Skocz do zawartości

Wklęsła Ziemia


heretyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:) Jestem tutaj nowy i od razu zacznę od pewnego nurtującego mnie tematu.Podczas przeglądania internetu natknąłem się na pewną teorię,która mówi,że Ziemia jest wklęsła,nawet podaje się na to dowody.Zwolennicy tej teorii twierdzą,że jesteśmy oszukiwani przez NASA w tej kwestii i że naprawdę żyjemy wewnątrz Planety.Jako amator nie jestem w stanie zweryfikować tej teorii,wiec zarejestrowałem się na tym forum aby coś na ten temat dowiedzieć się od fachowców.Napiszcie coś co o tym i dajcie jakieś przykłady tego,że żyjemy na a nie w kuli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia Ziemi wykonane na orbicie okołoziemskiej ?nasi forumowicze też takie robią zwykłym balonem i cyfrówką, nie tylko NASA ?

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?topic=2669.0

A to, że powiększa się widnokrąg  ze wzrostem wysokości obserwatora jak wytłumaczysz??!

Ziemie można okrążyć nawet rowerem i wrócisz w to samo miejsce? 

Kąt gwiazdy polarnej w zależności od szerokości geograficznej się zmienia dlaczego?

Stojąc na plaży widzisz, że statek nagle ginie lub wyłania się  zza linii widnokręgu jak duch dlaczego???

Amerykanie mają dużą nadwyżkę żywnościową i uwsteczniają się w dziwnym kierunku -to jakiejś debilenie wsteczne, podsycane teoriami spiskowymi! Pozostałość po zimnej wojnie moim zdaniem!

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś mechanizm w ludzkiej psychice, który pozwala niektórym łatwiej zaakceptować szaleńczą koncepcję pochodzącą z "szemranego" źródła, niż powszechnie uznaną prawdę naukową, nauczaną w szkołach, potwierdzoną milionowymi dowodami. Skąd to się bierze - nie wiem, ale niewątpliwie istnieje.

PS

Heretyk, to nie jest atak na Ciebie, to stwierdzenie ogólne  :)

  • Like 1

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jeszcze to forum. Tutaj podają bardzo dużo dowodów na wklęsłość ziemi i stosują bardzo dużo różnego rodzaju wyliczeń. Laika może to wprowadzić w wątpliwości.  http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/wewnetrzny-kosmos-pusta-ziemia-gdzie-mieszkamy,1583.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Janko coś w tym jest:). W człowieku bardzo łatwo zaszczepić tego typu teorie.Nawet jak się ma 99 procentową pewność,że tak właśnie jest (Wypukła Ziemia) to pozostaje zawsze ten 1 procent i człowiek się będzie zastanawiał. Nawet wtedy gdy ten 1 procent wydaje się być szaleństwem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jeszcze to forum. Tutaj podają bardzo dużo dowodów na wklęsłość ziemi i stosują bardzo dużo różnego rodzaju wyliczeń. Laika może to wprowadzić w wątpliwości.  http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/wewnetrzny-kosmos-pusta-ziemia-gdzie-mieszkamy,1583.html

Do dowodów nie dotarłem. Spłoszył mnie Duch Boży, obalający argumenty Kepplera.

Celestron SkyMaster 15x70 + żuraw; dzida laserowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta teoria o wklęsłej Ziemi jest tak prawdziwa, że "obala" Keplera, a potem ten gość który ją opisuje na Forum, pyta się czy ktoś ma pomysł jak wytłumaczyć dzień i noc... Taka to teoria oparta na bibli...

EDIT:

Czy ktoś ma jakiś pomysł aby wytłumaczyć jak nieruchome słońce może na zewnątrz oświetlać całą ziemię jednakowym światłem?

Jak to jest że satelity obserwujące ziemię rejestrują przejście księżyca i innych planet naszego układu za ziemią?

Jak mieszkańcy po ciemnej stronie wnętrza ziemi wiedząc ze słońce jest po drugiej stronie raz obserwują pełnię księżyca a raz rogalik?

HAHAHAHAHAHA

Opisy Agharty tych, którzy tam 'byli' mogą być dokładnie tym samym typem bezpośredniej projekcji demonicznej do mózgu, jaka się rzekomi UFO oraz szatan i demony posługują stosunkowo często.

Wizje sa tak realne, że jest niemal niemożliwe odróżnić wizję od rzeczywistości.

Taką wizję wszystkich królestw świata pokazał szatan Chrystusowi podczas kuszenia.

W podobny sposób są wpisywane w nasze mózgi wycieczki po piekle, podróże do nieba NDE czyli sytuacje bliskie śmierci.

