Skocz do zawartości

W d...i szczypi ;)


Gość MaciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MaciekM

Pejcz... Oby Płeszka (i inni) nadal byli inspiracją. :D:D

Zwierzo-Hulk  ;D  także przyłancza sie do życzeń

Jak dla mnie zajebista robota,gratuluje

Bez wulgaryzmu by się nie obyło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejcz... Oby Płeszka (i inni) nadal byli inspiracją. :D:D

Wbrew pozorom chciałbym, żeby było jak najmniej powodów do narzekań i szydery  ;)

Bez wulgaryzmu by się nie obyło. ;)

Oj tam, to słowo wzbudza sporo kontrowersji nie dlatego, że to wulgaryzm ale dlatego, że nie wiadomo czy traktować je jako wulgaryzm

Coś z rejonów Piotrkusia:

http://gazetaolsztynska.pl/120811,Zajebiscie-to-nie-wulgaryzm-To-juz-komplement.html#axzz2Q5ItxPMy

;)

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pejcz... Oby Płeszka (i inni) nadal byli inspiracją. :D:D

Bez wulgaryzmu by się nie obyło. ;)

Tobie sie forum ze szkółką niedzielną pomyliło. Synek weź sie ogarnij bo w d...i szczypi od tej twojej psełdo poprawności.

Wszystkich byś tutaj poprawiał,wszystkich nauczał. Powstrzymaj sie od komentarzy a jeżeli już musisz  to napisz to na PW adminowi lub userowi którego posty komentujesz.

Ale nie ty wolisz pod płaszczykiem fałszywej poprawności cały czas wkładać kij w mrowisko

ps

Pejcz sory za OFF

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Tobie sie forum ze szkółką niedzielną pomyliło. Synek weź sie ogarnij bo w d...i szczypi od tej twojej psełdo poprawności.

Jaka psełdo poprawność?

Zanim coś napiszesz pomyśl 10x (a jeśli to za mało to kolejne 10x) i wtedy napisz. Astronomia uważana jest za poważną naukę i hobby, wiele rodziców cieszy się gdy ich dzieci zamiast szlajać się po dziwnych miejscach i pić piwo ukradkiem przegląda w tym czasie fora astronomiczne. Po co więc karmić nieletnich  wulgaryzmami jednocześnie pogarszając opinię forum?

Ogólnie w sieci istnieje takie coś jak netykieta (zachęcam do zapoznania się z "tym czymś") dodatkowo na forum jest coś co nazywa się regulaminem oooo tu: http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=104.0 też zachęcam do jego przestudiowania.

Co więcej.... w regulaminie tym jak byk mamy:

pkt.2

f)  Zabrania się umieszczania wulgaryzmów i  treści  obrażających uczucia religijne, umieszczania wszelkich postów noszących znamiona pogardy, nienawiści  przemocy oraz powodujących  destabilizację Forum.

Wszystkich byś tutaj poprawiał,wszystkich nauczał. Powstrzymaj sie od komentarzy a jeżeli już musisz  to napisz to na PW adminowi lub userowi którego posty komentujesz.

Ale nie ty wolisz pod płaszczykiem fałszywej poprawności cały czas wkładać kij w mrowisko

Z całym szacunkiem... Ale to nie ja pisałem na forum publicznym wulgarnie w sprawie pewnej spamerki kierując post ze skargą WYŁĄCZNIE do admina. ;) Zapewne większość wie o jaki wątek i o jaką spamerkę chodzi.

Pozdrawiam!

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebiście to nie jest jakiś wielki wulgaryzm, zeby rozpetywać o to burzę. Na pewno nie psuje to opinii forum, więc nie wiem po co się uczepiłeś. A współcześni nieletni i tak znają więcej wulgaryzmów od nas ;) .

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem... Ale to nie ja pisałem na forum publicznym wulgarnie w sprawie pewnej spamerki kierując post ze skargą WYŁĄCZNIE do admina. ;) Zapewne większość wie o jaki wątek i o jaką spamerkę chodzi.

Do kroćset fur beczek! ale ta spamerka to nie ja? Czy coś przegapiłam?

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

Zajebiście to nie jest jakiś wielki wulgaryzm, zeby rozpetywać o to burzę. Na pewno nie psuje to opinii forum, więc nie wiem po co się uczepiłeś. A współcześni nieletni i tak znają więcej wulgaryzmów od nas ;) .

