Skocz do zawartości

Moje perełki Wszechświata


Paweł Baran

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Paweł Baran napisał:

Refraktor paralaktyczny

Paweł a co to za wynalazek ???

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Tranzyt planety Merkury 2016-05-09, Foto Aparat Kodak M1033. Przepraszam za rok 2015. Zapraszałem do tego zjawiska, chętni byli, ale jak doszło już do zjawiska to się zbyli, nie było nikogo jedynie ja i mój cień dobrze, bo miałem czas na spokojne obserwowanie i fotografowanie.:)

147_0726.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Zakrycie i odkrycie planety Neptun przez Księżyc. 2016-09-15 Czwartek od godziny 21:26 do 22:12. Zdjęcia obrobione. Sky-Watcher SK804A. Pryzmat Amiciego 45 stopni 1,25. Montaż paralaktyczny. ISO 100. Foto. Aparat Kodak M1033/PTMA Warszawa/Przysietnica k Brzozowa. P.B. Te dwa zdjęcia a w sumie trzy zdjęcia osobno planety Neptun i Księżyca obrabiałem pół dnia, tak naprawdę planeta Neptun nie wygląda, jest na zielony kolor, a naprawdę na niebieski, zrobiłem tak by była planeta dobrze widoczna, druga sprawa na drugim zdjęciu już była mgła i planeta nie wyszła tak jak na pierwszym, ale mam nadzieję, że się Wam spodobają zdjęcia, Księżyc nie ma zwierciadlanego odbicia widać go tak jak oczami, zaś Neptun dumnie chowa się i wyłania za tarczą naszego jedynego satelity.:)

100_2619.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio postanowiłem zaobserwować najjaśniejsze gwiazdy widoczne na niebie i oto co udało mi się zaobserwować i uwiecznić na aparacie cyfrowym Nikon połączonym z teleskopem Sky - watcher Synta-R 90/900. 

Na pierwszym zdjęciu po długiej weryfikacji w programie Stellarium ustaliłem, że to Mgławica Messier 27 w gwiazdozbiorze Liska, a na drugim to gwiazda neutronowa

Przy obserwacji posłużył mi również filtr mgławicowy UHC 1,25". ;)

 

14344366_1289760094388982_41014762692956979_n.jpg

14368668_1290612197637105_2578648933116954336_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr060216 napisał:

 

Na pierwszym zdjęciu po długiej weryfikacji w programie Stellarium ustaliłem, że to Układ podwójny zaćmieniowy y-Persei w gwiazdozbiorze Perseusza, a na drugim to Gemma. Gwiazda zmienna zaćmieniowa w konstelacji Korona Północna.

 

:(Blush:O Przepraszam, a możesz opisać jak tą weryfikację przeprowadzałeś ???????

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek E. napisał:

:(Blush:O Przepraszam, a możesz opisać jak tą weryfikację przeprowadzałeś ???????

Jasne :) Ustaliłem kierunek, w którym były położone gwiazdy, następnie wszedłem do programu Stellarium i szukałem tych gwiazd. To trwało chyba z godzinę bo oprócz Stellarium i internetu, czerpałem też informacje z przewodnika po konstelacjach, żeby przypadkiem nie wprowadzić kogoś w błąd i nie pomyślał by,  że to zupełnie inne nazwy gwiazd, niż te pod zdjęciami. Także wysiłek się opłacił,  żeby je zidentyfikować i cieszyć się ze zdjęć :) Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zdjęcia źle Ci się załadowały na forum albo też ja mam problemy z monitorem. :)

Przecież tu dokładnie widać że to są:

 

Messier 27

 

35 minut temu, Piotr060216 napisał:

14344366_1289760094388982_41014762692956979_n.jpg

 

                                                                                        27.jpg

 

 

Gwiazda Neutronowa

 

37 minut temu, Piotr060216 napisał:

 

14368668_1290612197637105_2578648933116954336_n.jpg

 

 

                                                                       GN.jpg

 

pzdr.

Szymon

  • Like 1

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szdom1 napisał:

Albo zdjęcia źle Ci się załadowały na forum albo też ja mam problemy z monitorem. :)

Przecież tu dokładnie widać że to są:

 

Messier 27

 

                                                                                        27.jpg

 

 

Gwiazda Neutronowa

 

 

 

                                                                       GN.jpg

 

pzdr.

Szymon

O kurcze! Ale cóż. Dzięki za uwagę. Jestem początkujący w astrofotografii, więc błędy mogą się zdarzyć.  Także dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Jak będziesz miał jeszcze jakieś obiekty do weryfikacji, pisz śmiało. 3:):))

 

A teraz już zupełnie poważnie. Nie wiem w jaki sposób robiłeś te fotki ale przecież na nich nic nie widać. Przecież gwiazdy dla nas jako odbiorców z Ziemi wyglądają jak punkciki. Twoje fotki to jakieś mazgaje, na których niczego nie można się dopatrzeć. Coś jednak chyba poszło nie tak.

Baner III.jpg

Wizual: Skymaster 15x70, SYNTA 10"
Foto: SW 150/750+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu: HEQ5
Foto: TS 130/910+ATIK 383l, guide: SW 80/400+QHY5, na montażu EQ6
Szybka pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szdom1 napisał:

Nie ma problemu. Jak będziesz miał jeszcze jakieś obiekty do weryfikacji, pisz śmiało. 3:):))

 

A teraz już zupełnie poważnie. Nie wiem w jaki sposób robiłeś te fotki ale przecież na nich nic nie widać. Przecież gwiazdy dla nas jako odbiorców z Ziemi wyglądają jak punkciki. Twoje fotki to jakieś mazgaje, na których niczego nie można się dopatrzeć. Coś jednak chyba poszło nie tak.