:P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sobie daruję ;) Zerknąłem na jeden temat z ciekawości:

http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/ksiezyc-swieci-wlasnym-swiatlem,1520.html

z_popcorn.gifz_dziadek.gif

O jaaaaaaaa!  :o  :o  :o  :-X

Przepraszam bardzo, ale to już jest istny debilizm oraz IQ na poziomie temperatury pokojowej...

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na podobnego typu stronie ktoś wrzucił zdjęcie koniunkcji Księżyca z Jowiszem - twierdząc że odkrył nową gwiazdę, którą sobie nazwał "Christmas star" . Na nic zdały się moje tłumaczenia, że to jego "christmas star" to Jowisz.  Gość mi opowiadał, że wcześniej był alkoholikiem, i wyszedł z nałogu, bo znalazł Boga itp. Dałem sobie spokój z dalszym tłumaczeniem.

Tecnosky ED 102/714,  Celestron  SCT 200/2000, Mak 90/1250, Lunt 50, Nikon Lookout 10x50, Canon 550D, Canon mod. 50D

https://charon-x.blogspot.om

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W człowieku bardzo łatwo zaszczepić tego typu teorie.Nawet jak się ma 99 procentową pewność,że tak właśnie jest (Wypukła Ziemia) to pozostaje zawsze ten 1 procent i człowiek się będzie zastanawiał. Nawet wtedy gdy ten 1 procent wydaje się być szaleństwem:)

Ten 1 % w tym przypadku to nieuctwo.

Ziemia nie jest ani wypukła, ani wklęsła. Ziemia ma kształt kuli, a dokładnie elipsoidy obrotowej.

Najlepiej zarzucić czytelnika funkcjami trygonometrycznymi. Robi się to takie "naukowe". Ciekawe, że sypiąc takimi wzorami (zakładam, że autor wie, co pisze) i "czytając publikacje w różnych językach" (brawo, brawo), można popełnić podstawowy błąd: przyjąć błędne założenie.

"Przyjmijmy, ze caly widoczny wszechswiat jest o wiele mniejszy, niz sie powszechnie uwaza." No, niestety. Rzadko kiedy z fałszywego założenia można wyciągnąć prawdziwe wnioski.

Gdzieś tam w tych linkach jest mowa o bitwie Jozuego i przedłużeniu dnia. Ja zetknęłam się z interpretacją, że wszystko zależy od tłumaczenia. Słońce "stanęło" zdumione na widok waleczności Izraela - coś jak człowiek staje wryty na widok jakiegoś zjawiska. Chodziło wyłącznie o efekt propagandowy w zapisie.

Są również inne tłumaczenia. Nie ma co pisać.

Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojejku, jak ja Ci, heretyku, dziękuję za podrzucenie tego linka. To jedna z najfajniejszych rzeczy, jaką ostatnio pozyskałem z FA ;)

Oto parę cytatów, co prawda z innego wątku, ale one są po prostu GE-NIA-LNE !!!

Czyli zgodnie z tym co mówi astronomia, księżyc jest w pełni gdy znajduje się w cieniu Ziemi, wówczas świeci najjaśniej. Gdy z niego wychodzi wówczas obserwujemy 'zaćmienie'

Oczywiście pamiętam o 'krążeniu' Ziemi wokół Słońca. Jeśli księżyc ma być widoczny w nocy to coś musi go podświetlać. Tylko, że mamy noc, a w nocy Słońce danej półkuli nie oświetla. Gdzie są promienie oświetlające księżyc, dlaczego ich nie widać ? No przecież powinno być je widać. Ciekawe też w jak cudowny sposób księżyc te niewidzialne promienie skupia wyłącznie na sobie ?

Pomijając pytania , które pewnie zadają nawet dzieci w podstawówce, ale nie otrzymują zapewne zbyt mądrych odpowiedzi, czy odebranie księżycowi 'zdolności' świecenia miałoby jakieś uzasadnienie ?

Wydaje mi się, że tak.

1. Kult Słońca, Lucyfer czyli niosący światło

2. Odebranie chwały Bogu

3. Biblia to bajka, a nie praca naukowa

Czyli... jakim cudem Księżyc świeci tak jasno, kiedy go Słonce nie 'widzi'!?

Ja mam drugie pytanie - równie interesujące.

Wielokrotnie obserwowałem Słonce i Księżyc i zawsze mnie dziwiły fazy księżyca.

Wiele razy widziałem Księżyc około 30-35 stopni ponad horyzontem a Słońce było jeszcze wyżej.

Dlaczego były widoczne fazy księżyca? Skoro absolutnie nic nie stało na przeszkodzie i Słońce świeciło pełnym blaskiem na Księżyc?

Dlaczego w tych samych sytuacjach czasami była kwadra a czasami była pełnia!

Dlaczego ruch Słońca nie przesuwa granicy cienia na księżycu?

Oficjalne wyjaśnienia 'naukowe' jakoś do mnie nie trafiają. Może nie jestem zbytnio wykształcony ale na jakimkolwiek modelu Ziemi, Księżyca i Słońca można by to doskonale wyjaśnić.

