Skocz do zawartości

Obserwatorium Astronomiczne w Bukowcu


Rekomendowane odpowiedzi

To nie są flary Irydium, one są rozbłyskiem. A na fotce Janusza ślady są jednakowo jasne na całej długości. Kształt i struktura śladów wskazują, że są to prawdopodobnie światła samolotów.

Scan fotki analogowej flary Irydium, którą popełniłem przed laty (aparat Zenith E  ;) ):

Dołączona grafika

Pozdrawiam

KK

Biuletyn PROXIMA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Byłem w Bukowcu po raz pierwszy w zeszłą sobotę ( 19 marca ), ze względu na kiepską pogodę nie obserwowaliśmy nieba ale za to była super prelekcja z prezentacją audio-wizualną ( super zdjęcia ) na której dowiedziałem się o zjawiskach o których nie miałem zielonego pojęcia jak np. Halo :-)

Jestem początkującym astronautą :5640dc6e20115_02Laugh: i kocham fotografię jest ona moją pasją od kąd pamiętam.

 Dla mnie to spotkanie i rozmowa o gwiazdach i sprzęcie z ludźmi dla których astronomia jest pasją pozwoliła mi na doprecyzowanie wyboru pierwszego teleskopu do obserwacji i amatorskiej astrofotografii. Padło na SW 170/750 + EQ3-2

Zakupiłem sprzęt już w niedzielę :5640dc6e79ff9_03Silly: od zaawansowanego miłośnika astrofotografii z tego forum kaprala który dał mi masę pożytecznych wskazówek jak zacząć przygodę z astronomią.

Sprzęt mimo że używany w stanie prawie jak z fabryki ( wychuchany i otulony dobrą energią )

 

Newton:  SW 150-750 + EQ3-2  Okulary:  Super 25mm, GSO Plossl 9mm, Barlow 2x,  Detektor: Canon 6D   Optyka: EF 70-200mm f/2.8L, EF 24-70mm f/2.8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obserwację i początkowe astro-foto to jest to chyba najlepszy wybór sprzętu na początek. Chociaż i tak uważam, że wizual i foto w późniejszym etapie nie przejdzie na jednym sprzęcie.

pzdr.

Szymon

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się obawiam... że w miarę jak będę zgłębiał temat  sprzęt będę modernizował i... 

Jeszcze nawet nie miałem okazji łysego zobaczyć :-(  

W ten czwartek synowie-optyków :-) przepowiadają że będzie bezchmurnie cały dzień i noc, czekam z niecierpliwością... na pierwsze fotki.

Na dziś wiem że będę potrzebował napęd do SW EQ3-2 w jednej osi na początek, chciałem dać ogłoszenie na giełdzie ale za mało postów napisałem :-(

Może ktoś coś?

pzdr.

Adam

Newton:  SW 150-750 + EQ3-2  Okulary:  Super 25mm, GSO Plossl 9mm, Barlow 2x,  Detektor: Canon 6D   Optyka: EF 70-200mm f/2.8L, EF 24-70mm f/2.8L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Co się stało ze stroną Obserwatorium w Bukowcu OA Bukowiec. Teraz wszystko AstroJawil i zero informacji kiedy pokaz nieba.Chyba że ja nie mogę znależć.

Taurus-16"Refraktor ED 120. Wszystko pod wizual, Pentaxy XW-3,5,XW-5,XL-7,XW-10,XW-14,XL-40,Orion SkyGlowe,Zrozumieć każdego i mu pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)