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi. Owszem uchwyciłem je aparatem przez teleskop jako małe punkty, ale potem zrobiłem obróbkę w Gimpie, oraz zbliżenie jeszcze. Więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr060216 napisał:

 Więc w czym problem?

No w tym iż nie wiadomo co to za obiekty. Na podstawie Twoich fotografii chyba nikt nie jest w stanie zidentyfikować tych ,,gwiazd" :(

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półcieniowe Zaćmienie Księżyca 2016-09-16. Zdjęcia obrobione. Sky-Watcher SK804A. Pryzmat Amiciego 45 stopni 1,25. Montaż paralaktyczny. ISO 100. Foto. Aparat Kodak M1033/PTMA Warszawa/Przysietnica k Brzozowa. P.B. Uwaga: Tak jak ostatnio nie brakowało mgły u mnie w mojej miejscowości tak i teraz nie mogę się obejść bez niej, mam nadzieję że zdjęcia przypadną do gustu, a jak nie to do kosza na śmieci.:)

100_2741.JPG

100 2742.jpg

100_2769.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
23 minuty temu, Paweł Baran napisał:

O takie zdjęcie Słoneczka z ptasim obiektem na tle tarczy. ....

Paweł ja nic przeciwko ptaszkom nie mam ale dla mnie to nie ptoka na tarczy Słonka złapałeś ale B2 Spirita..... ;)

Spirit.jpg

Serdecznie pozdrawiam i kryształowego nieba życzę - Jacek  ?
TS T APO 90/600 z TSFLAT2 + Samyang 135 f2 ED z QHY183C + AS 60/240 z RC IMX290M + Canon 550D - sadzane na ZEQ25GT + Nikon 12x50 EX do podglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiało w końcu nastąpić, tyle niefrasobliwych przelotów nad Przysietnicą k. Brzozowa. Oni też mają systemy namierzające!

 

 

aries.jpg

Sprzętos:   N.Capella 16", Achro 6" , APO 4" , Lorn.16x80, Monty: CGEM, Adveturer mini, oraz  inne graty z wioskowej chaty 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech każdy widzi, co chce, w mojej miejscowości wszystko lata począwszy od cepów, grabi, wideł, nawet jak ktoś zasłuży to ciężka broń brony ciągnikowe też mogą latać:)), no jak widać, trzeba być ostrożny, a tak na serio to chyba najspokojniejsza miejscowość, jeden drugiemu pomaga, jak trzeba, a jak nie trzeba to się imprezuje z sąsiadem. Po prostu jesteśmy gościnni, wiedzą to te osoby, co byli u nas.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

U mnie było dzisiaj tak wychodzę by zrobić zdjęcie Słońca jak tylko mam pogodne niebo zawsze tak robię, wyszedłem na plac z Sky-Watcher SK804A. Po powrocie do domu tata zadał mi pytanie. Paweł, co ty robisz, zaś ja odpowiedziałem obserwowałem pierwszą gwiazdkę, czyli Słońce, zaś mama w kuchni odpowiada, to, co mam stawiać na kuchni dania, a ja jej tak odpowiadam, no tak tylko, co do tej pory robiłaś jak nie postawiłaś dań, a moja mama od rana gotuje i gotuje.:)):)

100_3735.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Planeta Wenus widok przez filtr Polaryzacyjnym ORION. 2017-01-11. Mróz -15 stopni. 15:57. Teleskop Newtona SKY-Watcher 150/1200. Foto Aparat Kodak M1033 ISO 100.
Księżyc: Sky-Watcher SK804A. Pryzmat Amiciego 45 stopni 1,25. Montaż paralaktyczny. ISO 64. Foto. Aparat Kodak M1033. 2017-01-11.
O takie sobie dwa zdjątka zrobiłem wczoraj. :)

100_4428.JPG

100_4477.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żeby nie było, że nic nie działam w sprawie Astronomii to oznajmiam, że działam i działał będę tak długo jak długo będę żył na tym świecie.:)

Każdy się pyta mnie, co tak świeci, inni, co tak leci na niebie wskazując na jasny punkt na niebie, a to nic innego nie leci, ani nie świeci, lecz odbija promienie słoneczne wtedy widoczna jest planeta na wieczornym czy nocnym niebie, to oczywiście mowa o Wenus, jedno zdjęcie bez obrabiania, mówili mi, że nie da się zrobić zdjęcia, jak się chce to i każdy sprzętem się uda, zresztą sami zobaczcie. Wenus foto Aparat Kodak M1033. ISO 100, czas naświetlania automatyczny, filtr polaryzacyjny oraz teleskop Sky-Watcher 150/1200.

A to ja w czasie prowadzenia obserwacji na wielkim mrozie nie wiem ile stopni było, bo jak bym wiedział to bym nie wyszedł:)), a jak nie wiedziałem to wyszedłem, wiem, co zrobię pochowam wszystkie termometry, by nie wiedzieć, jaka temperatura zimową porą jest.:)

DSCN1636.JPG

DSCN1640.JPG

100_4714.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

© Robert Twarogal * forumastronomiczne.pl * (2010-2023)