Ale jeszcze takiego modelu, który ukazywałby owe fazy w logiczny sposób nigdy nie widziałem.

Skoro takie zjawisko ma miejsce - z pewnością można ustawić globus, drugą kulę czyli Księżyc i źródło światła, czyli Słońce i można to wyjaśnić.

Ale... czy rzeczywiście można!?

3ci post: W skrócie- wystarczy sobie poczytać o ruchu Księżyca wokół Ziemi. W okolicy nowiu Księżyc przebywa w pobliżu Słońca, więc analogicznie musi być widoczny za dnia. Im dalej nowiu, tym jest dalej i dalej, dalej i później wschodzi.

Biblia wspomina o księżycu, o tym jak wyznaczał ludziom czas i towarzyszył różnym wydarzeniom. Większości rzeczy, które czynił Bóg na przestrzeni wieków logicznie nie wyjaśnijsz, czy to dobry powód by szukać naukowego wyjaśnienia na siłę ?

Wtedy - a było to w dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich - powiedział Jozue do Pana wobec Izraela: Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon!

I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, dopóki naród nie zemścił się na swoich nieprzyjaciołach. Czy nie jest to zapisane w Księdze Prawego? I zatrzymało się słońce pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu nieomal przez cały dzień.

czy to nie zaprzecza dogmatom o 'pozornym' ruchu Słońca po nieboskłonie ? Ciała niebieskie się poruszają i zatrzymały się z rozkazu Boga.

Najwyraźniej Bóg zatrzymał Słońce, a nie ruch 'obrotowy' Ziemi

Gdybym dostał od kogoś trochę supportu, to może byśmy nawrócili szanownych Heretyków (bez urazy dla autora wątku, zbieżność nazwisk ;) ) ?

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbanują Cię.

Właśnie widziałem przy którymś wątku cytaty z gościa, którego chyba zbanowali/usunęli (są cytaty od "xxx", a jego postów brak - ten ktoś właśnie pisał kontrowersyjnie z punktu widzenia tamtych forumowiczów).

Niemniej jednak pomysł założenia sobie tam konta i zabawy dla zabicia nudy nie jest taki zły - tylko czy lepiej podpuszczać ich dalej, czy mówić prawdę? Oto jest pytanie ;D Jednak sam nie będę marnował czasu :P

Uniwersał 270/1500 Dobson ATM PTMA Kielce
BCO 6mm, Celestron Or. 9mm, Kasai Or. 12,5mm; ES 14/82*, X-Cel LX 18mm, Scopos 35mm 2"
O^O Celestron Cometron 12x70
>Prezes PTMA O/Kielce: http://kielce.ptma.pl
>Koordynator SOK PTMA: http://www.sok.ptma.pl 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paether masz rację.Wiele razy rozmawiałem z ludźmi różnych wyznań a w szczególności ze SJ. na tematy religijne i jak tylko próbowałem coś wyjaśnić ,coś co było sprzeczne z ich doktryną,to spotykałem się z wrogością i temat nie mógł być kontynuowany.Mało tego w ich zachowaniach zaczęła się pojawiać agresja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a KOPERNIK była kobietą!!!!!

... i także oszukiwała!

Nikomu dziś nie można wierzyć.

Tylko tym ze "zbawieniecom.fora"

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łojejku, jak ja Ci, heretyku, dziękuję za podrzucenie tego linka. To jedna z najfajniejszych rzeczy, jaką ostatnio pozyskałem z FA ;)

Oto parę cytatów, co prawda z innego wątku, ale one są po prostu GE-NIA-LNE !!!

Gdybym dostał od kogoś trochę supportu, to może byśmy nawrócili szanownych Heretyków (bez urazy dla autora wątku, zbieżność nazwisk ;) ) ?

Nawrócić ich nie damy rady, ale nie miałbym wyrzutów ich wkręcać i trollować poprawnymi z ich widzenia punktu widzenia astronomii obrazkami z Painta :P

na przedwczesnej astro-emeryturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to, że chodzimy wewnątrz wydrążonej kuli istnieje prosty, jednoznaczy dowód. Zdejmijcie buty i przyjrzyjcie się podeszwom. Czy są wklęsłe, dopasowane do zewnętrznej powierzchni kuli ziemskiej, czy raczej wypukłe, dopasowane do jej wnętrza?

No, jak, niedowiarki?  :o

...Podajmy sobie ręce wraz, bo źle stuleciu z oczu patrzy.

Bułat Okudżawa

Lornetki 9×28, 10x32, 12x56, 15x56, 20x77 (i parę innych w najbliższej rodzinie ).

Katalog Caldwella wg gwiazdozbiorów.pdf Katalog Messiera wg gwiazdozbiorów.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)