nie zaszkodził". Jest to nic innego tylko oszukiwanie siebie.  Nie Ty pierwszy i nie ty ostatni, tylko jak wiele jeszcze ucierpi na tym polska amatorska astronomia ?  Jak wielu nieświadomych wpadnie w sidła, da się omamić, oszukać przez "dobrego i biednego, ale jak że wykształconego i doświadczonego wujka"  ?  Oby jak najmniej.  Zatem Kto ma się dobrze, ten Kto milczy i nie krytykuje, ten co kupuje, albo od którego jest coś kupowane - mechanizm jest bardzo prostu liczy się tylko mamona i mamienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam, że Anka zaangażuje się (jako moderator Astromaniaka w wyjaśnienie sprawy)

Nie rozumiem. TY prosisz o wyjaśnienie sprawy, a Paether nie? Boli go, że został zbanowany, chce wyjaśnień, chce wrócić czy co? Jeżeli chce z Januszem rozmawiać, to może pisać do niego. Może nawet do niego zadzwonić. Matko, jesteśmy dorośli.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. TY prosisz o wyjaśnienie sprawy, a Paether nie? Boli go, że został zbanowany, chce wyjaśnień, chce wrócić czy co? Jeżeli chce z Januszem rozmawiać, to może pisać do niego. Może nawet do niego zadzwonić. Matko, jesteśmy dorośli.

Może  masz racje! nie powinienem wywoływać Cie do tablicy , to ich sprawa  ::)

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. TY prosisz o wyjaśnienie sprawy, a Paether nie? Boli go, że został zbanowany, chce wyjaśnień, chce wrócić czy co? Jeżeli chce z Januszem rozmawiać, to może pisać do niego. Może nawet do niego zadzwonić. Matko, jesteśmy dorośli.

Nie boli a bawi, na wyjaśnienia nie liczę, o powrocie nie ma mowy ;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)