Ale czy ja coś rozpętałem? Ja się uczepiłem? Kulturalnie zwróciłem uwagę na wulgaryzm.. ot co. I wszystko było by ok. gdyby kolega Zwierzak nie robił osobistych wycieczek i zakończył sprawę jak ktoś na poziomie (w "stylu sorry, to się nie powtórzy"). Sam nie widzę powodu do rozpętywania burzy.

Ehhh muszę się przyzwyczaić, że to ja wszystkiemu winny jestem.

"A współcześni nieletni i tak znają więcej wulgaryzmów od nas ;) "

No nie no... Argument nie do przebicia... :D

____

"Tak jak mówiłem Maciek  bedziesz tak wyciągał w nieskończoność i jątrzył czekając aż ktoś sie nabierze i uwierzy w tą świętoszkowatość."

Jaką świętoszkowatość? Wielce daleko mi do typu świętoszka... :D :D :D

"A tak z ciekawości co ty tak ciągle o tych dzieciach ? "

Bo jak widać nikt nie dba o to, że takowe tu zaglądają. ;) Jak więc zaszczepić astronomię w śród tych najmłodszych? Jaki im przykład dawać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzak jak malowany. Nie sposób go nie rozpoznać.

A po czym poznałaś Aniu, po ogonku ?

ups !!!

taki niemoralny dowcip,to mi sie teraz od Maciusia dostanie.

ps,

Szdom z mojej strony to odpowiedż na kolejną zaczepke Maćka ,ale powiem ci że tak jak ty nie mam pojęcia czemu mają one służyć ?

Dysortografik

meade quartz 8'' lx drive

i Karliczek 20"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zatrudniłem forumową szukajkę:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=135.msg615#msg615

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2127.msg22982#msg22982

;D ;D ;D

Tak bardziej ogólnie:

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?action=search2

Nie jest to nie wiadomo jaki wulgaryzm, nie rozumiem oburzenia Maćka.

sygna.jpg.34b28ab2c3163f0993f91c21ee542ccd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciekM

ok. Powiedz mi jeszcze tylko Co to za zaczepki? W jaki sposób ja Cie zaczepiam? :O

Odpowiedz i kończymy temat. ;) Możesz odpowiedzieć nawet na PW.

P.S.

Skoro i admin używa tego słowa... to nie mam nic więcej do powiedzenia. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są dobre  ??? ???  - ocenisz po pierwszym gryzie jak zadziałają Twoje kubki smakowe  :) - jak będziesz uważał na kostki to bezpiecznie dotrą do żołądka  :) - co do reszty to przekonasz się w ciągu najbliższych 5 - 10 godzin.

Niemniej apetyt zaspokoisz, a chyba o to Ci chodziło  ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu cytował prof. Miodka i jego ostentacyjnej niechęci do tego słowa. Słowo jest wulgaryzmem to nie podlega dyskusji, bo ?pień? od którego pochodzi  (j...ć) jest wulgarnym określeniem aktu seksualnego.

Nie miej jednak w postrzeganiu tego słowa w Języku Polskim wiele  dobrego wnosi jego pozytywne nacechowanie. Ludzie używają je w chwilach zachwytu i podziwu i to dość często we wszystkich klasach i grupach społecznych  - dość proporcjonalnie ;) . Zatarł się zatem jego pierwotnym, pejoratywny charakter. Każdy myślący człowiek wie, że nie należy go używać w oficjalnych przemowach lub spotkaniach oraz na wykwintnych imprezach. Użycie go moim zdaniem  publicznie w mniej oficjalnych rozmowach internetowych..nie jest aż tak  wielkim wypaczeniem regulaminu.  Podsumowując.. jak widać mi też czasem zdarzało się go użyć. Jeśli kogoś to razi i zwraca mi na to uwagę,  prosząc o  wyedytowanie ? czynię to bo adwersarz miał rację, to jednak  wulgaryzm. Ale jego zakorzenienie się w naszej mowie oraz pozytywne nacechowanie znacznie osłabiło jego pierwotny, wulgarny  ?pień słowotwórczy? 

Zatem nie będę upominał jeśli ktoś użyję sporadycznie tego słowa w pozytywnym znaczeniu, 

komentując np. zdjęcie, szkic czy obserwacje naszego forumowicza. Starajmy się jednak nie używać tego nazbyt często..słowo pozostaje wulgaryzmem a jego pisanie kłóci się z regulaminem. Nie jesteśmy jednak przesadnymi purytanami, są gorsze, obmierzłe słowa ?które bardziej rażą. Jako ludzie inteligentni i szeroko myślący wiemy jak postąpić bo  F.A. to przecież nie szkółka niedzielna ;)

A prywatnie: o umiar proszę  ;)

 

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)